تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

طرز تهیه انواع پیتزا ایتالیایی، آمریکایی و ...

پیتزا رولی یا پیتزا رولتی، پیتزا قیفی، پیتزا جیبی، پیتزا سبزیجات، پیتزا پپرونی، پیتزا بدون فر یا پیتزا تابه ای و ... از انواع پیتزا هستند.

"پیتزا" یکی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین فست فودهای دنیاست. همانطور که می‌دانید، پیتزا نخستین بار در ناپل ایتالیا پخته شد و پس از مدتی، در سرتاسر جهان رواج یافت و البته در این میان دست‌خوش تغییرات بسیار زیادی نیز شد، به طوری‌که پیتزای خوشمزه‌ای که امروزه در ایران طبخ شده و به فروش می‌رسد، هیچ شباهتی به پیتزا ایتالیایی اولیه ندارد.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که نخستین‌بار، سربازان داریوش (486-521 پیش از میلاد) نوعی نان پهن را روی سپرهای خود می‌پختند و روی آن را با پنیر و خرما می‌پوشاندند. یونانی‌ها پخت چنین نان‌هایی را از ایرانیان آموختند و این نان از یونان به روم رفت و در جنوب ایتالیا معمول شد.

انواع پیتزا ایتالیایی، طرز تهیه پیتزا، پنیر پیتزا پیتزا به شکل امروزی، تنوع بسیار بالایی دارد. انواع پیتزا شامل پیتزا مخلوط، پیتزا مخصوص، پیتزا پپرونی، پیتزا سبزیجات، پیتزا دریایی و ... از جمله پیتزاهای محبوب و مرسوم امروزی در سرتاسر دنیا هستند. 
آنچه در تهیه انواع پیتزاها مشترک است، استفاده از خمیری نازک به همراه پنیر پیتزاست و مواد دیگر بسته به سلیقه از سوسیس خانگی و کالباس خانگی گرفته تا سس گوجه فرنگی و گوشت و ... متفاوت هستند. 
پیتزا را داخل فر یا ماکروفر طبخ می‌کنند تا هم خمیر آن به خوبی پخته شود و هم مواد روی آن برشته شده و پنیر روی آن‌ نیز طلایی شود اما چنانچه فر و ماکروفر در دسترس نباشد می‌توان پیتزا را داخل تابه و روی گاز نیز طبخ کرد که به آن نام "پیتزا بدون فر" داده‌اند. 

در سایت ستاره طرز تهیه چندین نمونه پیتزاهای مختلف به شما آموزش داده شده که شما می‌توانید با توجه به ذایقه و سلیقه خود و همچنین با توجه به امکاناتی که در دسترس دارید از بین آنها انتخاب کرده و با مطالعه نکات آموزشی توضیح‌داده شده، یک پیتزای خوشمزه و عالی تهیه کنید.

پیتزا مارگاریتا:

پیتزا مارگاریتا ایتالیایی در واقع شباهت بسیار زیادی به پرچم کشور ایتالیا دارد! طبق روایات، در سال 1889 یعنی 28 سال پس از اتحاد ایتالیا، یک سرآشپز ایتالیایی به نام رافائلو اسپوزیتو و همسرش در رستوران خود "Pizzeria Brandi" پیتزایی با رنگ پرچم ایتالیا تهیه و در طول بازدید ملکه مارگاریتا و همسرش از ناپل، آن را به خدمت ملکه مارگاریتا پیش‌کش نمودند. این پیتزا که بعدها به نام پیتزا مارگاریتا به شهرت رسید درست مانند پرچم ایتالیا دارای رنگ های قرمز(گوجه فرنگی)، سفید( پنیر موزارلا) و سبز (ریحان) بود.  
طرز تهیه پیتزا مارگاریتا بسیار ساده است و آنچه اهمیت دارد کیفیت و اصالیت خمیر پیتزا ایتالیایی و درست تهیه‌شدن سس گوجه فرنگی آن است. طرز تهیه پیتزا مارگاریتای ایتالیایی اصل را در سایت ستاره بخوانید.

پیتزا مارگاریتا کلاسیک، پیتزا مارگاریتا ایتالیایی، تهیه انواع پیتزا پیتزا پپرونی بافته شده:

پیتزا پپرونی یکی از انواع پیتزاست که با استفاده از سوسیس پپرونی تهیه می‌شود. این نوع از سوسیس که طعم بسطرز تهیه پیتزا پپرونی بافته شدهیار تندی دارد؛ بلند، باریک و سفت بوده و در معرض هوا خشک می‌شود نیازی به پختن نداشته و می‌توان آن را بدون طبخ کردن خورد. پپرونی را معمولا به صورت برش‌هایی نازک بریده و به‌عنوان اشتهاآور (اپتایزر) میل می‌نمایند.

یک راه جالب برای تهیه پیتزا پپرونی که ظاهری متفاوت و اشتها برانگیز داشته باشد و مورد توجه همه به خصوص کودکان قرار بگیرد این است که به جای پهن‌کردن خمیر به صورت گرد و همیشگی، آن را به صورت مستطیلی درآورده، برش‌ بزنید و در نهایت خمیر را ببافید تا شکلی متفاوت و جالب توجه داشته باشد. 

انواع پیتزا، طرز تهیه پیتزا پپرونی، سوسیس پپرونی پیتزا رولتی:

پیتزا رولتی یا رول پیتزا یکی دیگر از روش‌های جالب و مدرن برای تهیه پیتزاست که به خصوص برای مهمانی‌ها و جشن تولدها یک انتخاب عالی محسوب می‌شود. 

برای تهیه انواع پیتزا رولی شما می‌توانید از مواد میانی دل‌خواه مانند گوشت چرخ‌کرده، سوسیس خانگی، کالباس خانگی و ... استفاده کنید. حتی می‌توانید یک پیتزا رولتی گیاهی مخصوص گیاه‌خواران تهیه کنید و از امتحان کردن یک روش جدید لذت ببرید.

طرز تهیه انواع پیتزا، پیتزا رولی، پیتزا رولتی، انواع پیتزا

پیتزا ماکارونی:

اگر به دنبال یک غذای محبوب برای کودکان هستید، توصیه ما به شما پیتزا ماکارونی و پنیر است. ماکارونی و پیتزا دو غذای محبوب بین کودکان هستند و ما با ترکیب هر دو آن‌ها یک پکیج استثنایی را به شما هدیه خواهیم کرد. برای رسیدن به ظاهری مطلوب، ماکارونی مورد استفاده در این پیتزا بهتر است از نوع فرمی انتخاب شود.

طرز تهیه پیتزا ماکارونی، پیتزا ایتالیایی، انواع پیتزا سمبوسه پیتزایی:

سمبوسه یکی از پیش‌غذاهای ساده و سریع است که تاریخچه‌ای طولانی دارد. سمبوسه در اصل از هند سرچشمه می‌گیرد و از موادی مانند سیب‌زمینی، جعفری و فلفل سیاه تهیه می‌شود. امروزه انواع مختلفی از سمبوسه وجود دارند که از آن میان می‌توان به سمبوسه سیب‌ زمینی، سمبوسه پنیری، سمبوسه هندی، سمبوسه پیتزایی و ... اشاره کرد.

در واقع می‌توان نان سمبوسه را با هر ماده دل‌خواهی پر کرد و نام آن را تغییر داد اما آنچه مشترک است، استفاده از نان لواش و یا خمیر فیلو و سرخ‌کردن سمبوسه در حمام روغن داغ است. 

در صورتی‌که از عاشقان پیتزا و پنیر پیتزا باشید، می‌توانید سمبوسه را به روشی جدید امتحان کنید و در عین حال هم از خوردن یک سمبوسه متفاوت و هم یکی از انواع پیتزاهای جدید و لقمه‌ای لذت ببرید.

سمبوسه پیتزایی، طرز تهیه انواع پیتزا، پیتزا ایتالیاییپیتزا قیفی:

پیتزا قیفی یکی از انواع پیش‌غذاهای مدرن و زیباست که به دلیل ظاهر جذاب و تازه‌ای که دارد، در مهمانی‌ها مورد توجه کوچک و بزرگ قرار می‌گیرد. مواد داخل پیتزا قیفی همان موادی است که برای انواع پیتزا معمولی استفاده می‌شود که بسته به سلیقه افراد متغیر می باشد. آنچه در تهیه پیتزا قیفی اهمیت دارد، طرز تهیه خمیر پیتزا و طرز پیچیدن آن به دور قیف است و بعد از آن، بقیه کار ساده است. از آنجا که خمیر پیتزا نیاز به زمان دارد تا خمیر مایه عمل کند، توصیه می‌شود اول خمیر را آماده کرده، کنار بگذارید و بعد مواد داخل آن را آماده کنید.

طرز تهیه پیتزا قیفی + ویدیو آموزش تهیه خمیر پیتزا قیفی
طرز تهیه پیتزا قیفی، انواع پیتزا جدید، پیتزا ایتالیایی پیتزا بدون فر:

به طور معمول، انواع پیتزا را داخل فر یا ماکروفر طبخ می‌کنند تا هم خمیر آن به خوبی پخته شود و هم مواد روی آن برشته شده و پنیر روی آن‌ نیز طلایی شود. اما گاهی به هر دلیلی اجاق گاز فردار یا ماکروفر در دسترس نیست و یا اینکه افراد دوست دارند شکل متفاوتی از پیتزا را در خانه خود امتحان کنند. بهترین و مناسب‌ترین راه در این مواقع، طبخ پیتزا درون تابه و روی گاز است. برای آشنایی با روش کار روی لینک زیر کلیک کنید.

پیتزا بدون فر، انواع پیتزا، پیتزا تابه ای

پیتزا جیبی:

اکثر ما پیتزا را همیشه به صورت گرد و نهایتا مربع دیده‌ایم اما شکل ظاهری پیتزا می‌تواند چیزی به جز این اشکال سنتی و کلیشه‌ای باشد. پیتزا رولی و پیتزا قیفی نمونه‌های جالبی از تنوع در پخت پیتزا هستند که شکل ظاهری این غذا را جذاب‌تر و متفاوت‌تر از همیشه می‌کنند. 

به جز این دو مورد نوع جالب و بسیار ساده‌تری نیز هست که به آن پیتزا جیبی گفته می‌شود. این پیتزا مانند دیگر انواع پیتزاها با مواد دل‌خواه پر می‌شود که ما نمونه‌ای از آن با استفاده از مرغ و اسفناج را به شما آموزش خواهیم داد.

انواع پیتزا، پیتزا جیبی، پیتزا مرغ و اسفناج، طرز تهیه پیتزا ایتالیایی
پیتزا سبزیجات:

حتما تا به حال یکی از انواع پیتزا سبزیجات را خورده‌اید یا دست کم از نزدیک دیده‌اید. پیتزا سبزیجات در واقع همان پیتزای معمولی است که مثل هر پیتزای دیگری، یک پایه خمیری داشته ولی به جای استفاده از سوسیس، کالباس، مرغ یا گوشت، از انواع سبزیجات به اضافه پنیر پیتزا برای تهیه آن استفاده می‌شود. 

پیتزای سبزیجاتی که این بار می‌خواهیم به شما آموزش دهیم اما کاملا متفاوت است و بزرگ‌ترین تفاوت آن، عدم استفاده از خمیر پیتزاست. درست خواندید؛ پیتزا سبزیجات بدون خمیر! اگر کنجکاو شدید بدانید این پیتزا چطور تهیه می‌شود، با ادامه مطلب همراه باشید.
پیتزا سبزیجات، انواع پیتزا، طرز تهیه پیتزا رنگین کمان
امیدواریم از این مجموعه آموزشی کامل و جامع نهایت استفاده را ببرید و بتوانید در منزل انواع پیتزاهایی که دوست دارید تهیه کنید و از چشیدن طعم یک غذای خانگی سالم لذت ببرید.

گردآوری: مجله اینترنتی ستاره

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

 • نزدیکی با همسر در ماه مبارک رمضان چه حکمی دارد ؟

  نزدیکی با همسر در ماه مبارک رمضان نظر به نیازهای غریزی حیوانی موجود در جسم که بارزترین آن شهوت ، نزدیکی و جماع است . و با توجه به ماه روزه...

 • غذاهای مخصوص پاکسازی رگهای خونی

  10 خوراکی فوق العاده برای پاکسازی رگها را بشناسید و سیستم عروقی سالم تری داشته باشید. مواد غذایی و نوع تغذیه نقش موثری در سلامت بدن دارد....

 • خواص عصاره و ریشه شیرین بیان

  شیرین بیان از جمله گیاهان دارویی خودرو است و کمتر مورد کشت قرار می‌گیرد. برگ های آن مرکب است و از 4 تا 7 زوج برگ به اضافه یک برگچه انتهایی...

 • با چه کسانی ازدواج نکنیم؟

  عشق پدیده غریبی است که هر کسی در زندگی حداقل یک بار آن را تجربه می کند. گاهی ماجرا شکل پیچیده ای به خودش می گیرد و ما عاشق کسی می شویم که دچار...

 • مسعود اوزیل/مسوت اوزیل بیوگرافی مسوت اوزیل + عکس

  بیوگرافی مسوت اوزیل مسوت اوزیل به انگلیسی Mesut Özil در 15 اکتبر 1988 در گلزنکیرشن، آلمان غربی متولد شد. پدرش مصطفی اوزیل از اهلی شما...

 • اس ام اس اسفند ماهی که باشی…

  اسفند ماهی که باشی… در این بخش از اولی ها متن  اسفند ماهی که باشی و… را برای اسفند ماهی های عزیز گردآوری کرده ایم، در ادامه با ما همراه...

 • دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند بنام وابسته

  پخش آنلاین و متن آهنگ وابسته من به تو وابسته شدم از نبودنت خسته شدم دو روزه از من فاصلت ببین چقده شکسته شدم Download New Music Mehdi...

 • ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی

  مجله زیبایی سالم - دکتر محمدمهدی طرزی، متخصص گوش، حلق و بینی: ورم بینی بعداز عمل جراحی زیبایی عارضه ای است مشترک میان یکایک افرادی که تجربه عمل...

 • در این سن، ورزش برای بچه‌ها ممنوع!

  مجله سیب سبز: بچه‌ها که از آب و گل در می‌آیند، خانواده‌ها شروع می‌کنند به برنامه‌ریزی. پدر کلاس موسیقی پیشنهاد می‌کند و مادر اصرار دارد که بچه قبل...

 • ارزیابی فلزات سنگین

  صنعتی شدن جوامع باعث اثر گذاری بر روی شیوه زندگی افراد و همچنین تغییرات محیطی شده است. مواد صنعتی و پسماند‌های کارخانجات سبب آلودگی‌های خارج از...

 • خوراکی های آرام بخش

  مجله سرآشپز: سلنیوم بخورید! کمبود سلنیوم در بدن باعث اضطراب، افسردگی و خستگی می شود. آجیل (مغزها) سرشار از سلنیوم است، بنابراین مصرف...

 • دردسرهای سفر در دوران بارداری

  هفته نامه سلامت - دکتر طاهره افتخار*: گاهی بارداری 9 ماهه با ایام تعطیل مانند عید نوروز یا اواخر تابستان مصادف می شود، درست زمانی که اغلب خانواده...

 • درمان خلط سینه و گلو در خانه

  استفاده از بخار زمانی که دستگاه مرطوب‌کننده هوا کمکی به بهبودی گرفتگی سینه شما نمی‌کند، دوش آب‌داغ و بخار آن می‌تواند گزینه موثرتری باشد. گزینه...

 • زمان استفاده از لوسیون صورت و طرز مصرف آن

  زمان استفاده از لوسیون صورت این مرطوب کننده ها را کمتر از یک دقیقه روی پوست خود قرار دهید. زمان مناسب برای استفاده از لوسیون، شب ها است. البته...

 • صندل خود را چطور انتخاب کنیم؟

  ماهنامه همشهری تندرستی - مینو صادقی: دقیقا از دیشب که هدیه تان را پا کرده اید، دیگر نمی توانید قدم از قدم بردارید! منظور همان صندلی است که دوست...

 • جملاتی که فقط به فرزندان اول خود می‌گوییم

  وب سایت نی نی بان: فرزندان اول همیشه به عنوان موش‌های آزمایشگاهی شناخته می‌شوند، زیرا پدر و مادر با آنها کودکیاری را می‌آموزند. تحقیقات نشان می‌دهد...

 • روشهای جوانسازی پوست؛ از لایه برداری تا هایفوتراپی

  هفته نامه سلامت: رفع چین و چروک و افتادگی پوست تاثیر قابل‌توجهی در جوانی فرد و کاهش سن و سال ظاهری‌اش دارد. با افزایش سن، قوام پوست و ساختارهای...

 • پوتیتو چاپ، توپک‌های سیب زمینی خارجی

  مجله سرآشپز: پوتیتو چاپ، همان سیب زمینی شکم پر است که با پودر سوخاری سرخ کرده ایم. مواد مورد نیاز سیب زمینی: 4 عدد تخم مرغ: 1 عدد...

 • دستور پخت سوپ گردن گوسفندی

  ماهنامه سفره ایرانی - بیتا منوچهری: سوپ گردن گوسفندی یک سوپ فوق العاده مقوی و خوشمزه است که عاشق طعم آن خواهید شد. میزان سرو: 8 الی 10 نفر...

 • کوکی گردو و کشمش؛ شیرینی پرمغز

  ماهنامه کیک و شیرینی: این کوکی گردو و کشمش بسیار خوشمزه و ساده است و به راحتی میتوانید در منزل تهیه کنید. مواد لازم: گردو (خردشده): 2...

 • «پاستا تالیاتله» با اسفناج و سس میگو

  مجله سرآشپز - سارا خسرویان: تالیاتله یا تالیاتلی (Tagliatelle)، نوعی پاستا نواری شکل تخم مرغی بوده که مربوط به ناحیه شمال ایتالیا است. این پاستا...

 • طرز تهیه آش انار با سبزیجات معطر

  نکات : 1 – اگر از سبزی خشک استفاده میکنید مقدار سبزی خشک یک پنجم مقدار تازه آنهاست. سبزی خشک را یک ساعت در آب جوش بخیسانید تا باز شود . 2 – این...

 • کاپ‌کیک قیفی؛ بستی قیفی‌های بامزه

  ماهنامه کیک و شیرینی: در این مطلب به شما آموزش می دهیم که کاپ کیک هایی در قالب قبف بستنی درست کنید. مواد لازم: کره: سه چهارم پیمانه (135...

داغ ترین اخبار