تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

کیک سه شیر یک دسر مکزیکی است که باید خوشمزه، مغذی و آبدار است. این یک نوع کیک خیسانده در شیر است و چون از سه نوع شیر استفاده می‌شود به این نام مشهور شده است. این دسر شامل شیر عسلی، خامه و شیر کامل است همچنین آن را در هر فصلی از سال می‌توان درست کرد.

کیک سه شیر یکی از بهترین انواع کیک در جهان است شاید به این دلیل که از یک خوردنی بسیار خوشمزه و غلیظ در آن استفاده می‌شود؛ یعنی شیر عسلی. احتمالا شما هم مثل من از آن‌هایی هستید که وقتی شیر عسلی می‌خرید خودتان را داخل در یخچال و در حال انگشت زدن در قوطی شیر عسلی می‌بینید و در یک لحظه به خودتان می‌آیید که ته آن را در نیاورید. بله این کیک هم از این خوردنی خوشمزه به اضافه شیر تغلیظی شیرین نشده و خامه استفاده می‌کند.

شیر تغلیظی شیرین نشده و شیر عسلی در واقع هر دو شیر غلیظ شده هستند که دومی در کشور ما به این نام مشهور است در حالی که می‌دانید در این خوراکی اصلا عسل استفاده نشده بهر حال هر دو غلیظ هستند، اما یکی شیرین نشده و دیگری حاوی شیرین کننده است. شما می‌توانید این خوراکی را در مغازه‌هایی که اقلام خارجی می‌فروشند خریداری کنید و یا بصورت آنلاین دریافت کنید. قیمت آن‌ها بالا نیست و برای یک‌بار غلبه بر هوس‌های شیرینتان، ارزش خریداری را دارند البته حتی می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را در خانه درست کنید؛ کافی‌ست دستورالعمل آن‌ها را در اینترنت جستجو کنید. حالا با هم مواد کیک را بررسی می‌کنیم.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

مواد تشکیل دهنده کیک سه شیر چه هستند؟

آرد کیک: آرد کیک همان آرد کاملا سفید و لطیف است. می‌توانید از قنادی‌ها بخواهید به شما آرد کیک بدهند. آن‌ها دو نوع آرد دارند؛ آرد کیک معمولی و آردی بسیار سفید و لطف که بیشتر مخصوص کیک‌های اسفنجی است. آرد‌های بسته‌بندی شده هم در واقع آرد همه‌کاره یا چند منظوره هستند. آرد سه صفر یک، آرد کاملا سفید و مخصوص کیک است. البته شما می‌توانید آرد همه‌کاره را هم جایگزین آرد کیک کنید. بیکینگ‌پودر: بیکینگ‌پودر که با انجام یک سری واکنش‌های شیمیایی باعث بالا آمدن و پف کردن بیشتر کیک می‌شود. نمک: احتمالا در اکثر دستور‌های کیک، نمک را می‌بینید این ماده باعث تعادل در طعم‌ها شده و برخی بو‌ها را از کیک خارج می‌کند. شکر سفید: شما می‌دانید که شکر باعث شیرینی کیک می‌شود، اما این ماده یکی از عوامل پف آمدن نیز هست و همچنین باعث کاهش رطوبت کیک و افزایش تردی و خشکی آن می‌شود. تخم مرغ: یک ماده لازم و ضروری در کیک است. تخم مرغ یک ماده مرطوب کننده است که در اصل نقش چسبندگی و ایجاد پف در کیک را بر عهده دارد و همچنین باعث در هم آمیختن مواد می‌شود. خامه، شیر عسلی و شیر غلیظ شده: این‌ها همگی با هم باید در کیک سه شیر حضور داشته باشند. وجود این سه ماده شیری باعث ایجاد طعمی خوشمزه در کیک شما می‌شود. خوبی کار اینجاست که شما طعم هر سه نوع شیر را موقع خوردن احساس خواهید کرد.

مواد لازم

کیک

آرد کیک: ۱ و ۱/۲ پیمانه (۲۰۰ گرم) بیکینگ‌پودر: ۱ و ۱/۲ قاشق چای‌خوری نمک: ۱/۴ قاشق چای‌خوری کره: ۱/۲ پیمانه شکر: ۱ پیمانه (۲۰۰ گرم) تخم مرغ: ۵ عدد، هم‌دمای اتاق وانیل: ۱ و ۱/۲ قاشق چای‌خوری

مخلوط شیری

شیر: ۱ و ۱/۴ پیمانه (۲۹۵ میلی لیتر) خامه سنگین: ۱/۲ پیمانه (۱۲۰ میلی لیتر) شیر عسلی: ۱ قوطی شیر تغلیظ شده: ۱ قوطی

تزئین

خامه سنگین: ۲ پیمانه (۴۷۳ میلی لیتر) شکر: ۱/۴ پیمانه (۵۰ گرم) وانیل: ۱/۲ قاشق چای‌خوری توت فرنگی تازه یا دارچین: مقداری برای تزئین   طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

طرز تهیه

۱. ابتدا فر را با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۷۵ درجه سلسیوس روشن کنید. یک ظرف فر به ابعاد ۱۳ در ۹ اینچ یا ۱۲ در ۸ اینچ را با کره چرب کنید و کنار بگذارید.

۲. آرد کیک را داخل کاسه مخلوط، الک کنید. بیکینگ‌پودر و نمک را افزوده و به مدت ۲۰ ثانیه با همزن دستی، بهم بزنید و کنار بگذارید.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

۳. در کاسه همزن که قطعه مخلوط کن روی آن قرار داده شده، کره و شکر را با همدیگر مخلوط و به صورت کرم درآورید؛ یعنی تا زمانی که خیلی کم رنگ و پف شود.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

۴. تخم‌مرغ‌ها را داخل مخلوط کره و شکر ریخته و با همدیگر مخلوط کنید تا زمانی که بخوبی با هم ترکیب شوند. وانیل را هم افزوده و ترکیب کنید.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

۵. آرد را هم در سه نوبت افزوده و هر بار فقط تا زمانی که ترکیب شود، مخلوط کنید. کاسه مخلوط کن را از همزن جدا کنید و با استفاده از قاشق سلیکونی، موادی را که در لبه جمع شده‌اند، به سمت پایین برانید و با مواد کف کاسه مخلوط کنید.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

۶. مواد کیک را داخل ظرف فر آماده شده بریزید و آن را بصورت یک لایه صاف و یکسان پهن کنید. این خمیر به صورت لایه‌ای نازک به نظر می‌رسد.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

۷. آن را در فر از قبل آماده شده بریزید تا زمانی که وقتی خلال دندان در آن فرو می‌کنید، تمیز بیرون بیاید که حدود ۲۴ تا ۲۸ دقیقه است. آن را از فر بردارید و روی توری شیرینی پزی بگذارید تا خنک شود. ۴۵ دقیقه بگذارید بماند تا خنک شود. وقتی که خنک شد، روی کیک را با چنگال سوراخ کنید. این سوراخ‌ها را در تمام طول کیک انجام دهید.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

۸. در یک کاسه بزرگ مخلوط، شیر، ۱/۲ پیمانه خامه سنگین، شیر غلیظ شده شیرین و شیر غلیظ شده شیرین نشده را ریخته و با هم کاملا مخلوط کنید.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

۹. مخلوط شیری را روی کیک بصورت یکسان بریزید تا کل کیک را در بر بگیرید. روی کیک را بپوشانید و در یخچال به مدت ۶ ساعت قرار دهید (یا حداکثر ۳ روز). این کار به کیک اجازه می‌دهد تا کاملا در مایع شیری خیسانده شود. این مرحله را هرگز حذف نکنید.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

۱۰. در کاسه همزن برقی ثابت یا کاسه‌ای مخصوص مخلوط کردن با همزن برقی ایستاده، خامه سنگین را بزنید تا زمانی که برآمدگی‌هایی نرم در آن ایجاد شود. شکر و وانیل را اضافه کنید و هم بزنید تا زمانی که برآمدگی‌های سفتی در آن تشکیل شود. آن را روی کیک خنک شده، پهن کنید.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

۱۱. کیک را بصورت قطعات مربعی، برش زده و با توت فرنگی‌های دو نیم شده تزئین کنید یا روی آن دارچین بپاشید. کیک را در یخچال نگه دارید یا سرو کنید.

طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

نکات مهم

برای درست کردن این کیک از شیر معمولی استفاده می‌شود. شیر بدون چربی یا کم چرب بافت غلیظی به کیک نمی‌دهد بنابراین از آن استفاده نکنید. برای این کیک سفید بهتر است از آرد سفید کیک استفاده کنید تا ترکیب بهتری به دست آورید و همچنین ترکیب شیری بیشتر جذب آن شود. اما اگر آرد کیک ندارید می‌توانید ۲ قاشق غذاخوری از یک پیمانه آرد را برداشته و با ۲ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت جایگزین کنید بنابراین در این دستور ۳ قاشق غذاخوری از آرد کیک را برداشته و ۳ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را در آن بریزید. برای درست کردن کیک سه شیر شما مجبور هستید که از هر سه نوع شیر (شیر عسلی، شیر غلیظ شده و خامه) استفاده کنید. سه نوع شیر با همدیگر عمل می‌کنند تا یک کیک شیرین و مرطوب را ایجاد کنند. شما به هر سه نوع نیاز دارید تا یک کیک سه شیر عالی داشته باشید. این کیک را تا حدود ۳ روز می‌توان در یخچال نگه داشت. فقط بخاطر داشته باشید که اگر خامه را با ژلاتین ترکیب کنید، خامه پف نخواهد کرد. برای این‌که تخم‌مرغ‌ها به دمای اتاق برسند آن‌ها را در کاسه قرار دهید و روی آن را با آب شیر بپوشانید و بگذارید به مدت ۵ دقیقه بمانند. حداقل ۱۲ ساعت کیک و شیر را بگذارید در یخچال بمانند تا کیک در مخلوط شیری بخیسد.

ترفند‌هایی برای درست کردن بهترین کیک سه شیر

آرد را پس از اندازه‌گیری حتما الک کنید. آرد کیک بافت بسیار ریزی دارد بنابراین به راحتی قلمبه‌هایی در آن تشکیل می‌شود و الک کردن آن‌ها را از بین خواهد برد. تخم‌مرغ‌ها را به دمای اتاق برسانید، چون در غیر اینصورت به خوبی با هم مخلوط نخواهند شد. زمان ۶ ساعت خیساندن کیک را به هیچ عنوان حذف نکنید، چون در غیر اینصورت کیک خشک و اسفنجی نخواهد شد. آن را سرد نگه دارید. این کیک بهتر است که سرد سرو شود علاوه بر این به دلیل وجود شیر باید در هر صورت در یخچال نگهداری شود.

منبع: cookingclassy

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای شیرینی پزی مجله اینترنتی گلثمین آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

 • نقد و بررسی فیلم روسی

    خلاصه داستان : توماج ( امیر آقایی) موفق می شود تا از زندان فرار کند اما زمانی که نزد همسرش ( طناز طباطبایی ) باز می گردد متوجه می...

 • آموزش پخت غذاهای سریع و آسان

  با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از آموزش آشپزی همراه باشید : فرض کنید ماده خامی دارید که می‌خواهید با آن شام درست کنید و آن را...

 • سریال مختارنامه – قسمت ۶

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

 • سریال وقت صبح – قسمت ۶ (آخر)

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

 • سلامتی نوزادتان را بسنجید

  یک کودک تازه متولد شده، نه خودش را می شناسد و نه چیزهایی را که در اطرافش وجود دارد. تنها گرسنگی، سرما و گرما را درک می کند. به همین دلیل شما...

 • قوانین جر و بحث کردن با همسر

  جروبحث بین زن و شوهر اجتناب ناپذیر است و رابطه‌ی خوب رابطه‌ای نیست که در آن جروبحث و بگومگو وجود ندارد بلکه رابطه‌ای است که در آن، زن و شوهر...

 • طرز تهیه مربای آلو سیاه

  با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از آموزش شیرینی پزی همراه باشید : مربای آلو سیاه خانگی بسیار غلیظ، خوشرنگ و چند کاره است. از این مربا...

 • ۱۰ اتومبیل برتر جهان با بیشترین عمر نگهداری

  عمر مفید استفاده و نگهداری از اتومبیل‌های گوناگون در کشور‌های صنعتی و پیشرفته جهان بسیار کوتاه است. ولی نتایج مطالعه جدید iSeeCars نشان می‌دهد...

 • متولدین ماه‌های مختلف چه زمانی عاشق می‌شوند؟

  برخی از آدم‌ها خیلی زود عاشق می‌شوند و برخی دیگر دیر. برخی به عشق در نگاه اول اعتقاد دارند و برخی دیگر تا طرف مقابل شان را نشناسند، نمی‌توانند حسی...

 • چرا دانشجویان ایرانی کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند؟

  انتخاب بسیاری از دانشجویان ایرانی ادامه تحصیل در کانادا است. اما چرا بسیاری از دانشجویان ایرانی مایل به ادامه تحصیل در کانادا هستند؟ آیا تحصیل در...

 • این نقشه‌ها حرف‌های تازه و جالبی دارند

  در درس‌های جغرافیای مدرسه، مجبور بودیم چیز‌های خسته کننده‌ای بخوانیم: جمعیت کشور‌های مختلف، اندازه دریا‌ها و اقیانوس‌ها و …. اما فکرش را...

 • سریال مرضیه – قسمت ۱

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

 • سریال ستایش ۳ – قسمت ۱

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

 • سریال ترور خاموش – قسمت ۱

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

 • سریال وقت صبح – قسمت ۵

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

 • سریال مختارنامه – قسمت ۵

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

 • طرز تهیه خوراک مرغ ترش و شیرین

  مرغ ترش و شیرین تکه‌های مرغ مزه‌دار شده با فلفل‌دلمه‌ای تازه و آناناس است که در ماهیتابه تفت داده می‌شوند و با هم یک مزه فوق‌العاده را می‌سازند....

 • برگر بره کبابی با سبزیجات معطر و پنیر

  برگر بره کبابی طعم فوق العاده‌ای دارد که طعم آن تنها بخاطر گوشت بره چرخ شده نیست بلکه بخاطر فلفل، پنیر فتا، سبزیجات معطر و پوست مرکبات است....

 • از کجا بفهمیم عاشق کسی شده‌ایم؟

  اگر عاشق شده باشید می‌دانید که چه حسی دارد: بیقرارید، دوست دارید مدام با او در ارتباط و باخبر باشید و دوست دارید همیشه برایش هدیه بخرید و خوشحالش...

 • اقیانوس‌های جهان کجا به هم می‌رسند؟

  پنج اقیانوس روی زمین وجود دارد، همه آن‌ها با یکدیگر ارتباط دارند و یک حجم آب پیوسته را تشکیل می‌دهند. قبلا فقط چهار اقیانوس وجود داشت: آرام،...

 • طرز تهیه تارت راتاتویی

  با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از آموزش آشپزی همراه باشید : تارت راتاتویی غذای فرانسوی است. شاید خیلی از ما بعد از دیدن انیمیشن...

 • کلیپ تریلر PES 2020 با حضور ستارگان فوتبال

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

 • سریال وقت صبح – قسمت ۴

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

داغ ترین اخبار

 • سریال مختارنامه – قسمت ۶

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

 • چرا دانشجویان ایرانی کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند؟

  انتخاب بسیاری از دانشجویان ایرانی ادامه تحصیل در کانادا است. اما چرا بسیاری از دانشجویان ایرانی مایل به ادامه تحصیل در کانادا هستند؟ آیا تحصیل در...

 • متولدین ماه‌های مختلف چه زمانی عاشق می‌شوند؟

  برخی از آدم‌ها خیلی زود عاشق می‌شوند و برخی دیگر دیر. برخی به عشق در نگاه اول اعتقاد دارند و برخی دیگر تا طرف مقابل شان را نشناسند، نمی‌توانند حسی...

 • ۱۰ اتومبیل برتر جهان با بیشترین عمر نگهداری

  عمر مفید استفاده و نگهداری از اتومبیل‌های گوناگون در کشور‌های صنعتی و پیشرفته جهان بسیار کوتاه است. ولی نتایج مطالعه جدید iSeeCars نشان می‌دهد...

 • طرز تهیه مربای آلو سیاه

  با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از آموزش شیرینی پزی همراه باشید : مربای آلو سیاه خانگی بسیار غلیظ، خوشرنگ و چند کاره است. از این مربا...

 • قوانین جر و بحث کردن با همسر

  جروبحث بین زن و شوهر اجتناب ناپذیر است و رابطه‌ی خوب رابطه‌ای نیست که در آن جروبحث و بگومگو وجود ندارد بلکه رابطه‌ای است که در آن، زن و شوهر...

 • سلامتی نوزادتان را بسنجید

  یک کودک تازه متولد شده، نه خودش را می شناسد و نه چیزهایی را که در اطرافش وجود دارد. تنها گرسنگی، سرما و گرما را درک می کند. به همین دلیل شما...

 • سریال وقت صبح – قسمت ۶ (آخر)

  پاسخی بگذارید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه نام * ایمیل *...

 • آموزش پخت غذاهای سریع و آسان

  با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از آموزش آشپزی همراه باشید : فرض کنید ماده خامی دارید که می‌خواهید با آن شام درست کنید و آن را...

 • نقد و بررسی فیلم روسی

    خلاصه داستان : توماج ( امیر آقایی) موفق می شود تا از زندان فرار کند اما زمانی که نزد همسرش ( طناز طباطبایی ) باز می گردد متوجه می...