تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

هشدار موگرینی به ترامپ؛ در سیاست‌ های اروپا دخالت نکن!

خانم فدریکا موگرینی ضمن هشدار به دونالد ترامپ؛ گفت: ما در سیاست‌ های آمریکا دخالت نمی‌کنیم و انتظار داریم که آمریکا نیز در سیاست‌ های اروپا دخالت نکند.

هشدار موگرینی به ترامپ؛ در سیاست‌ های اروپا دخالت نکن!

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا ضمن هشدار به رئیس‌جمهوری آمریکا درخصوص مداخله در سیاست‌های اروپا تاکید کرد، روابط این بلوک با واشنگتن معاملاتی و واقع بینانه خواهد بود.

به گزارش ایسنا  به  نقل از  خبرگزاری آسوشیتدپرس، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا این اظهارات را در روز دوم سفر دو روزه‌اش به واشنگتن مطرح کرد.

وی گفت: ما در سیاست‌های آمریکا دخالت نمی‌کنیم و انتظار داریم که آمریکا نیز در سیاست‌های اروپا دخالت نکند.

این اظهارات موگرینی پس از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ‌آمریکا مرتبا بریگزیت را تحسین کرده و آن را اتفاقی عالی دانسته و گفته که رای انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا بسیار هوشمندانه بوده است.

موگرینی گفت: همبستگی و وحدت اتحادیه اروپا امروز بیشتر از چند ماه گذشته است. انگلیس برای دست کم دو سال دیگر یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند و تا زمانی که از این بلوک خارج نشود، نمی‌تواند با هیچ کشور ثالثی درباره توافقات تجاری دوجانبه مذاکره کند.

در ژانویه سال جاری میلادی‌ آنتونی گاردنر، سفیر وقت آمریکا در اتحادیه اروپا گفته بود که ترامپ با حمایت از بریگزیت از تجزیه اروپا حمایت می‌کند؛ پیامدی که به گفته وی به نفع آمریکا نخواهد بود.

موگرینی در جریان این سفر همچنین گفت: به دنبال نشست‌هایی که با دولت ترامپ داشتم کاملا مطمئن شدم که آمریکا به دنبال کردن توافق اتمی با ایران متعهد است. در این نشست‌ها شنیدم که آمریکا قصد دارد تا به اجرای کامل این توافقنامه اتمی ادامه دهد.

وی همچنین گفت: دولت جدید آمریکا هنوز هیچ تصمیمی درخصوص سفیر جدید کشورش در اتحادیه اروپا و همچنین درخصوص راه‌هایی برای بهبود مذاکرات تجاری متوقف شده میان آمریکا و اروپا اتخاذ نکرده است.

موگرینی در آغاز سری نشست‌ها با مقامات ارشد آمریکا گفت: امیدوارم با دولت ترامپ به تفاهم برسم.

Rating: 3.0. From 1 vote.

Please wait...

مجله خبری دوستان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار