تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

چند نمونه نامه عاشقانه زیبا و تاثیر گذار

نامه‌ عاشقانه هدیه‌ای غیرمنتظره و ساده‌ است که می‌تواند در دل معشوق شما غوغا به پا کرده و خاطرات خوبی برای شما بسازد. خواندن چند نمونه از نامه های عاشقانه می‌تواند کار را ساده کرده و به شما کمک کند تا ایده بگیرید.

با نوشتن نامه عاشقانه جانی دوباره به روابط‌تان ببخشید.


ستاره |
سرویس سرگرمی -
چه چیز‌هایی برای نوشتن یک نامه عاشقانه لازم دارید به جز یک قلم و کاغذ و احساسات عاشقانه سرشار؟ شاید اولش ندانید چطور شروع کنید یا چه بنویسید، برای همین متوسل به نوشته‌های ادبی نویسندگان مطرح شوید. ولی بگذارید یک توصیه به شما بکنیم، این شعر که "هر چه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند" را جدی بگیرید!

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر، به موضوع دلخواه خود برسید.

چطور یک نامه عاشقانه بنویسم؟

چند نمونه نامه عاشقانه

چطور یک نامه عاشقانه بنویسم؟ هیچ کس از آنچه که میان شما و عشق‌تان می‌گذرد خبر ندارد. برای همین هیچ کس هم نمی‌تواند به شما یک فرمول واحد برای نوشتن این نامه ارائه دهد. فقط کافی‌ است به خودتان و قلم‌تان اعتماد کنید و ایمان داشته باشید هر چه بنویسید، چون به این نیت که ابراز احساس کنید نوشته‌اید، معشوق شما این نوشته را حتما می‌پسندد و این یک یادگاری خوب و بی‌نظیر می‌شود که تا ابد هر گاه خوانده شود همان احساسات و حال و هوا را تداعی می‌کند. پس شروع کنید و اول یک کاغذ خوب و شکیل یا یک کارت پستال بزرگ انتخاب کنید، با یک قلم که جوهرش پخش نشود. به جز این‌ها شاید بتوانید چیزهای دیگری که نامه‌تان را عاشقانه‌تر کند هم انتخاب کنید مثل برگ گل، شکلات، کاغذ کادو و ...

بیشتر بخوانید:  ۵۰ جمله فلسفی عاشقانه

نوشتن یک نامه عاشقانه

حالا هر طور که مایل هستید شروع کنید: یک سلام و احوال‌پرسی... ابراز دل‌تنگی و ناخوشی از دور، یک تبریک بابت مناسبتی خاص، تشکر از هر چیزی که در رابطه شما هست و یا یک شروع هیجان‌انگیز مخصوص خودتان! حالا که شروع کرده‌اید مطمئن باشید حرف‌های دیگر خودشان می‌آیند. آنچه که در دل‌تان هست را به زبان بیاورید. به او بگویید که چقدر دوستش دارید یا چقدر به او نیاز دارید. احساسات‌تان را توصیف کنید: آیا حال خوشی دارید که شما را به او مدیون کرده؟ آیا به سبب دلتنگی حال ناخوشی دارید؟ دوست دارید به کجا برسید؟ آرزوی شما برای رابطه‌تان چیست؟ اصلا چه خبر؟ و در نهایت می‌توانید نامه‌تان را با یک شعر عاشقانه به پایان برسانید یا با هر عبارت محبت‌آمیزی که دوست دارید به او بگویید و برایش یک آرزوی زیبا کنید.

بیشتر بخوانید: دلنوشته عاشقانه زیبا و مفهومی

خواندن نمونه‌های از نامه‌های عاشقانه می‌تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه نامه بنویسید.

چند نمونه نامه عاشقانه

اما آنچه به شما کمک شایانی می‌کند، خواندن چند نمونه نامه عاشقانه است. البته همواره تاکید بر این است که این نامه‌ها را خودتان بنویسید. ولی برای آشنایی بیشتر با ادبیات این نوع نامه و گزینه‌هایی که برای نوشتن پیش رو دارید دیدن این نمونه‌ها خالی از لطف نیست.

نامه عاشقانه اول

توصیف تغییری که در من دادی آسان نیست. اگر امروز زنده‌ام، پیش از آن مرده بودم. اما آزاری نمی‌دیدم از مردگی. به روال معمول ادامه می‌دادم، مثل یک قطعه سنگ.
این نبود که مرا فقط کمی تکان داده باشی، یا واداشته باشی تا چشم کوچک تارم را به دیدن آسمان روشن کنم. نه، این نبود.
من ماری خفته بودم. با سیماچه سنگی سیاهی میان صخره‌های سیاه، در شکاف سپید زمستان، بی هیچ لذتی، همچون دیگر همسایگانم، در میان میلیون‌ها گونه صیقل خورده که هر لحظه می‌سوخت و آب می‌شد.
گونه‌های من از سنگ سیاه بود، فرشتگانی که اشک می‌ریختند بر سرشت‌های سختبدل به اشک شدند. اما مرا قانع نکردند... یخ زد آن اشک‌ها. سر هر مرده‌ای کلاهی از یخ داشت و من همچنان خواب بودم، چون انگشت خمیده‌ای.
در ابتدا هوایی بودم رقیق، یا قطراتی حبس شده در شنبم، شفاف، چون اشباح. در میان انبوهی از سنگ‌های بی شکل‌. نمی‌دانستم چه کنم با عشق
تابیدم، خرد و کوچک، و خود را گشودم تا سرازیر شوم، چون سیالی، در میان ساقه گیاهان و پنجه پرندگان.
فریب نخورده بودم، تو را بی تامل شناختم. سایه‌ای وجود نداشت، سنگ و درخت می‌درخشیدند.
و انگشت من، چون شیشه شفاف می‌شد، و من چون شاخه کوچکی جوانه می‌دادم.
بازویی و پایی، بازویی و پایی... از سنگ به ابر، اینگونه بالا می‌رفتم.
با روح دگرگون شده‌ام اکنون به خدایی می‌مانم...شناور در فضا، پاک، چون یک تکه یخ.

چه موهبتی

من عاشق شده‌ام!

چند نمونه نامه عاشقانه   نامه عاشقانه دوم

دیروز هوای دلم بارانی بود.
عجب هوای دل‌انگیز و عاشقانه