تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

نقشه مناطق سیل زده در استان گلستان

کد خبر: 290474تاریخ انتشار : ۱۸:۵۷:۵۰ - چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

نقشه مناطق متاثر از سیل در استان گلستان را مشاهده می کنید.

www.dustaan.com نقشه مناطق سیل زده در استان گلستان

سازمان نقشه برداری کشور، نقشه مناطق متاثر از سیل در استان گلستان را با استفاده از تصاویر راداری ماهواره ای در۳فروردین و اضافه کردن اطلاعات مکانی موجود در این سازمان تهیه کرد.

بیشترین مناطق متاثر از سیل، آق‌قلا و گمیش‌تپه است. روستاها و مراکز جمعیتی اطراف آق‌قلا نظیر میرزا علی یلقی، سلاق یلقی، قانقرمه، یلمه خندان، گرکز و… نیز بصورت جدی تحت تاثیر سیل قرار گرفت.

مناطق تحت تاثیر سیل بیشتر در امتداد رودخانه‌های اصلی منطقه بودند

با توجه به وجود ساختمان ها در مناطق مسکونی و زاویه دید ماهواره تصویربرداری که حدود ۴۰درجه است، اصولاً تصاویـر راداری قادر به مشاهده همه زوایای شهری نیستند و کوچه ها و خیابان ها عموماً در سایه ساختمان ها قرار می گیرند.در چنین شرایطی این تصاویر قادر به نمایش سیل در کوچه ها و خیابان ها نیست،لذا این نقشه در بیشتر مناطق مسکونی فاقد رنگ قرمز به عنوان نشانگر سیل است

البته با توجه به قرارگیری مناطق مسکونی در مجاورت و یا محصور شدن با مناطق قرمز رنگ، بوضوح قابل نتیجه گیری است که این مناطق مسکونی نیز دچار آبگرفتگی شده‌اند.

پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس

برچسب ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار