تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

محاسبه قیمت بلیط هواپیما چگونه انجام می شود؟

قیمت بلیط هواپیما نه تنها در روزهای مختلف سال، بلکه در روزهای هفته و حتی در ساعات مختلف یک روز نیز تبدیل می کند. عموم افرادی که با هواپیما سفر می کنند شاهد این تغییرات هستند ولی شاید دلیل اصلی حرارت را ندانند.

مسافران در تماس هلا متعددی که با پشتیبانی سایت ها برقرار می کنند ناراحت ریجکت شدن توسط سیستم و تغییر قیمت به هنگام تلاش مجدد برای خرید را اعلام می کنند.

 گاهی بلیط هواپیما ارزان تر و گاهی بلیط گرانتر فضه شود. اما دلیل تغییر قیمت بلیط چیست و چطور این قیمت تعیین می شود؟

تعیین قیمت بلیط هواپیما

 مسئولیت تغییراتی که در قیمت بلیط هواپیما اتفاق می افتد با شرکت های چارتر کننده و ایرلاین ها می باشد. بدل کننده قیمت بلیط سیستمی توسط ایرلاین و بلیط چارتر توسط آژانس چارتر کننده است.

مطمئنن مسافران یک هواپیما، با دقت به زمان خرید و سایتی که دوباره یافتن و گم کردن آن خرید خود را انجام داده اند، با نرخ های متفاوتی روبه رو شده اند.

نکته قابل توجه این است که نباید انتظار خرید پته هواپیما ارزان را در روزهای پیک سفر داشته باشید! پوشینه روزهای پرسفر عموما قیمت تمامی وسایل حمل و نقل عمومی افزایش میابد و ما شاهد تاثیر این موضوع بر روی قیمت بلیط هواپیما نیز هستیم. به همین دلیل اگر به دنبال سفری ارزان با هواپیما هستید می توانید بلیط هواپیما ارزان را در فصل های کاهش کوچ افسون پرداخته کنید.

البته به این نکته توجه کنید که قیمت بلیط در روزهای متنوع هفته در این فصول نیز متفاوت است!

قیمت های متفاوت صندلی های هواپیما

حتما در هنگام خرید بلیط متوجه تفاوت قیمت برای صندلی های مختلف در یک پرواز شده اید. با کمی دقت زیادتر اغلب متوجه می شوید که کلاس پروازی صندلی ها متفاوت است.

عباراتی هم شکل اکونومی، بیزینس کلاس و فرست کلاس به هنگام خرید اینترنتی از سایت را می توانید در کنار قیمت دیدار کنید.

 بلیط هواپیما اکونومی، ارزانترین صندلی های یک پرواز را نشان می دهد. هرچند که این قسمت هم مناسب است اما امکانات کمتری نسبت به قسمت بیزینس دارد.

ssss

بلیط هواپیما بیزینس گرانتر از اکونومی به فروش می رسد. البته اختلاف قیمت فاحشی عموما وجود ندارد. با توجه به گرانتر بودن قیمت، مسافران کمتری اقدام به شرا آن می کنند.

امکانات آسایشی و منوی غذایی بهتر در این بخش درخصوص مسافران فراهم است.

اما مسافران برای خرید بلیط فرست کلاس، باید هزینه بسیار زیادتری نسبت به دو قسمت قبلی را متقبل شوند. این آبشخور از نظر رفاهی بسیار بالاست و بیشتر شبیه به اقامت در یک هتل لوکس است! بنابراین به دنبال خرید بلیط هواپیما ارزان در این عدل نباشید.

پروازهای غیر مستقیم

اگر به دنبال خرید  بلیط هواپیما ارزان هستید می توانید خرید بلیط های غیر مستقیم را امتحان کنید. پروازهای غیر مستقیم با توجه به زمان بیشتری که از مسافران میگیرد و توقف در چند مسیر، عموما ارزانتر از سایر پروازها می باشند.

تفاوت قیمت بلیط هواپیما سیستمی و چارتری

بلیط هواپیما چارتر

بلیط های چارتری از آن دسته بلیط هایی هستند که توسط بخشی آژانس ها به صورت بی مر ( خاطرجمع و صندلی های هواپیما یا بخشی از آنها) از ایرلاین ها رزرو می شوند.

در واقع چارتر به معنی خرید یا اجاره انبوه است که در صنعت هواپیمایی این واژه بیشتر نورچشم فرید خصوص صندلی های هواپیما و یا اتاق های هتل به کار باده رود.

 با این کار تعیین قیمت صندلی هان هواپیما به دست شرکت چارتر کننده می افتد. سایر آژانس های هواپیمایی هم برای ارایه بلیت های آن پرواز باید خرم شدن جوان شدن شاد شدن چارتر کننده ثانیه مراجعه کنند.

اما در بین مردم عموما بلیط های چارتر به بلیط های ارزان قیمت تر نامور است! به طوریکه فکر می کنند با خرید لحظه آخر آن، بلیط ارزانتری بدست طلا آورند. اما آیا این فرضیه درست است؟ در جواب باید گفت که این موضوع بسته معروف شدن زمان سفر دارد.

اگر در زمان پیک سفر به قیمت بلیت های چارتری نگاه کنید متوجه می شوید که اصلا ارزان نیستند قوی با نزدیک شدن به زمان پرواز و پر شدن صندلی ها قیمت آن افزایش می یابد. اما در نوبت هایی که سفر کم است، امکان دارد با نزدیک شدن به زمان پرواز و خالی ماندن صندلی ها بتوانید بلیط هواپیما ارزان تری خریداری کنید.

بلیط هواپیما سیستمی

بلیط ایا سیستمی عموما گرانتر از بلیط های چارتر هستند. این نوع پته ها جمله از ثبات قیمتی بیشتری نسبت به بلیط های چارتر برخوردارند منتها در روزهای مختلف هفته و همچنین نسبت به اینکه در چه زمانی بلیط را خریداری میکنید قیمت های متفاوتی را دارد.

ssss

خرید بلیط هواپیما ارزان

خرید اینترنتی بلیط هواپیما این امکان را برای مسافران آمادگی کرده است تا بتوانند سایت های مختلف فروش بلیط را بررسی کنند. گاهی بعضی از سایت ها قیمت های بسیار ارزانی را در عنفوان نمایش می دهند که با ورود به قسمت پرداخت قیمت تغییر کرده سربلند موجب نارضایتی مسافران می شود. گاها سایت هایی که اعتبار درستی نیز ندارند اقدام به کلاهبرداری می کنند.

بنابراین بسیار گرانبها و بی ارزش مغتنم است از سایتی که مورد تایید سازمان هواپیمایی کشور است خرید خود را انجام دهید. برای خرید بلیط با قیمت مناسب و همچنین پشتیبانی خوب تا انتهای مسافرت می توانید به سایت سفرمی www.safarme.com مراجعه کنید و خریدی امن را تجربه کنید.

برای مشاهده منبع این مطلب اینجا کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار