تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

بازی Devil May Cry ۵؛ سورپرایز برای «هک‌ اند اسلش» بازها!

برترین ها - سید هادی هادیان: روزگاری را در نسل هشتم سپری می‌کردیم و لابه‌لای خاطرات کهنه خود، به دنبال برگ زرینی از نام Capcom می‌گشتیم. روز‌ها آمد و رفت تا اینکه موعد کنفرانس نمایشگاه E۳، ۲۰۱۸ فرا رسید. زمانی‌که کپکام در این رویداد، پنجمین نسخه از بازی Devil May Cry را معرفی کرد و بار دیگر برق شوق در نگاه طرفداران سبک هک اند اسلش پدیدار شد.

این پایان سورپرایز کپکام و نبود در ادامه روند روبه رشد خودش، در کنار Devil May Cry، نوید بازسازی نسخه رمیک رزیدنت اویل ۲ رو داد و بیش از پیش هواداران را خشنود کرد. دیگر زمان آن رسیده بود تا به یاد روز‌های گذشته، به نام کپکام ایمان بیاوریم و این برند را مهر تاییدی بر کیفیت مورد انتظار بازی‌های خود بدانیم.

بررسی بازی Devil May Cry 5

سال‌هاست که هواداران سری محبوب Devil May Cry به انتظار ساخت خوش فرم یک هک اند اسلش محبوب با همان طعم قدیمی و یه دنباله داستان اصلی هستند. اگر بخواهیم بهتر بگوییم، به طور کلی تمام هواداران سبک HnS (هک اند اسلش) بازی Devil May Cry را به عنوان یکی از شاخص‌های این سبک می‌شناسند و به نوعی کپکام را یکی از پرچم‌دراران این سبک تلقی می‌کنند. در پی همین انتظارات، چند ماه پیش کمپانی «کپکام»، با معرفی بازی Devil May Cry ۵ و بازگشت مجدد شخصیت‌های اصلی، این آرزو‌ها را برای طرفداران بازی زنده کرد.

بگذارید خیالتان را راحت کنم و از همین ابتدای کار به شما بگویم که شما در Devil May Cry ۵ با یکی از بهترین بازی‌های سبک هک اند اسلش مواجه هستید. اگر میخواهید تا به صحت اید ادعا ایمان بیاورید، پیشنهاد می‌کنم در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با نقاط قوت و ضعف بازی Devil May Cry ۵ آشنا شوید.

داستان بازی

داستان بازی پر شده از سورپرایز‌های جدید و فوق‌العاده! به عبارت دیگر، کپکام سیاست داستان پردازی را بر اساس سورپرایز‌های بازی بنا کرده است. نگاهی به گذشته داستان بازی سری Devil May Cry، بهترین اتفاقی است که برای شروع بازی محیا شده است. چیزی شبیه «آن چه گذشت» حتی برای کسانی که برای اولین بار این فرانچایز را تجربه کرده‌اند، بسیار لازم و ضروری بود که خوشبختانه در اینجا به زیبایی قرار گرفته است.

داستان بازی بعد از حوادث نسخه چهارم روایت می‌شود. پیشاپیش عذرخواهی ما را پذیرا باشید که به هیچ وجه قصد نداریم داستان بازی را برای شما اسپویل کنیم، ولی همین بس که شروع داستان با آنچه که در نسخه‌های گذشته دیده اید کاملا فرق دارد. در همان ابتدای هزاران سؤال در ذهن شما ایجاد شده و در انتهای بازی، علاوه بر پاسخ به سوالات شما، تمام نکات مبهم بازی و حتی نسخه‌های قبلی را دریافت می‌کنید. این مدل از داستان‌سرایی، ما را به یاد سری خاطرات دنیای متال گیر می‌اندازد؛ گویا داستان بازی از سال‌ها پیش نوشته است و پیوستگی آن را بهتر درک می‌کنیم.

بررسی بازی Devil May Cry 5

موردی که Devil May Cry ۵ را در بخش داستان‌پردازی به استثنای روند داستان متمایز می‌کند، روایت فوق‌العاده‌ی داستان بازی است. روایتی که بیشتر به‌صورت غیرخطی و درکنار فلش‌بک‌های متعدد در گذشته بازی انجام می‌شود. کپکام با این کار توانسته است چالش‌های داستانی افزایش دهد و گیمر را تا حد امکان از یکنواختی داستان نجات دهد که به نحو احسنت از پس آن برامده است.

شخصیت پردازی

در چهارمین نسخه از سری Devil May Cry بود که انتخاب از میان دو شخصیت قابل بازی، تنوع در گیم‌پلی و خط داستانی را پدید آورد که از طرفی مورد استقبال طرفداران نیز قرار گرفت. حال در Devil May Cry ۵، کپکام این تعداد را به ۳ شخصیت قابل بازی افزایش داده و با روایت داستان از دید هر یک، تجربه‌ی جذابی را در اختیار شما خواهد گذاشت. توصیف و پرداختن به داستان زندگی هر یک از این شخصیت‌ها با فلش‌بک‌های متعدد به خوبی انجام گرفته است. این جذابیت به حدی پیش می‌رود که شما در انتهای بازی می‌توانید پایان هر یک از سناریو‌ها را پیش‌بینی کنید!

نیرو (Nero)، وی (V) و دانته (Dante) سه قهرمان محبوب در این سری از بازی DMC است. شخصیت‌پردازی دانته و نیرو همان شخصیت‌هایی هستند که انتظارش را از پیش دارید. نیرو همچون گذشته یک جوان شوخ طبع، عجول و مصمم است و به نحوی نقش نمکدان را در این بازی ایفا می‌کند! اما دانته با وجود بالا رفتن سن، باز هم جذابیت خود را دارد و هنوز هم سعی می‌کند در مواقع لزوم، راهنما یا همان عصای دست نیرو باشد. وی که عضو جدید خانواده بازی است، یک حالت مرموز و اسرارآمیزی داشته و تا پایان بازی نمی‌توان از هدف اصلی وی، باخبر شوید. البته در سوی دیگر، بانوان داستان یعنی لیدی و تریش قرار دارند که حضور آنان تاثیر خاصی در داستان بازی نخواهد داشت.

دیالوگ‌های شخصیت‌ها در طول بازی، بسیار عالی و موثر کار شده است و حتی نقش بسیار مهمی رابطه بین شخصیت‌ها ایفا می‌کند. شخصیت‌های بازی فوق العاده جذاب و عمیق و پرداخت شده هستند و بازیباز به راحتی آن‌ها را درک کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند و آن‌ها را دوست می‌دارد یا از آن‌ها متنفر می‌شود.

شخصیت‌های داخل بازی به معنای هرچه تمام‌تر بی نظیر و بدون نقص کار شده‌اند. حتی برای کسانی که برای بار اول این عنوان را تجربه می‌کنند، شخصیت‌ها کاملا قابل لمس و همزادپندار هستند و شما خیلی زود به ویژگی‌های اخلاقی و روحیات پی خواهید برد. اگر کمی بیشتر به آن‌ها توجه کنید، همراه با پیشروی داستان متوجه قصد و نیت آن‌ها تا انتهای داستان خواهید شد که این ویژگی شخصیت‌پردازی به تنهایی یک از نقاط قوت Devil May Cry ۵ شده است.

گیم پلی

بخش اصلی و نقطه عطف عنوان سری Devil May Cry و در کل هر بازی هک اند اسلش دیگری «گیم پلی» است که به عبارت دیگر که اساس و مهم‌ترین وجه یک بازی در سبک HnS است. شما در گیم پلی بازی DMC۵ شاهد حضور مبارزانی مختلف با سبک‌های مبارزه متمایز هستید که کمک میکند روند داستانی بازی برای شما جذابیت فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

Nero به عنوان یک مبارز بسیار قدرتمند و سریع هستید که با استفاده از شمشیر و دست مکانیکی خود، باید دشمنان را نابود سازید. به همراه Nero نیز شخصیت Nico را مشاهده می‌کنیم که به نوعی یک تکنسین تکنولوژی است و در ساخت سلاح‌های جدید و ارتقا‌ها و خرید آیتم‌ها به همه شخصیت‌ها کمک کند.

سیستم مبارزه شخصیت مرموز V. همانند شخصیت‌اش بسیار مرموز و جدید است. حملات نزدیک V. را یک پلنگ انجام می‌دهد و حملات دورش را یک پرنده به حالت شلیک کردن انجام می‌دهد. حملات قدرتی او که بر پایه فعال کردن و استفاده از نوار Devil Trigger است را نیز یک غول بزرگ احضار شده انجام می‌دهد که تا زمانی که نوار تمام نشود حضور دارد.

در پایان Dante افسانه‌ای و نماد این سری که مثل همیشه شخصیتی خوش تیپ و یک مبارز کامل است. مبارزات Dante مثل همیشه با شمشیر او و دو تفنگ اصلی اش است به همراه ۴ استایل مختلف مبارزه (هر استایل هم قابل ارتقا است) که از همان قدیم بوده اند و شامل Trickster و Swordmaster و Gunslinger و Royal Guard هستند.

مکانیزم‌های سنتی DMC، یکی از المان‌های اصلی گیم پلی در طول تاریخ این سری است که همچنان در این نسخه از بازی وجود دارد. همانند گذشته در Devil May Cry هر شخصیت طی پیشرفت در بازی، اسلحه و فنون جدیدی را به‌دست می‌آورد. Red Orb که از ابتدا در این سری وجود داشته و به نوعی نقش واحد مالی بازی را ایفا می‌کند، در این شماره به عنصری تاثیرگذار و بسیار مهم تبدیل شده است. تقریبا هر کاری که به ارتقا مهارت‌های بازیکن ربط داشته باشد، به Red Orb وابسته است.

بررسی بازی Devil May Cry 5

دشمنان و باس‌فایت‌های همیشگی

دشمنان بازی تنوع زیادی دارند و هر چه در بازی جلوتر روید، دشمنان جذاب‌تری را مشاهده خواهید کرد و نکته خوب که این تنوع تا انتهای بازی حفظ می‌شود. سیستم حمله هر کدام از آن‌ها نیز به با دیگری متفاوت است که مبارزه با چند نوع دشمن مختلف در یک صحنه، مبارزه‌ای جذاب و نفس‌گیر را پدید آورد. اما انتظار ما از تنوع دشمنان و شیاطین بیشتر از چیزی بود که مشاهده کردیم.
مبارزه با رییس های‌آخر سری DMC معمولا در سطح کیفی قابل قبولی قرار داشته اند و مبارزه با آن‌ها، سخت و هیجان‌انگیز بوده است. خوشبختانه نسخه پنجم نیز این قانون را رعایت کرده و در طی بازی باید با تعداد زیادی غول‌آخر به مبارزه بپردازید که برخی از آن‌ها بسیار جذاب و مبارزاتی به یادماندنی خواهند بود. طراحی دشمنان و باس‌ها عالی است و میتوان ادعا کرد که برخی از برترین باس فایت‌های نسل هشتم را از نظر طراحی باس را در Devil May Cry ۵ شاهد هستیم.

نورپردازی و گرافیک

خب کپکام پس از معرفی بازی در E۳ خبر از ارتقای موتور گرافیکی DMC و استفاده از نمونه‌ی جدید و بازنگری شده‌ای خبر داد که قبل‌تر در Remake Resident Evil ۲ نیز به کار رفته بود. خوشبختانه این موتور گرافیکی در Devil May Cry ۵ به خوبی امتحان خود را پس داده است. خبر تازه دیگر اینکه کپکام همچنین با این موتور گرافیکی جدید موفق به دست یافتن به نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه شده است!

خوشبختانه کپکام در نسل هشتم توانسته است که قدرت گرافیکی خود را احیا کند. باید اذعان کنم که کیفیت تکسچر‌ها و بافت‌های گرافیکی در این بازی مناسب یک فضای فانتزی طراحی شده و فوق العاده و بدون نقص است. راندمان گرافیکی بازی با توجه به محیط شلوغ و هک اند اسلش، واقعا به خوبی کار شده و جای تحسین دارد. Devil May Cry ۵ موفق شده است تا در به نمایش گذاشتن محیطی درگیرکننده و با حداقل باگ و افت فریم، اصالت همیشگی خود را حفظ کند.

موسیقی

اگر از طرفداران سری DMC باشید؛ حتما می‌دانید که یکی از دلایل محبوبیت بالای این سری، موسیقی متن فوق‌العاده‌ی آن است که همواره جز بهترین‌ها در تاریخ صنعت بازی است. به دنبال همین کسب افتخار، Devil May Cry ۵ در این بخش نیز به خوبی درخشیده است و موسیقی بسیار جذاب و هیجان‌انگیزی را حین مبارزات پخش می‌کند.

Devil May Cry ۵ در اقدامی فوق‌العاده، درکنار ارایه‌ی موسیقی جذاب امکان تغییر موسیقی متن هر کارکتر را به نمونه‌های سری قبلی Devil May Cry نیز ارایه می‌دهد؛ تمام موسیقی‌های موجود در نسخه‌های پیشین Devil May Cry در دسترس است که به‌عنوان مثال می‌توان به نمونه‌ی به‌یاد موندنی مبارزه با Nelo Angelo در Devil May Cry ۱ یا موسیقی متن اصلی Devil May Cry ۳ اشاره کرد که هر یک دنیایی از خاطرات را با خود و برای عاشقان این سری به همراه دارد.‌ای کاش ...

شاید وجود سه کاراکتر قابل بازی برای یک عنوانی که داستان به صورت خطی در آن جریان است، کمی زیاده‌روی باشد؛ زیرا این قابلیت در بازی می‌تواند تنوع طلبی مخاطب را برانگیخته و در نتیجه او را از داستان اصلی غافل کند و درگیر گیم‌پلی مختلف میان کاراکتر‌ها شود. حتی در برخی از لحظات به علت بالانس نبودن سیستم مبارزاتی شخصیت‌ها، وزنه بازی به سمت مواقعی خاص سنگینی می‌کند. دشمنان از تنوع و جذابیت خوبی بهره برده‌اند، ولی‌ای کاش شاهد تعداد بیشتری از انواع دشمنان و شیاطین بودیم؛ طراحی مراحل و تنوع و تعداد بالای دشمنان در بازی، یکی از معیار‌های معمول سبک هک اند اسلش است که در Devil May Cry ۵ می‌توانست بهتر باشد.

بررسی بازی Devil May Cry 5

در پایان

Devil May Cry ۵، یک بازی تمام عیار و مورد ستایش و احترام زیاد که کاندیدای یکی از بهترین‌های سبک HnS می‌باشد و علاوه بر راضی نگه داشتن طرفداران وفادار به این سری، سعی کرده است تا برای کسانی که این بازی را اولین بار تجربه کرده‌اند، حسی خوشایند و تجربه ماندگار را داشته باشد. کپکام بار دیگر توانست ثابت کند که احیای ارزش‌های گذشته و وفاداری به چارچوب‌های نسل‌های قدیم، هنری است که فقط از دست این کمپانی شرقی پدیدار می‌شود.

قطعا مطالعه این مقاله نخواهد توانست تا شیرینی طعم DMC را به شما بچشاند؛ چنانچه هنوز مایل به تجربه این شاهکار هنری هستید، پس فرصت را غنیمت بشمارید و حتما سری به این بازی خوش‌ساخت بزنید. بازی Devil May Cry ۵ هم اکنون برای کنسول‌های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت و همچنین رایانه‌های شخصی در دسترس می‌باشد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

 • تمرین های فرم دهی ایده‌آل در بازوها

  با ما همراه باشید تا برنامهٔ ورزشی مناسبی برای فرم دهی بازوها در یک برنامه سه ماهه در اختیارتان قرار بدهیم. با اضافه کردن این برنامه‌ها به...

 • ضربان قلب نرمال چیست؟

  ضربان قلب به تعداد تپش‌های قلب در بازه زمانیِ یک دقیقه گفته می‌شود. قلب یک عضو ماهیچه‌ای در مرکز سینه است. زمانی که قلب می‌تپد، خونی حاوی اکسیژن و...

 • فواید آب گوجه فرنگی چیست؟

  بیشتر مردم برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی اقداماتی مانند ترک سیگارانجام می‌دهند. اما برخی از عوامل مانند بالا رفتن سن، خارج از کنترل است و...

 • آشنایی با روانشناسی رفتاری

  رفتارگرایی که با نام روانشناسی رفتاری نیز شناخته می‌شود، یک نظریه‌ی آموزشی بر پایه‌ی این ایده است که همه‌ی رفتارها از طریق شرطی شدن حاصل می‌شوند....

 • معرفی رفتار درمانی شناختی

  درمان شناختی رفتاری یا به اختصار سی.بی.تی (CBT)، یک روش روان‌درمانی کوتاه‌مدت است که روان‌درمانگران از آن برای آموزش افراد استفاده می‌کنند و...

 • آشنایی با هنردرمانی

  هنردرمانی در بهبودی و درمان مشکلات مختلفی نقش دارد. به کمک آن می‌توان از ابعاد مختلف به درمان مشکلات فردی پرداخت. زیرا طی آن افراد خود را بروز...

 • چه مدت‌زمانی طبیعت‌گردی کنیم تا سالم بمانیم؟

  محققان این دانشگاه گروهی ۲۰هزارنفره از مردم انگلیس را برای تحقیقات‌شان انتخاب کردند. آنها تأثیر مدت‌زمان طبیعت‌گردی مردم بر سلامت جسمی و...

 • ورزش بادی اتک چیست؟

  بادی اتک گروهی از برنامه‌های تناسب اندام است که شرکتی در نیوزیلند به‌نام لس میلز (Les Mills) آن را طراحی کرده است. بادی اتک یک ورزش هوازی است که...

 • روش های رسیدن به اندام دلخواه بعد از سزارین

  همواره قبل از شروع رژیم و حرکات ورزشی با پزشک خود مشورت کنید. با توجه به اینکه بعد از سزارین رژیم و ورزش ممکن است مشکلاتی را به‌همراه داشته باشد،...

 • مزایای ورزش بدمینتون

  بدمینتون یک بازی ساده است که همه‌ی افراد در هر رده‌ی سنی می‌توانند از انجام آن لذت ببرند. برای انجام بدمینتون فقط کافی است دو راکت، یک یار، یک...

 • پاوربانک شیائومی ۱۰۰۰۰ بهترین قیمت فروشگاه لردیا

  خرید بهترین پاوربانک شیائومی با توان ۱۰۰۰۰ میلی آمپر قطعا برای شما هم پیش آمده که با پیام low battery موبایل ، تبلت و یا اسمارت فون خود مواجه...

 • خطرات استفاده از ضدآفتاب‌های خانگی

  یک مطالعهٔ جدید نشان می‌دهد محصولات ضدآفتاب طبیعی ممکن است حتی زندگی ما را در معرض خطر قرار دهند. دکتر لارا مک کینزی (Lara McKenzie) یکی از...

 • بهترین ورزش برای مغز

  با توجه به مطالعه‌ای جدید بر روی موش‌ها، به نظر می‌رسد بعضی از ورزش‌ها نسبت به بقیه برای تقویت مغز مفیدتر باشند. برای اولین بار، دانشمندان تأثیرات...

 • علت سکته قلبی در جوانان

  با نگاه کردن به آمار، منطقی است که تصور کنید خطر ابتلا به حمله‌ی قلبی در افراد جوان نسبتا پایین است. درواقع از ۷۳۵ هزار مورد حمله‌ی قلبی که هر سال...

 • راه های درمان افتادگی دریچه میترال قلب

  افتادگی دریچه میترال معمولا در تمام عمر، فرد را همراهی می‌کند، اما گاهی‌اوقات فردی که به آن دچار است حتی متوجه وجود این نارسایی هم نمی‌شود و از...

 • آشنایی با آنژیوگرافی قلب

  در طول آنژیوگرافی قلب از یک ماده‌ی حاجب پرتونگاری استفاده می‌شود. این ماده چیزی شبیه به رنگ است که با پرتو ایکس آشکار می‌شود. ماده‌ی حاجب به...

 • ویتامین‌ های مورد نیاز بدن خود را از روش‌های طبیعی دریافت کنید

  بسیاری از انواع ویتامین‌ ها معمولا در رژیم غذایی روزانه‌ی شما وجود دارد و یا می‌توانید با برنامه‌ریزی اصولی آن را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید....

 • تنگ گنجه‌ای، چشم انداز بینظیری از شاهکار طبیعت

  تنگه گنجه ای یاسوج تنگ گنجه‌ای در دره‌ای زیبا و سرسبز نقاشی بینظیری از شاهکار طبیعت و آواز پرندگان و صدای باد و شرشر صدای رودخانه و هوای...

 • دانلود مقاله، تحقیق، گزارش کارآموزی و پروژه دانشجویی

    سیستم همکاری در فروش داتیس فایل به شما این امکان را می دهد تا فایل های مجاز خود که همان محصولات دیجیتالی شما هستند را به آسان ترین روش ممکن...

 • بادمجان چه فوایدی دارد؟

  بادمجان در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلفی وجود دارد. رنگ بادمجان اغلب بنفش است اما می‌تواند قرمز، سبز و حتی سیاه باشد. علاوه بر بافت منحصربه‌فرد و...

 • ماهی چه فوایدی برای سلامتی دارد؟

  ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به تنهایی داراست. ولی ویژگی مخصوص ماهی که آن را بین سایر...

 • آشنایی با خواص سنبل الطیب برای سلامتی

  سنبل الطیب در بسیاری از چای‌های مخلوط خواب‌آور وجود دارد. کمک به داشتن خواب آرام، تنها یکی از خواص سنبل الطیب است. زیرا این گیاه علاوه‌براین،...

 • خدمات سئو چیست ؟

  اجرای قوانین و دستورالعملهایی که برای بهینه سازی و ارتقاء جایگاه سایت در موتورهای جستجوگر انجام می شود را خدمات سئو می توان نامید . در واقع خدمات...

داغ ترین اخبار

 • پاوربانک شیائومی ۱۰۰۰۰ بهترین قیمت فروشگاه لردیا

  خرید بهترین پاوربانک شیائومی با توان ۱۰۰۰۰ میلی آمپر قطعا برای شما هم پیش آمده که با پیام low battery موبایل ، تبلت و یا اسمارت فون خود مواجه...

 • تمرین های فرم دهی ایده‌آل در بازوها

  با ما همراه باشید تا برنامهٔ ورزشی مناسبی برای فرم دهی بازوها در یک برنامه سه ماهه در اختیارتان قرار بدهیم. با اضافه کردن این برنامه‌ها به...

 • مزایای ورزش بدمینتون

  بدمینتون یک بازی ساده است که همه‌ی افراد در هر رده‌ی سنی می‌توانند از انجام آن لذت ببرند. برای انجام بدمینتون فقط کافی است دو راکت، یک یار، یک...

 • روش های رسیدن به اندام دلخواه بعد از سزارین

  همواره قبل از شروع رژیم و حرکات ورزشی با پزشک خود مشورت کنید. با توجه به اینکه بعد از سزارین رژیم و ورزش ممکن است مشکلاتی را به‌همراه داشته باشد،...

 • ورزش بادی اتک چیست؟

  بادی اتک گروهی از برنامه‌های تناسب اندام است که شرکتی در نیوزیلند به‌نام لس میلز (Les Mills) آن را طراحی کرده است. بادی اتک یک ورزش هوازی است که...

 • چه مدت‌زمانی طبیعت‌گردی کنیم تا سالم بمانیم؟

  محققان این دانشگاه گروهی ۲۰هزارنفره از مردم انگلیس را برای تحقیقات‌شان انتخاب کردند. آنها تأثیر مدت‌زمان طبیعت‌گردی مردم بر سلامت جسمی و...

 • آشنایی با هنردرمانی

  هنردرمانی در بهبودی و درمان مشکلات مختلفی نقش دارد. به کمک آن می‌توان از ابعاد مختلف به درمان مشکلات فردی پرداخت. زیرا طی آن افراد خود را بروز...

 • معرفی رفتار درمانی شناختی

  درمان شناختی رفتاری یا به اختصار سی.بی.تی (CBT)، یک روش روان‌درمانی کوتاه‌مدت است که روان‌درمانگران از آن برای آموزش افراد استفاده می‌کنند و...

 • آشنایی با روانشناسی رفتاری

  رفتارگرایی که با نام روانشناسی رفتاری نیز شناخته می‌شود، یک نظریه‌ی آموزشی بر پایه‌ی این ایده است که همه‌ی رفتارها از طریق شرطی شدن حاصل می‌شوند....

 • فواید آب گوجه فرنگی چیست؟

  بیشتر مردم برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی اقداماتی مانند ترک سیگارانجام می‌دهند. اما برخی از عوامل مانند بالا رفتن سن، خارج از کنترل است و...