تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

ترکیه: درباره سوریه چانه‌زنی نمی‌کنیم

خبرگزاری ایسنا: وزیر خارجه ترکیه با بیان این که ترکیه با هیچ کس درباره سوریه چانه‌زنی نمی‌کند، مدعی شد آنکارا چشم طمعی به سوریه ندارد.

 

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در سخنانی آنتالیا گفت: ترکیه برای ادامه عملیات “سپر فرات” و مبارزه با گروه‌های تروریستی در داخل و خارج مصمم است.

وی افزود: مانند وقتی که به کوهستان‌های قندیل می‌رویم و به مقرهای پ.ک.ک حمله می‌کنیم باید به داعش هم حمله کنیم و امنیت مرزها و کشورمان را تضمین کنیم.

چاووش‌اوغلو عنوان داشت: ترکیه با هیچ کس درباره سوریه چانه‌زنی نمی‌کند و هیچ چشم طعمی به سوریه ندارد.

درباره ترور سفیر روسیه در آنکارا نیز وزیر خارجه ترکیه گفت: همانگونه که رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد، می‌دانیم در پشت پرده ترور سفیر روسیه در ترکیه چه مساله‌ای نهفته است.

اعلام کرد: امیدواریم تمام جزئیات این ترور آشکار شود و عاملان این حادثه مجازات شود.

وی ادامه داد: با همکاری روسیه تاکنون از شرق حلب ۴۵ هزار تن از حلب خارج شده‌اند، موفقیت بزرگی اشت. البته اختلاف‌نظرهایی میان روسیه و ترکیه وجود دارد اما نکته مهم این است که هیچ الزامی وجود ندارد که همه مثل هم فکر کنند. ما می‌خواهیم همکاری‌مان با روسیه در سوریه گسترش داده برای ایجاد آتش‌بس کامل تلاش کنیم و یک روند سیاسی برای بحران سوریه ایجاد شود.

.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار