تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

ماست‌مالی گزافه‌گویی‌های ترامپ با چاشنی پررویی!

نماینده آمریکا در سازمان ملل: «آنچه رئیس‌جمهور ایران باید انجام دهد، این است که به‌جای توجه بر اینکه آیا ما از برجام خارج می‌شویم یا نه، نقض قوانین را متوقف کند!»

نماینده آمریکا در سازمان ملل: «آنچه رئیس‌جمهور ایران باید انجام دهد، این است که به‌جای توجه بر اینکه آیا ما از برجام خارج می‌شویم یا نه، نقض قوانین را متوقف کند!»

به گزارش سرویس بین الملل کمونه، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل به‌دنبال بالا گرفتن انتقادات منابع رسمی دیپلماتیک و رسانه‌ای از سخنرانی روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور کشورش در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «CBS» ضمن عقب‌نشینی آشکار اعلام کرد که این سخنان پیامی مبنی بر تصمیم وی به خروج از «برجام» نبود، بلکه پیام عدم خرسندی او از این توافق بود.

مجری این برنامه از نماینده آمریکا در سازمان ملل سوال کرد: آیا سخنرانی رئیس‌جمهور ترامپ پیامی آشکار درباره برنامه خروج وی از برجام تلقی می شود؟

«نیکی هیلی» در پاسخ گفت: این پیامی روشن مبنی بر تصمیم او برای خروج از توافق نبود؛ بلکه پیامی روشن درباره عدم خرسندی‌اش از این توافق است و اینکه به اعتقاد وی این توافق کمکی به افزایش امنیت آمریکا نکرده است.

به گزارش مهر، هیلی در ادامه ادعاهای ضدایرانی کشورش علیه تهران و برجام را اینگونه عنوان کرد: توافق هسته‌ای یک توافق یکجانه بود. آمریکا می‌خواهد علاوه بر مسائل هسته‌ای به سایر مسائل نیز توجه شود که ایران ناقض آن‌ها به‌شمار می‌آید؛ مانند قاچاق تسلیحات، توقف آزمایش موشک‌های بالستیک و دست برداشتن از دخالت در خاورمیانه و حمایت از تروریسم!

مجری برنامه از نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره اظهارات حسن روحانی، رئیس‌ جمهور ایران در اولین مصاحبه‌اش در سفر به نیویورک که تصریح کرده بود "خروج از برجام برای آمریکا هزینه بسیار سنگینی خواهد داشت" نیز سؤالی را مطرح کرد.

نیکی هیلی بدون توجه به 8 گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای سال 2015 عنوان داشت: آنچه او (رئیس‌جمهور ایران) باید انجام دهد، این است که به‌جای توجه بر اینکه آیا ما (از برجام) خارج می‌شویم یا نه، نقض قوانین را متوقف کند!

نامبرده ادعاهای واهی خود را اینگونه ادامه داد: «او باید قاچاق تسلیحات را متوقف کند؛ باید شاهد توقف آزمایش‌‌های موشکی آن‌‌ها باشیم. این اوست که به تعهداتش در توافقنامه پایبند نبوده است»[!]

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار