تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

تازه‌ترین اخبار از سیل گلستان؛ آیا شرایط بحرانی است؟

این روزها گلستان و روستاهای اطراف گلستان درگیر سیل بی‌سابقه‌ای شده و مردم این استان با مشکلات فراوانی ناشی از سیل روبرو شده‌اند.

ستاره | سرویس اخبار - سامانه بارشی که از یکشنبه هفته گذشته وارد گلستان شده باعث بالا آمدن آب رودخانه و پر و سرریز شدن سد‌های استان مانند بوستان و گلستان و نرماب شده است. به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان میزان بارش در برخی از ایستگاه‌ها به ۳۱۵ میلی متر هم رسید و این در حالی است که کل بارندگی متوسط استان در شرایط نرمال ۴۵۰ میلی متر است یعنی بالغ بر ۶۰ درصد بارندگی سالیانه در ۲۴ ساعت اتفاق افتاده است.

تازه‌ترین اخبار از سیل گلستان؛ آیا شرایط بحرانی است؟ سیل نوروزی مردم نجیب ترکمن‌صحرا را آواره کرده است. دستگاه‌های مختلف به‌دلیل گستردگی مناطق سیل‌زده قادر به امدادرسانی مطلوب نیستند، اما در عین حال تجهیزات لشکر ۳۰، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج و همه نیرو‌های مسلح پای کار آمده است تا بخشی از رنج مردم سیل‌زده را کم کند.

روستا‌های این استان از مراوه‌تپه و گنبدکاووس تا آق‌قلا، بندرترکمن و گمیشان یکی یکی تخلیه شدند، بخش اعظمی از شهر‌ها زیر آب رفته، دسترنج ماه‌ها تلاش کشاورزان نابود شده و آن ۳۷ هزار هکتار زهکشی نیز به کمک مردم نیامده است.

وزیر کشور: سیلاب تا ۷۲ ساعت دیگر از آق‌قلا تخلیه می‌شود


عبدالرضا رحمانی‌فضلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مشکل اصلی آب‌گرفتگی در آق‌قلا و گمیشان بوده که موجب نگرانی مردم شده است.
وزیر کشور افزود: از روز گذشته با همکاری نیرو‌های مسلح که در منطقه مستقر شدند کار تخلیه آب از شهر آق‌قلا و روستا‌های اطراف با سرعت آغاز شده است. از روز گذشته تاکنون نیمی از آب آق‌قلا فروکش کرده و تا ۷۲ ساعت آینده نیز آب از شهر آق‌قلا تخلیه می‌شود.

‌وی اظهار داشت: خسارت‌ها و آسیب‌های که به مردم وارد شده از سوی دستگاه‌های مختلف در حال ارزیابی است و به زودی جمع‌بندی می‌شود. با اینکه اوضاع رو به بهبود است، اما مردم هنوز مشکلات زیادی دارند که قول می‌دهیم در نخستین جلسه هیئت دولت خسارت‌ها مطرح و برای جبران آن تصمیم‌گیری شود.

سیل‌زدگان گلستانی به مصالح ساختمانی برای بازسازی خانه‎های خود نیاز دارند


عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سیل اخیر در شهرستان گنبدکاووس خسارت‌های زیادی به مناطق شهری و روستایی وارد کرده است. در حال حاضر مردم این مناطق نیاز ضروری به لوازم خانگی برای ادامه زندگی عادی و مصالح ساختمانی برای بازسازی و تعمیر منازل خود دارند.

وی افزود: باید کمک‌های استان‌های دیگر و موسسات و نهاد‌های دولتی به گونه‌ای مدیریت شود تا بتوانیم وسایل موردنیاز مردم سیل‌زده را در نخستین فرصت تهیه کرده و در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

‌وی با بیان اینکه برخی از منازل مسکونی و اماکن تجاری تخریب شده است و نیاز به بازسازی دارد، ادامه داد: شورای شهر و شهرداری در این امر پیشقدم شوند و پروانه ساختمان و استعلامات بازسازی این اماکن رایگان کنند.

محمدتقی زمانی نژاد، مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان نیز در این باره اظهارداشت: ۱۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در استان گلستان براثر سیلاب خسارت دیدند. از این تعداد دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی کاملا تخریب شده است و هفت هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی به بازسازی و تعمیر نیاز دارد. ۴۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین از روز‌های نخست جاری شدن سیل در مناطق سیل‌زده در حال خدمات‌رسانی هستند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده در شرق گلستان با محوریت گنبدکاووس گفت: پیشنهاد می‌شود مبالغ کمک‌های بلاعوض برای بازسازی منازل مسکونی افزایش یابد تا از این فرصت برای مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی غیرمقاوم استفاده شود. بنیاد مستضعفان نیز سیمان رایگان برای بازسازی منازل مسکونی روستایی را تقبل کرده و باید ظرفیتی ایجاد شود تا بتوان دیگر مصالح ساختمانی را برای ساخت منازل مسکونی خسارت دیده رایگان کرد.


آغاز بارش باران در مناطق سیل‌زده

محمدرضا رحمان‌نیا ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به آغاز بارش‌ها در مناطق مختلف استان اظهارداشت: سامانه ناپایداری از امروز وارد استان شده که منجر به افزایش ابر، بارش باران، رعد و برق، بارش برف و پدیده مه در مناطق مرتفع و کوهستانی، وزش شدید باد موقتی و مواج شدن دریا می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه سبب کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در استان شده است، گفت: شدت بارش‌ها از اواخر وقت امروز و فردا در استان خواهد بود و تا روز چهارشنبه نیز به تناوب ادامه خواهدداشت.

‌رحمان‌نیا ادامه داد: با توجه به تداوم بارش‌ها آب‌گرفتگی برخی معابر شهری و همچنین در مناطق کوهستانی به دلیل برودت هوا، ریزش برف و کولاک و مه غلیظ اختلال در تردد جاده‌ای پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به بارش باران در مناطق سیل‌زده نیز اظهارداشت: این سامانه همه استان را تحت تأثیر قرار خواهد داد، اما عمده هسته بارش‌ها در نواحی کوهستانی و کوهپایه‌ای است. در مناطق میان‌دشت، گرگانرود و شمال استان بارش‌ها چندان قابل ملاحظه نخواهد بود.

معاون نیروی زمینی سپاه: بیمارستان فوق تخصصی سپاه در منطقه سیل‌زده گلستان ایجاد می‌شود


به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان درباره آخرین وضعیت خدمات‌رسانی به مناطق سیل‌زده استان گلستان اظهارداشت: از روز ۲۷ اسفند که بارش‌ها در مناطق مختلف استان گلستان شدت گرفت، نیرو‌های سپاه و به ویژه نیروی زمینی در منطقه حضور یافتند. اکنون نیز این نیرو‌ها در دو جبهه اصلی مشغول کار هستند. بخشی از نیرو‌ها در ارتفاعات و مناطقی که به دلیل رانش زمین و ریزش کوه جاده‌ها مسدود شده است، حضور دارند.

‌معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: بخش عمده‌ای از نیرو‌ها در آق‌قلا و گمیشان حضور دارند و مشغول امدادرسانی به مردم سیل‌زده هستند. در حال حاضر تعداد قابل توجهی از قایق‌های نیروی دریایی در منطقه وجود دارد و همچنین در جا‌هایی که برای تخلیه سیلاب، جاده شکافته شده، پل‌های ترکیبی مستقر شده است.

سردار جمشیدیان اظهار داشت: از امروز یک بیمارستان فوق تخصصی سپاه در منطقه سیل‌زده ایجاد می‌شود که ۱۲۰ نفر از کادر پزشکی، پرستاری و نیرو‌های متخصص در این منطقه حضور دارند و به مردم سیل‌زده خدمات می‌دهند. همچنین هشت اکیپ سیار پزشکی نیز در منطقه حضور یافته‌اند و آماده خدمات‌رسانی هستند.

سرپرست استانداری گلستان خبر داد: ورود سیلاب به فرودگاه گرگان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، میرمحمد غراوی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده و تصمیماتی که برای تخلیه سیلاب از شهر‌های آق‌قلا و سیمین‌شهر گرفته شده است، اظهار داشت: اقدامات برای پیشگیری از ورود سیلاب و طغیان رودخانه به مناطق سیمین‌شهر و گمیشان در حال انجام است.

سرپرست استانداری گلستان گفت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که قرار است با همکاری ستادکل نیرو‌های مسلح و با امکانات ارتش و سپاه انجام شود، لایروبی گرگانرود در محل اتصال به دریا از مسیر چارقلی تا خواجه‌نفس است. با این کار زمان تخلیه سیلاب به سمت دریا افزایش می‌یابد. از طرفی، چون بارش داریم و امدادرسانی با بالگرد‌ها برای امروز ممکن نیست، روز گذشته از ظرفیت بالگرد‌ها برای خدمات‌رسانی به روستا‌های سیل‌زده استفاده کردیم و آذوقه کافی به این روستا‌ها رساندیم.

‌وی گفت: گاهی تصمیمات محلی از سوی برخی گروه‌ها و مردم گرفته می‌شود که امدادرسانی را مختل می‌کند. برای همین تصمیمات مشترکی گرفته شد تا فعالیت‌های مهندسی دستگاه‎ها به گونه‌ای انجام شود که مسئولان محلی توجیه و از تبعات این اقدامات مطلع شوند تا ممانعت در محل صورت نگیرد و اقدامات سریع به نتیجه برسد.

غراوی ادامه داد: در حال حاضر یکی از مشکلات ما آب‌گرفتگی شهرک صنعتی آق‌قلا و سرایت بخشی از سیلاب به فرودگاه گرگان است. تلاش می‌کنیم با بازگشایی مسیر به سمت رودخانه قره‌سو بخشی از آب را هدایت کنیم.

جامعه مدرسین: همه آحاد ملت برای کمک به سیل‌زدگان بشتابند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، متن اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به شرح زیر است:

حادثه خسارت‌بار و دردناک سیل در استان‌های گلستان و مازندران که موجب نابودی و و‌یرانی تعداد زیادی از خانه‌های مسکونی، زیرساخت‌ها و مزارع شده است موجب تألم شدید گردید.

بر همه مسئولین و نهاد‌های امدادی لازم است هرچه سریع‌تر جهت رفع آلام و جبران خسارت‌ها مجاهدانه وارد عمل شوند و از هیچ خدمتی فروگزاری نکنند. از همه آحاد ملت نیز دعوت می‌شود با هماهنگی نهاد‌های امدادی، برای کمک به عزیزان حادثه‌دیده وارد عمل شوند و به یاری حادثه دیدگان بشتابند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن همدردی با مردم عزیز حادثه‌دیده و آرزوی رحمت و مغفرت الهی برای جان‌باختگان این سیل سهمگین، از تمام مسئولین، مدیران و دولتمردان می‌خواهد فارغ از توانمندی‌ها و امکانات استانی با نگاهی ملی و کلان به بسیج نیرو‌ها و امکانات بپردازند و برای کاهش درد و رنج هموطنان سیل‌زده اقدام نمایند.

وزیر کشور: سیلاب آق‌قلا و گمیشان باید به دریا هدایت شود

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه جلسه ستاد بحران استان گلستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ستاد بحران استان هر روز صبح جلسه دارد و اقدامات روز قبل بررسی و تصمیمات جدید برای تسریع در روند خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان گرفته می‌شود. اولویت اصلی همه نیرو‌ها در استان خروج آب از شهر آق‌قلا و روستا‌های اطراف بوده و این کار به نیرو‌های مسلح با محوریت سپاه واگذار شده است.

وزیر کشور گفت: با اقداماتی که در داخل شهر آق‌قلا صورت گرفته و شکاف‌هایی که در مسیر سیلاب ایجاد شده و همچنین کاهش خروجی سد وشمگیر، سطح آب در آق‌قلا کاهش پیدا کرده است. وزارت راه و شهرسازی مسئول تهیه امکانات ترابری و همچنین هلال احمر مسئولیت تدارکات از جمله تهیه پتو، چادر، موادغذایی و ... است که تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است.

رحمانی‌فضلی گفت: با توجه به پیش‌بینی بارندگی از روز‌های قبل روز گذشته که شرایط جوی مساعد بود، بالگرد‌های مستقر در استان به تمامی روستا‌های سیل‌زده آذوقه رساندند. مشکل مهم سیلابی است که در آق‌قلا و گمیشان باقی مانده و با توجه به بارش باران باید هرچه سریع‌تر آب را به دریا هدایت کنیم.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه وضعیت گنبدکاووس به حالت عادی برگشته است، اظهار داشت: با اینکه حدود ۴۰ درصد شهر گرفتار سیلاب شده بود، اما تاکنون حدود ۹۰ درصد منازل از آب تخلیه شده است، اما هنوز مردم گرفتاری و مشکلات زیادی دارند.

وی از مردم خواست اگر می‌خواهند کمکی به سیل‌زدگان استان گلستان داشته باشند، این کمک‌ها نقدی و یا وسایل و لوازم منزل باشد.

تنها مسیر ارتباطی گمیشان براثر سیلاب مسدود شد

امیرشیر توماج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جاده ناردانلی به سیمین‌شهر تنها محور مواصلاتی این شهرستان بود که به دلیل سیلاب ورودی از سمت آق‌قلا تخریب و مسدود شده است.

وی افزود: این مسیر در ۶ روز گذشته به دلیل بارش باران و رواناب تخریب شده بود، اما روز گذشته تلاش کردیم بخشی از جاده برای انتقال ماشین‌آلات و بیل مکانیکی به شهرستان گمیشان ایمن شود. با اینکه سرعت سیلابی که از سمت آق‌قلا به شهرستان گمیشان وارد شده، کم است، اما براساس پیش‌بینی‌ها شهر گمیش تپه دچار آب‌گرفتگی خواهد شد.

فرماندار گمیشان اظهارداشت: بخشی از مسیر بندرترکمن به گمیشان در چند نقطه نیاز به ایجاد شکاف دارد تا بتوانیم بخشی از سیلاب را به سمت دریا هدایت کنیم. با استفاده از ماشین‌آلات سنگین توانستیم بخشی از مسیر گمیش‌تپه به سمت چارقلی و ورودی مصب دریا را برای هدایت آب، بازگشایی کنیم.

بسیجیان محله‌های سیل‌زده گنبدکاووس را لایروبی می‌کنند

سرهنگ رمضان قاسم‌پور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان اظهارداشت: نیرو‌های بسیجی با دو دستگاه لجن‌کش و دیگر امکانات و تجهیزات توانستند ۹۰ درصد از محله مدرسی را لایروبی کنند. محله سیدآباد و محله مدرسی از مناطق آسیب‌پذیر هستند که در سیل اخیر دچار خسارت فراوانی شد‌ه‌اند.

فرمانده سپاه گنبدکاووس بیان داشت: دو دستگاه لجن‌کش، یک دستگاه لودر، دو دستگاه تراکتور، یک دستگاه کامیونت از جمله تجهیزاتی است که بسیجیان در پاکسازی و لایروبی بکارگیری کرده‌اند. نیرو‌های بسیجی تا پایان پاکسازی شهر در کنار مردم به خدمات‌رسانی ادامه می‌دهند.

‌محمد باقرپور، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گنبدکاووس نیز اظهار داشت: یکه‌زارو ۳۲۴ خانوار تحت پوشش کمیته امداد در محاصره سیل قرار گرفتند. تاکنون ۵۰ درصد از میزان خسارت‌های وارد به منازل این خانواده‌ها احصا شده است. به ۶۱۰ منزل مسکونی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خسارت‌های جزیی و کلی وارد شده است. همچنین بعضی از لوازم منزل مانند فرش، اجاق گاز، تلویزیون و ماشین لباسشویی و ... نیز دچار آسیب شده است.

سیل در استان گلستان فروکش کرد؛ امدادرسانی به سیل‌زدگان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، میرمحمد غراوی دیشب در جمع خبرنگاران اظهارداشت: قسمتی از جاده گرگان به آق‌قلا بنا به ملاحظاتی از بین رفته و راه دسترسی به آق‌قلا دچار مشکل شده است. برای تداوم خدمات‌رسانی به احداث دو پل شناور در این مسیر نیاز داریم. سیلاب از سد‌ها فروکش کرده و حجم آب پایین آمده است. در بخش سد‌ها ما نگرانی خاصی نداریم. در حال حاضر دبی آب رودخانه اترک با ۱۲۰ متر مکعب بر ثانیه به سمت دریا در حرکت است.

سرپرست استانداری گلستان بیان داشت: در انتهای رودخانه اترک به دریا دو روستای خواجه نفس و چپاقلی قرار دارد که مسیر رودخانه در حوالی این روستا‌ها چند سالی لایروبی نشده و نگرانی ما آب‌گرفتگی کامل این روستا‌ها است. باید با تمام امکانات و تجهیزات این مسیر لایروبی شود تا مسیر باز و آب رودخانه با سرعت بیشتری به دریا سرازیر شود.

غراوی با اشاره به ورود نیرو‌های امدادی مختلف از استان‌ها و شهر‌های دیگربه مناطق سیل‌زده گفت: اکنون سیل در استان گلستان فروکش کرده و وارد مرحله امدادرسانی شدیم. نیرو‌ها و گروه‌های مختلفی از استان‌ها و شهر‌های دیگر وارد منطقه شدند که برای امدادرسانی باید هماهنگی‌هایی صورت گیرد تا فعالیت‌ها به صورت متوازن و با نظم خاص انجام شود.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی دیگری از فردا وارد استان گلستان می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در برخی مناطق امدادرسانی فقط با بالگرد امکان‌پذیر بوده و حتی با قایق نیز دسترسی به این افراد وجود ندارد تا تغییر شرایط جوی تمام بالگرد‌ها تنها به امدادرسانی و رساندن آذوقه، پتو و چادر به این خانواده‌ها اکتفا کنند.

منبع: تسنیم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

 • پاوربانک شیائومی ۱۰۰۰۰ بهترین قیمت فروشگاه لردیا

  خرید بهترین پاوربانک شیائومی با توان ۱۰۰۰۰ میلی آمپر قطعا برای شما هم پیش آمده که با پیام low battery موبایل ، تبلت و یا اسمارت فون خود مواجه...

 • خطرات استفاده از ضدآفتاب‌های خانگی

  یک مطالعهٔ جدید نشان می‌دهد محصولات ضدآفتاب طبیعی ممکن است حتی زندگی ما را در معرض خطر قرار دهند. دکتر لارا مک کینزی (Lara McKenzie) یکی از...

 • بهترین ورزش برای مغز

  با توجه به مطالعه‌ای جدید بر روی موش‌ها، به نظر می‌رسد بعضی از ورزش‌ها نسبت به بقیه برای تقویت مغز مفیدتر باشند. برای اولین بار، دانشمندان تأثیرات...

 • علت سکته قلبی در جوانان

  با نگاه کردن به آمار، منطقی است که تصور کنید خطر ابتلا به حمله‌ی قلبی در افراد جوان نسبتا پایین است. درواقع از ۷۳۵ هزار مورد حمله‌ی قلبی که هر سال...

 • راه های درمان افتادگی دریچه میترال قلب

  افتادگی دریچه میترال معمولا در تمام عمر، فرد را همراهی می‌کند، اما گاهی‌اوقات فردی که به آن دچار است حتی متوجه وجود این نارسایی هم نمی‌شود و از...

 • آشنایی با آنژیوگرافی قلب

  در طول آنژیوگرافی قلب از یک ماده‌ی حاجب پرتونگاری استفاده می‌شود. این ماده چیزی شبیه به رنگ است که با پرتو ایکس آشکار می‌شود. ماده‌ی حاجب به...

 • ویتامین‌ های مورد نیاز بدن خود را از روش‌های طبیعی دریافت کنید

  بسیاری از انواع ویتامین‌ ها معمولا در رژیم غذایی روزانه‌ی شما وجود دارد و یا می‌توانید با برنامه‌ریزی اصولی آن را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید....

 • تنگ گنجه‌ای، چشم انداز بینظیری از شاهکار طبیعت

  تنگه گنجه ای یاسوج تنگ گنجه‌ای در دره‌ای زیبا و سرسبز نقاشی بینظیری از شاهکار طبیعت و آواز پرندگان و صدای باد و شرشر صدای رودخانه و هوای...

 • دانلود مقاله، تحقیق، گزارش کارآموزی و پروژه دانشجویی

    سیستم همکاری در فروش داتیس فایل به شما این امکان را می دهد تا فایل های مجاز خود که همان محصولات دیجیتالی شما هستند را به آسان ترین روش ممکن...

 • بادمجان چه فوایدی دارد؟

  بادمجان در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلفی وجود دارد. رنگ بادمجان اغلب بنفش است اما می‌تواند قرمز، سبز و حتی سیاه باشد. علاوه بر بافت منحصربه‌فرد و...

 • ماهی چه فوایدی برای سلامتی دارد؟

  ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به تنهایی داراست. ولی ویژگی مخصوص ماهی که آن را بین سایر...

 • آشنایی با خواص سنبل الطیب برای سلامتی

  سنبل الطیب در بسیاری از چای‌های مخلوط خواب‌آور وجود دارد. کمک به داشتن خواب آرام، تنها یکی از خواص سنبل الطیب است. زیرا این گیاه علاوه‌براین،...

 • خدمات سئو چیست ؟

  اجرای قوانین و دستورالعملهایی که برای بهینه سازی و ارتقاء جایگاه سایت در موتورهای جستجوگر انجام می شود را خدمات سئو می توان نامید . در واقع خدمات...

 • سیستم همکاری در فروش داتیس فایل

    سیستم همکاری در فروش داتیس فایل به شما این امکان را می دهد تا فایل های مجاز خود که همان محصولات دیجیتالی شما هستند را به آسان ترین روش ممکن...

 • آشنایی با خواص آویشن

  آویشن نه تنها یکی از ادویه‌های محبوب در آشپزی امروزی است، استفاده از آن به عنوان دارویی شفابخش و ضامن سلامت، تاریخچه‌ای بسیار طولانی دارد. در...

 • مهمترین فواید دارچین

  دارچین نوعی ادویه‌‌ی مقوی است که به‌خاطر تأثیراتش در سلامت بدن از دیرباز جایگاه ویژه‌ای در طب سنتی داشته است. امروزه نیز با کشف خواص درمانی...

 • ده میوه مفید برای کنترل سطح قند خون افراد دیابتی

  دیابت باعث افزایش سطح قند خون (گلوکز) می‌شود که این اتفاق به‌خاطر اختلال در تولید یا عملکرد انسولین در بدن است. دیابت به دو دسته تقسیم‌بندی...

 • کفیر چه فوایدی دارد؟

  برای تهیه‌ی کفیر از ترکیب باکتری‌ها و مخمرهایی استفاده می‌شود که در اثر تماس با شیر، نوعی نوشیدنی تخمیری می‌سازند. این نوشیدنی را حتی افرادی که از...

 • طرز تهیه میگو پلو

  با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از آموزش آشپزی همراه باشید :   طرز تهیه میگو پلو طرز تهیه میگو پلو : ابتدا همه...

 • معماهای جالب برای تست چابکی مغز شما

   معماها فقط برای سرگرم کردن نیستند، اما آنها همچنین یک راه عالی برای گرم کردن و تست چابکی مغز شما هستند.  در این مطلب ، تعدادی معما را برای شما...

 • افزایش میل جنسی با دمنوش های گیاهی

  چای های گیاهی خاصی برای افزایش میل جنسی وجود دارند چای های گیاهی خاصی برای افزایش میل جنسی به بازار عرضه می شوند که به طور معمول...

 • دمنوش های گیاهی فوق العاده برای تقویت حافظه

    مصرف دمنوش زعفران نقش موثری در تقویت حافظه دارد بهترین دمنوش‌ها برای دوپینگ مغز بسیاری از ما بر این باوریم که نمی‌توان تغییری در...

 • دمنوش آویشن؛ عصاره شجاعت

  آویشنی که ما از آن استفاده می کنیم در علم گیاه شناسی با عنوان «آویشن باغی» شناخته می شود. این گیاه پیشینه ای کهن دارد و از گذشته های بسیار دور...

داغ ترین اخبار