تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

واردات سیب زمینی تکذیب شد/ صادرات ۱۷۲میلیون دلاری این محصول در ۱۰ماه

مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی تاریخ انتشار : جمعه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۱۵

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

خبر واردات پنج هزار تن سیب زمینی هندی در شرایطی منتشر شده که وزارت جهاد کشاورزی از خودکفایی کشور در تولید این محصول و ۱۷۲ میلیون دلار ارزآوری از صادرات ۵۰۰ هزار تن مازاد برداشت در ۱۰ ماهه امسال خبر داده است.

به گزارش ایرنا، برخی رسانه ها بتازگی مطالبی درباره واردات پنج هزارتن سیب زمینی هندی به ایران منتشر کرده اند.

در این زمینه وزارت جهاد کشاورزی امروز (پنجشنبه) اعلام کرد: سالیانه در کشور نزدیک به پنج میلیون تن سیب زمینی تولید می شود که نیاز کشور را به طور کامل تامین می کند.

همچنین سالیانه مقداری از مازاد تولید به سایر کشورها صادر و از این طریق میلیون ها دلار درآمد ارزی نصیب کشور می شود.

برای نمونه، در ۱۰ ماهه امسال نزدیک به ۵۰۰ هزار تن سیب زمینی ایرانی به سایر کشورها صادر شد که ۱۷۲ میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشت.

وزارت جهاد کشاورزی از رسانه ها خواست برای حفظ آرامش خاطر و امنیت روانی مردم بویژه کشاورزان و جلوگیری از سودجویی فرصت طلبان اقتصادی و سیاسی اطلاعات را از منابع موثق داخلی به دست آورند.

به گزارش ایرنا، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع کشاورزی هفتم اسفندماه اعلام کرد تراز تجاری بخش کشاورزی در سال ۱۳٩٢ تا ۱۳٩۴ به میزان چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بهبود یافت و به منفی سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسید.

به گفته وی، تراز تجاری کشاورزی تا پایان امسال به کمتر از سه میلیارد دلار منفی می رسد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار