تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

نامگذاری مکانی به نام «مرضیه حدیدچی»

خبرگزاری ایرنا: اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه غیرعلنی امروز(یکشنبه) شورا، نامگذاری مکانی در پایتخت به نام مرحومه مرضیه حدیدچی(دباغ) را تصویب کردند.

این مصوبه براساس پیشنهاد اسماعیل دوستی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران بررسی و مورد موافقت قرار گرفت.

اسماعیلی دوستی دراین جلسه پیشنهاد کرد که به پاس فعالیت های انقلابی مرحومه مرضیه حدیدچی (دباغ) مکانی در تهران به نام وی نامگذاری شود.

دوستی در سیصد وهفتمین جلسه غیرعلنی شورای اسلامی شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره مرحومه دباغ از مبارزان دوران انقلاب و از موسسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیشنهاد نام گذاری مکانی به نام وی را مطرح کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: این بانوی مبارز قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خدماتی را به انقلاب ارائه کرده که نامگذاری مکانی به نام ایشان کوچکترین کاری است که می توان انجام داد.

اعضا شورای اسلامی شهر تهران نیز با این پیشنهاد موافقت و بر این اساس شهرداری تهران و کمیسیون نامگذاری شورای مکلف به پیگیری موضوع و مکان یابی برای اجرای این مصوبه شدند.

مرضیه حدیدچی (معروف به طاهره دباغ) از مبارزان انقلاب اسلامی که در سال ۱۳۱۸ در همدان دیده به جهان گشود، روز ۲۷ آبان ماه در سن ۷۷ سالگی در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) تهران درگذشت.

مرحومه دباغ از زندانیان سیاسی، فعال مبارزه مسلحانه با رژیم پهلوی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همدان و از نمایندگان سه دوره مجلس شورای اسلامی بود.

عضویت در شورای مرکزی جمعیت زنان انقلاب اسلامی و تدریس واحد معارف اسلامی در دانشگاه علم و صنعت از دیگر فعالیت های این فقید سعید به شمار می آید.

مرحوم دباغ که نشان ایثار داشت به همراه آیت الله جوادی آملی و محمد جواد لاریجانی یکی از سه نماینده‌ای بود که ۱۱ دی ۱۳۶۷ پیام امام خمینی (ره) را به میخائیل گورباچف رهبر اتحاد جماهیری شوروی سابق رساند.

پایگاه خبری بروزترین

.

لینک کوتاه مطلب berouztarin.ir/?p=19989

    کانال تلگرام بروزترین خبر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار