تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

تنها کپی باقیمانده از اولین نقشه جهان بعد از کشف آمریکا

برترین ها: همه ما می دانیم  نام آمریکا از نام «آمریگو وسپوچی» کاشف ایتالیایی  گرفته شده است. اما آیا تا به حال اولین نقشه ای که بخشی به نام آمریکا روی آن مشخص شده را دیده اید؟ این نقشه که در سال 1507 ایجاد شده این تمایز را با نقشه های قبل از خود دارد. این نقشه از 12 بخش جداگانه با چاپ چوبی تشکیل شده که قرار بوده به هم متصل شوند.


گرچه نقشه کش آلمانی اظهار کرده که 1000 کپی از این نقشه چاپ شده، آخرین کپی در واشنگتن دی سی در کتابخانه کنگره نگهداری می شود. این نقشه باارزش که در سال 1901 در آلمان کشف شد توسط کتابخانه کنگره به قیمت 10 میلیون دلار در سال 2001 خریداری شد. نقشه والدرز قابل توجه است از آنجا که اکتشافات اخیر وسپوچی را با دانش موجود ادغام کرده است. به جای حذف مناطق ناشناخته، او فلسفه جغرافیای نظری را تصدیق می کند. این اجازه می دهد این نظریه در مناطقی از جهان که اطلاعاتی نداشتند منتقل شود.

تنها کپی باقیمانده از اولین نقشه جهان بعد از کشف آمریکا تنها کپی باقیمانده از اولین نقشه جهان بعد از کشف آمریکا تنها کپی باقیمانده از اولین نقشه جهان بعد از کشف آمریکا تنها کپی باقیمانده از اولین نقشه جهان بعد از کشف آمریکا تنها کپی باقیمانده از اولین نقشه جهان بعد از کشف آمریکا تنها کپی باقیمانده از اولین نقشه جهان بعد از کشف آمریکا تنها کپی باقیمانده از اولین نقشه جهان بعد از کشف آمریکا تنها کپی باقیمانده از اولین نقشه جهان بعد از کشف آمریکا تنها کپی باقیمانده از اولین نقشه جهان بعد از کشف آمریکا 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار