تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

انسان چگونه می‌تواند موجودات فضایی را کشف کند؟

برترین‌ها: یکی از پرسش‌های مهم در دنیای علم این است که چرا با تمامی پیشرفت‌های علمی، هنوز نتوانسته‌ایم موجودات هوشمند فضایی را کشف کنیم؟ چرا در تاریخ بشریت، هیچ بیگانه‌ای با ما ارتباط برقرار نکرده‌است؟ چرا هیچ جنگ فضایی بین دو گونه متفاوت از دو کهکشان دور، اتفاق نیفتاده است؟

جستجو برای کشف موجودات فضایی، سال‌هاست که آغاز شده و هنوز هم با بودجه‌هایی مناسب ادامه دارد. راه‌های زیادی امتحان شده و هر چندوقت یک بار، ایده جدیدی برای کشف و ارتباط با بیگانگان به ذهن دانشمندان می‌رسد.

این‌که آیا نبود هیچ نشانه‌ای از موجودات فضایی، به معنی تنها بودن انسان در تمامی کیهان است یا نه، به میزان نگاه مثبت و منفی شما ارتباط دارد. هرچند علم آمار به ما می‌گوید که با وجود این تعداد کهکشان و سیاره ناشناخته، باید جایی در این دنیای بزرگ، موجوداتی متفاوت با انسان زندگی کنند.

ارتباط رادیویی

اولین ایده انسان در مورد موجودات فضایی این بوده که باید گونه‌ای از این موجودات، در سیاره‌ای دور زندگی کنند. گونه‌ای که آن‌قدر باهوش باشد و پیشرفت کرده باشد که بتواند از طریق ارتباط رادیویی، با زمین تماس بگیرید.

انسان بیش از ۱۲۰ سال است که از امواج رادیویی استفاده می‌کند. این پوشش رادیویی نشان می‌دهد که اگر موجوداتی در فاصله ۱۲۰ سال نوری با انسان قرار داشته باشند، باید این امواج را دریافت کرده و شنیده باشند.

انسان چگونه می‌تواند موجودات فضایی را کشف کند؟

موضوع اشاره‌شده البته استفاده عادی از رادیو بود. از سال ۱۹۶۰، یک برنامه پیشرفته رادیویی در آمریکا، به شنیدن و ارسال سیگنال‌های مستقیم به فضا مشغول است. سیستم‌های پیشرفته ناسا و تلسکوپ‌های قدرتمند این مجموعه، راه را برای جستجوی رادیویی امواج بیگانه بسیار آسان کرده‌اند. هرچند سرعت امواج رادیویی آن‌قدر کم است که بدون شک اگر ارتباطی هم به زمین برسد، سال‌ها از شروع ارتباط گذشته و ممکن است حتی نسل موجودات فضایی مذکور، منقرض‌شده باشد.

شهاب‌سنگ‌های تغییریافته

ایده بررسی شهاب‌سنگ‌ها، چند سالی هست که به ذهن دانشمندان نجوم رسیده و فناوری اجرای این ایده نیز، کم‌وبیش آماده بهره‌برداری است. این فناوری به ما انسان‌ها کمک می‌کند که سطح یک شهاب‌سنگ نزدیک را بررسی کنیم. شهابی که از کنار مجموعه‌ای از اجرام آسمانی گذشته است و درست مثل یک تاریخچه زنده شیمیایی و فیزیکی، به نزدیکی زمین آمده است.

انسان چگونه می‌تواند موجودات فضایی را کشف کند؟

ایده کشف موجودات فضایی از طریق شهاب‌سنگ‌ها به این معنی است که باید یک یا چند نوع از موجودات فضایی، سریع‌تر از انسان به این فناوری رسیده باشند و تغییراتی در شهاب‌سنگ‌های سرگردان در کیهان، ایجاد کرده باشند. کشف این تغییرات غیرطبیعی می‌تواند مهر تأییدی باشد بر نظریات و فرضیات تمامی کسانی که به وجود موجودات فضایی، ایمان‌دارند.

بررسی سیارات و قمر‌های نزدیک

ما تقریباً از این موضوع اطمینان داریم که انسان، تنها موجود هوشمند در منظومه شمسی است. فعل «است» در این جمله نشان می‌دهد که علم ما به زمان حال یا گذشته نزدیک مرتبط است. آیا در تاریخ منظومه شمسی، هیچ موجود هوشمند دیگری، به این منظومه سفر نکرده است؟

انسان چگونه می‌تواند موجودات فضایی را کشف کند؟

کشف نشانه وجودی این موجودات در زمین، با تمامی تغییرات اعمال‌شده توسط انسان‌ها و حیوانات، غیرممکن است. از سوی دیگر، سیارات و قمر‌های منظومه شمسی می‌توانند نقطه آغازی برای جستجو و کشف نشانه‌هایی از موجودات و مسافرانی باشند که میلیون‌ها سال قبل، به منظومه شمسی، سفر کرده‌اند.

یک خورشید دیگر

یکی دیگر از راه‌های کشف موجودات فضایی، تمرکز بر روی کشف منظومه‌ای مشابه منظومه شمسی است. وجود این فضا، نیاز به ستاره‌ای یکسان با ستاره خورشید در منظومه شمسی دارد. با این اوصاف ما نیاز به ستاره‌ای داریم که از نظر وجود مواد شیمیایی، اندازه، نور و البته فاصله با سیارات، به خورشید شباهت داشته باشد.

در سال ۲۰۱۲ دانشمندان ستاره HP ۵۶۹۴۸ را کشف کردند. یک ستاره بسیار شبیه به خورشید که ۲۰۰ سال نوری از زمین فاصله دارد. هرچند علم ما هنوز به جایی نرسیده که بتوانیم به این فاصله دور سفر کنیم، اما شاید بررسی از راه دور این منظومه بتواند راه‌گشای کشف موجودات بیگانه باشد.

انسان چگونه می‌تواند موجودات فضایی را کشف کند؟

انقراض حیات بیولوژیکی

این موضوع را در نظر بگیرید که اگر یک سیاره شبیه به زمین داشته باشیم که از نظر زمانی از ما پیشرفته‌تر باشد، ممکن است موجودات این سیاره، خیلی زودتر از ما به هوش مصنوعی و زندگی رباتیک، دست پیدا کرده باشند.

اگر این موجودات در جنگ قابل پیش‌بینی با فناوری شکست خورده باشند، ما با نسلی از موجوداتی با ذهن مصنوعی روبرو خواهیم بود. وجود این ایده به این معنی است که ما نه تنها باید برای کشف نشانه‌های بیولوژیکی تلاش کنیم، بلکه باید هر تغییر غیرطبیعی در کیهان را زیر نظر بگیریم.

تمامی اجسام آسمانی در دنیای ما، اشکال مشخصی دارند. کشف یک جرم آسمانی نامشخص و نا آشنا می‌تواند نشان‌دهنده وجود موجوداتی باشد که این جرم آسمانی را طراحی و ارسال کرده‌اند.

سفر به سیاه‌چاله

مفهوم وجودی سیاه‌چاله‌ها برای انسان اثبات شده است. از سوی دیگر، اتفاقات رخ داده برای یک جسم آسمانی نزدیک به سیاه‌چاله، غیرقابل‌پیش‌بینی است. این جسم می‌تواند در تاریکی مطلق فرو برود. می‌تواند به‌طور کامل نابود شود یا در نظریه‌ای عجیب، در فضا مکان جدیدی از کیهان خارج شود.

انسان چگونه می‌تواند موجودات فضایی را کشف کند؟

سفر به یک سیاه‌چاله، شباهت زیادی به یک عملیات انتحاری دارد. هیچ ایده مشخصی از اتفاقات پیش رو در ذهن دانشمندان نیست. هرچند اکثریت آن‌ها بر این باورند که جسم آسمانی وارد شده به سیاه‌چاله نابود خواهد شد، اما تنها راه اثبات این موضوع، سفر به درون یک سیاه‌چاله است. سیاه‌چاله‌ای که ممکن است راه اصلی کشف موجودات فضایی پیشرفته‌تر از ما باشد.

نظریه دلفین

تعدادی از دانشمندان بر این باورند که موجودات فضایی هوشمند وجود دارند، اما ممکن است هوش این موجودات با نحوه ارتباط از راه دور ما هماهنگ نباشد. درست مثل دلفین‌ها که موجوداتی باهوش و با احساس هستند، توانایی حل مشکل دارند و راه‌های ارتباطی را درک می‌کنند، اما نمی‌توانند به پیشرفت‌های انسان برسند.

انسان چگونه می‌تواند موجودات فضایی را کشف کند؟

اگر موجودات فضایی احتمالی، از انسان و زندگی زمین، عقب‌تر باشند، راه برای کشف این موجودات سخت‌تر خواهد شد. در واقع تنها راه ارتباطی با موجودات فضایی ضعیف‌تر از انسان، ارتباط رودررو است. ارتباطی که با علم فعلی ما امکان‌پذیر نیست.

تفاوت عمیق

یکی دیگر از اشتباهات ذهنی انسان در زمینه کشف موجودات بیگانه، باور به شباهت این موجودات به انسان است. درواقع ما موجودات فضایی را بسیار نزدیک به شکل طبیعی انسان تصور می‌کنیم.

حالا با دور انداختن این باور، موجوداتی را تصور کنید که نه می‌توانند ببینند، نه بشنود و نه بوی شما را حس کنند. موجوداتی آن‌قدر متفاوت که راه‌های ارتباطی آن‌ها برای ما ناشناخته است. امواج ارسالی صدای آن‌ها ممکن است برای ما کشف نشده باشد. یا حتی موجوداتی با شکل ارتباطی تلپاتیک را در نظر بگیرید.

باور به شباهت موجودات بیگانه به انسان، یکی از دلایل اصلی کشف نکردن این موجودات احتمالی است. شاید برای کشف این موجودات باید تمامی ایده‌های انسانی را فراموش کنیم و نگاهی جدید به این جستجو داشته باشیم.

بیگانگانی میان ما

شاید آخرین پرسش مطرح‌شده در زمینه کشف موجودات بیگانه، وجود این موجودات در میان ما باشد. در این نظریه سه ایده متفاوت وجود دارد. ایده اول بر این باور است که موجوداتی کوچک و نه‌چندان هوشمند از طریق اجسام آسمانی به زمین وارد شدند. با نگاهی به تفاوت و دایره گسترده موجودات زمین، می‌توان این نظریه را تا حدودی امکان‌پذیر دانست.

ایده دوم این است که انسان، موجود بیگانه زمین است که سال‌ها قبل از طریقی ناشناخته، به زمین وارد شده و قدرت را به‌دست گرفته است. ایده‌ای که شباهت زیادی به فیلم‌های بد ساخت هالیوودی دارد.

نظریه نهایی بر این باور است که نه تنها موجودات فضایی وجود دارند، بلکه در میان ما زندگی می‌کنند و به تولیدمثل با انسان‌ها یا در میان انسان‌ها مشغول هستند. موجوداتی که قدرت زمین را در دست گرفته‌اند و کم‌کم به سمت نابودی نسل بشر پیش می‌روند.

انسان چگونه می‌تواند موجودات فضایی را کشف کند؟

آیا ارتباط عاقلانه است؟

یکی از موضوعات مطرح‌شده در زمینه کشف و ارتباط با موجودات فضایی بیگانه، عقلانیت این موضوع است. آیا کشف یک گونه جدید از حیات که از ما باهوش‌تر و قوی‌تر باشد، به تکرار رفتار انسانی در زمین منجر نمی‌شود؟

انسان در زمین موجودی باهوش و برتر است. همین برتری باعث شده تا این حیوان دو پا به خود اجازه دهد تا تغییراتی نامتناسب را در زمین، اجرا کند. ما نه تنها منابع زمین را نابود می‌کنیم، بلکه موجودات ضعیف‌تر از خود را زندانی می‌کنیم و رفتاری نامناسب با آن‌ها داریم.

یک نگاه ساده به وضعیت دامداری انسان، حیوانات خانگی و باغ وحش، می‌تواند نشانه‌های ترسناکی از آینده انسان در دست موجوداتی باهوش‌تر و برتر باشد. سناریویی را در نظر بگیرید که در آن انسان به‌عنوان یک منبع غذایی پرورش داده شود یا در یک باغ وحش برای نمایش به بیگانگان باهوش‌تر از ما زندانی شود.

هیچ تضمینی وجود ندارد که موجودات فضایی کشف نشده، رابطه‌ای دوستانه با ما داشته باشند. در صورت وجود موجوداتی جدید، جنگ‌های زمین از همین تعداد فعلی نیز فرارتر خواهد رفت و بدون شک راه برای نابودی انسان، هموارتر خواهد شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

 • کارگروه ادبی وکیل الشعرا – وبلاگ ادبی برتر

  وبلاگ های ادبی در وب فارسی کم نیستند اما وبلاگ کارگروه ادبی وکیل الشعرای شیرین سخن (کاوش) بی تردید برترین وبلاگ ادبی در حال حاضر است.  در...

 • چگونه فرزندی باهوش تربیت کنیم؟

   همه دوست دارند فرزندان باهوش و نابغه داشته باشند. حالا نابغه هم نشد، دوست داریم اگر فرزندی داریم بسیار باهوش و فرهیخته و مودب و...

 • تاریخچه ورزش ایران

  ورزش از دیرباز مابین ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و اگر کمی در تاریخ تحقیق بیشتری داشته باشیم متوجه می شویم که تیراندازی، سوارکاری...

 • محصولات رژیمی و بدون قند کامور و موارد مصرف

  چند سالی است که محصولات رژیمی زیادی توسط شرکت ها و برندی های کوچک و بزرگ راهی بازار و فروشگاه های مواد غذایی می شوند و البته که برخی از آن ها با...

 • توجه به غذا در آیات و احادیث

  ((ـ فلینظر الانسان الی طعامه ـ(سوره عبس آیه ۲۴) پس انسان باید در غذای خود بنگرد ـ یَا أَیُّهَا النَّاسُ کُلُوا مِمَّا فِی الْأَرْضِ حَلَالًا...

 • آغوز ، اولین غذای نوزاد

  اولین ماده غذایی که نوزاد شیرخوار دریافت می کند آغوز است. آغوز، غلیظ و زرد رنگ بوده و شکل ظاهری آن از مادری  تا مادر دیگر متفاوت است. آغوز...

 • طرز تهیه دیپ ذرت و هالوپینو

  با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از آموزش آشپزی همراه باشید : طرز تهیه دیپ ذرت و هالوپینو مواد لازم برای دیپ ذرت و...

 • مکان‌های متروکه و ترسناک توریستی جهان

   افراد بسیاری هستند که هر ساله هزینه های بسیاری را صرف سفر به مدرن ترین و جدیدترین نقاط توریستی دنیا می کنند. در میان هم بسیاری ترجیح می دهند تا به...

 • طرز تهیه آلبالو پلو

  آلبالو پلو یکی از غذا‌های خوشمزه و معروف ایران است که نمی‌توان به شهر خاصی نسبتش داد. محبوبیت این غذا به حدی است که با شروع فصل تابستان و آمدن...

 • طرز تهیه کیک سه شیر یا Tres Leches

  کیک سه شیر یک دسر مکزیکی است که باید خوشمزه، مغذی و آبدار است. این یک نوع کیک خیسانده در شیر است و چون از سه نوع شیر استفاده می‌شود به این نام...

 • برای رفتن به باشگاه، چگونه انگیزه پیدا کنیم؟

  همراه کردن یک دوست میتواند به شما برای شرکت در باشگاه ورزشی انگیزه دهد برای رفتن به باشگاه، چگونه انگیزه پیدا کنیم؟ هرچند داشتن اراده...

 • طرز تهیه بشقاب پروتئین

  با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از آموزش آشپزی همراه باشید :   طرز تهیه بشقاب پروتئین مواد لازم برای تهیه بشقاب...

 • میگو سیخی در ماهیتابه

  گلزار نورمحمدیان: در صورتی که میگو دوست دارین و طرفدار غذا‌های آسون، سریع و بی دردسر هم هستین حتما این میگو‌های سیخی خوشگل و خوشمزه رو درست کنین...

 • معرفی صنایع دستی کاشان

  کاشان شهری تاریخی است که مرکز شهرستان است و بخشی از استان اصفهان محسوب می‌شود.این شهر در مرکز ایران واقع شده‌است. کاشان مهد تمدن و فرهنگ سنتی...

 • آیا لازم است شخصیت زن و شوهر یکی باشد؟

  رابطه و ازدواج تقریبا آزمون و خطاست. چه کسی می‌تواند ادعا کند که همسر کاملی برای شماست؟ سازگاری و جور بودن در برخی زمینه‌ها معادل سازگاری و انطباق...

 • آثار و حکم ناسزا گفتن درخلوت و تنهایی خود به دیگران

  یکی از آثار نابهنجار ناسزاگویی و دشنام عداوت و دشمنی است. دشنام دادن دیگران نشانه ای از تکبر و غرور و کبر است که در آدمی پدید آمده...

 • خواص و موارد مصرف پودر هسته خرما

  خواص و موارد مصرف پودر هسته خرما خرما را می توان از بهترین و فوق العاده ترین میوه ها از نظر تولید انرژی و همین طور بهبود شرایط بدن...

 • آموزش نحوه ترکیب فایلهای PDF

  ترکیب چندین فایل PDF روش های بسیاری برای ترکیب چندین فایل PDF در یک سند PDF وجود دارد. بسیاری از وب سایت ها مانند بسیاری از برنامه...

 • ۳ مکان بسیار دیدنی آلمان+تصاویر

  جاذبه های طبیعی آلمان مشهورترین مسیر جنگل سیاه جایی به نام تیمبرلند است که در واقع یک مسیر مارپیچ است که از میان انبوه درختان عبور می...

 • طرز تهیه سالاد ایتالیایی با سس سبز مخصوص

  سالاد ایتالیایی با شکوه حاوی سبزیجات و گوجه و زیتون است و علاوه بر این با یک سسس مخصوص سرو می‌شود که یک سس سبز مخصوص است. این سالاد با همراه کردن...

 • روان درمانی کودکان

  روان درمانی کودک به چه صورت انجام می شود؟ بزرگ کردن و تربیت یک کودک به شیوه ای سالم امری لذت بخش و پیچیده است که نیاز مبرم به اطلاعات،...

 • اهمیت شیر مادر

  از پیامبر (ص) نقل شده است که هیچ شیری بهتر از شیر مادر نیست. همچنین از آن حضرت نقل شده است که چیزی که بتواند جای غذا و آب را بگیرد جز...

 • علت توقف کاهش وزن و ثابت ماندن وزن

  توقف کاهش وزن‎ علت ثابت ماندن وزن شما ممکن است عوامل مختلفی باشد و شاید با آگاهی از آنها راحت‌تر بتوانید مشکل‌تان را حل کنید. با...