تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

برای شاد بودن در رابطه زناشویی چه کنیم؟

رابطه شاد و سالم

زمانی که یک رابطه طولانی مدت را تجربه می کنید متوجه می شوید که نزدیک شدن به هم و رابطه جنسی به تدریج کم رنگ تر می شود و مسائل مهم تر از آن جلب توجه می کنند. زوج ها می ‌توانند زندگی خوب، شاد و مثبتی داشته باشند حتی زمانی که این لحظات صمیمی در اتاق ‌خواب کم ‌تر و کم‌ تر می ‌شوند.

پس چه چیزهای دیگری در یک رابطه مهم‌ تر از صمیمیت فیزیکی هستند؟ در قسمت زیر به بررسی این موارد می پردازیم، با ما همراه باشید.

احترام متقابل به یکدیگر را فراموش نکنید:

شما و شریک زندگی ‌تان دو فرد متفاوت هستید اما کم کم متوجه می‌ شوید که تفاوت ‌های شما در پس‌ زمینه، سلیقه، ترجیحات و نظر شما رابطه شما را با هم خیلی خوب می کند. شما نباید موارد مورد علاقه تان را به یکدیگر تحمیل کنید، در عوض باید به تفاوت هایتان احترام بگذارید.

هدف یکسان داشته باشید:

با وجود تفاوت های بین شما و همسرتان، شما همیشه در همان صفحه ای هستید که رابطه تان را شروع کردید. هدف نهایی شما هم همین است و شما هم چنین چیزی را می‌ خواهید: یک زندگی مثبت و سازگار با هم برای سالیان متمادی.

با یکدیگر به خوبی ارتباط برقرار کنید

شما می ‌توانید صادقانه و با صداقت نظرات و احساسات خود را بیان کنید. نه تنها شما می ‌توانید در اتاق ‌خواب، بلکه در صحبت‌ های روزمره هم می توانید به خوبی ارتباط برقرار کرده و صحبت کنید. مسلما شما همیشه صحبت ‌هایی واقعی در مورد خوشحالی یا سرخوردگی خود دارید و یا به دنبال مشاوره از یکدیگر هستید و یا در مورد معنای زندگی فکر می ‌کنید. برقرای ارتباط با همسر یکی از نکات مثبت یک زندگی خوب است.

به یکدیگر گوش بدهید

ارتباط خوب به این معنی است که شما و شریک زندگی ‌تان به آنچه طرف مقابل می گوید به خوبی گوش دهید. اگر شما ناراحت هستید، می ‌توانید این کار را بدون ترس از قضاوت، رد، توبیخ یا آسیب به شریک خود بگویید و او در سکوت گوش دهد.

همچنین بخوانید: رازهای زندگی زناشویی بهتر پشتیبان یکدیگر باشید

داشتن شریک خوب برای زندگی به این معنی است که شما یک متحد فوری دارید. شما فردی را دارید که همیشه و در شرایط سخت زندگی می توانید روی او حساب کنید. بزرگ ‌ترین طرفدار هم هستید و همیشه اولین کسی هستید که می ‌توانید از هر اقدام مبتکرانه یا پروژه‌ ای که شریک تان با آن درگیر می‌شود، حمایت کنید.

هر کدام از شما نقش ‌ها و وظایف متفاوتی در خانواده تان دارید اما زمانی که فرد قادر به انجام این تعهد نیست، متقابلا یکدیگر را دارید.

به عنوان مثال، همسر شما ممکن است قادر نباشد امشب بچه ها را به رختخواب ببرد و آن ها را بخواباند، چون باید گزارشش را به اتمام برساند. بنابراین، شما از جا بلند ‌شوید و به این دلیل که می‌ خواهید او بر روی این گزارش تمرکز کند، این کار را انجام دهید.

همیشه او را تحسین کنید

تحسین کردن یکی از مواردی است که در یک رابطه مثبت نقش مهمی دارد. فراموش نکنید که برای پختن اولین کیکی که همسرتان پخته از او تشکر کنید. یا مثلا زمانی که می خواهد برای اولین بار سخنرانی کند، فرصت را برای انگیزه بخشیدن به همسرتان از دست ندهید.

همدیگر را بخندانید

ممکن است با خودتان فکر کنید که تلاش شما برای خندیدن همسرتان باعث شود که شما در نظرش جذاب نباشید، اما این تفکر اشتباهی است. خنده شما بیش از هر چیزی او را به وجد می آورد. وقتی می خندید و همدیگر را می خندانید زندگی استرس کمتری دارد.

یک متخصص دانشگاه کانزاس به اطلاعات ۱۵۰۰۰ زوج در مطالعات مختلف که ۳۰ سال به طول انجامید، نگاه کرد. او فهمید که زوج ‌هایی که یکدیگر را می خندانند عمر طولانی و ماندگاری دارند. آن‌ ها زمانی که به دنبال چیزهای سرگرم ‌کننده و مثبت در زندگی روزمره خود هستند، یک احساس مثبت ایجاد می‌ کنند.

چیزهای جدیدی را امتحان کنید

زوج ‌هایی که می‌ خواهند چیز جدیدی در داخل و خارج از اتاق ‌خواب امتحان کنند، رابطه قوی ‌تری دارند.

از آنجا که صمیمیت فیزیکی می ‌تواند به یک روتین تبدیل شود، شما سعی دارید کارهایی انجام دهید که قبلا هرگز انجام نداده اید تا رابطه را هیجان ‌انگیز نگه دارید.

مطالعه‌ ای که در ژورنال روابط اجتماعی منتشر شد نشان داد که زوج‌ هایی که چیزهای جدیدی را امتحان می ‌کنند در این رابطه موفق تر هستند.

بدانید که چگونه زمان با کیفیتی داشته باشید

شما همیشه وقت خود را در رختخواب صرف نمی ‌کنید، پس وقتی که رابطه جنسی و تماس فیزیکی ندارید، با هم چه کار می ‌کنید؟ زوج‌ هایی که دوست دارند زمان با کیفیتی را با هم سپری کنند، می ‌توانند جالب ‌ترین کارها را انجام بدهند.

این زوج ها همواره با هم هماهنگ هستند. مهم نیست که آن ‌ها در یک تعطیلات عاشقانه در پاریس باشند یا فقط در اتاق نشیمن خانه، آن‌ ها استفاده درست از زمان را بلندند و می‌ دانند که چطور زمان خوبی داشته باشند.

او را در آغوش بگیرید

حتما دوست دارید وقتی که در کنار همسرتان هستید او را در آغوش بگیرید و یا وقتی که در جمع هستید دستش را بگیرید.

اگر در سوپر مارکت در انتظار هستید دستتان را روی کمر و یا شانه او قرار دهید و یا وقتی که در حال مطالعه کتاب در اتاق نشیمن هستید، دستش را محکم بگیرید.

در مورد انتظاراتتان واقع بین باشید

درک کنید که یک نفر نمی تواند تمامی انتظارات و نیازهای شما را برآورده کند. بنابراین سعی کنید انتظارات واقع بینانه از همسرتان داشته باشید و درک کنید تنها کسی که می تواند شما را خوشحال کند او نیست، تا یک زندگی رضایت بخش داسته باشید.

همچنین بخوانید: چگونه رابطه زناشویی خوبی داشته باشیم؟ سعی ‌کنید به دوستان یکدیگر نزدیک شوید

تحقیقات در انجمن روانشناسی آمریکا نشان می‌ دهد که زوج‌ هایی که با گروه ‌های مختلف از دوستان همدیگر ارتباط دارند، رابطه عمیق ‌تری دارند و به کیفیت زناشویی بهتری دست می ‌یابند. این که همسرتان خودش را بخشی از رابطه های شما احساس کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار ارتباط شما را به عنوان یک زوج بالا برده و تقویت می کند.

به یکدیگر اعتماد داشته باشید

رابطه ‌ای که باعث بی اعتمادی می ‌شود می ‌تواند سوظن را به همراه داشته باشد، صرف نظر از این که چقدر در رختخواب با هم هستند. اگر به او اعتماد داشته باشید نیاز به چک کردن مداوم شریک خود را احساس نخواهید کرد. همچنین هر بار که او به پیغام‌ هایتان پاسخ نمی ‌دهد، درگیر اتهامات بی ‌اساس نمی شوید.

نسبت به هم وفادار باشید

اعتماد به وفاداری مرتبط است. تعهد و وفاداری شما و همسرتان به همدیگر، به مراتب خیلی با ارزش تر از صمیمیت شما در رختخواب است، چرا که وقتی به هم وفادار نباشید صمیمیت رختخواب هم کمرنگ می شود.

همدیگر را ببخشید

برای اینکه با نیازهای یکدیگر هماهنگ و سازگار شوید، طبیعی است که تنش ها ، تفاوت‌ ها و مشکلات در یک رابطه ایجاد شود.

انسان‌ ها کامل نیستند و همه اشتباه می ‌کنند. اما اگر فردی بخشنده هستید، رابطه شما قادر خواهد بود هر مشکلی را حل و فصل کند.

اشتباهات خود را قبول ‌کنید و از آن درس بگیرید

بخشوده شدن برای اشتباهات خوب است، اما اگر می‌ خواهید در یک رابطه رشد کنید بهتر است از اشتباه خود درس بگیرید و قول بدهید که دیگر آن را تکرار نکنید.

بهترین دوست شریک زندگی خود باشید:

شما همیشه در اتاق‌ خواب بهترین لحظات را نخواهید داشت. اما روابط شما می‌ تواند خوب و صمیمی باقی بماند، اگر شما بهترین دوست پارتنر خود باشید. بهترین دوستان با هم ارتباط برقرار می ‌کنند. آن ‌ها از آسیب ‌پذیر بودن و پذیرش ضعف یکدیگر نمی ‌ترسند.

بیش از حد به یکدیگر وابسته نباشید:

حتی اگر شریک زندگی شما بهترین دوست شما باشد، زندگی تان به طور کامل به او وابسته نیست. هر کدام از طرفین رابطه باید برای خود و انجام کارهایش فضای لازم را داشته باشد.

نسبت به هم شور و حرارت بیشتری داشته باشید:

شور و اشتیاق تنها برابر صمیمیت در تخت‌ خواب نیست. اشتیاق شما منحصرا مربوط به اتاق خواب نیست و می تواند شامل تعهد شما برای حل مشکلات رابطه باشد. با این شرایط به راحتی هر مشکلی را حل خواهید کرد و کدورت و ناراحتی باقی نمی ماند.

شما نسبت به شریک زندگی خود بخشنده و با ملاحظه هستید:

اگر بخواهیم در یک جمله این مورد را خلاصه کنیم، می گوییم: “شما هوای او را دارید”

برای این کار نیاز نیست حتما یک هدیه گران قیمت بخرید، این می تواند یک حرکت ساده باشد.

مثلا آخرین تکه از کیک را برای او نگه می دارید چون می خواهید او آخرین تکه را بخورد، یا اینکه در ساعاتی از روز برایش پیغامی ارسال می کنید تا به او بگویید که به فکرش هستید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

 • خواص تخم شربتی برای سلامتی

  تخم شربتی، نام دانه ریحان و گیاهی یک‌ساله است. این گیاه ریحان، بومی هندوستان است. به آن ریحان شیرین نیز می‌گویند اما با ریحان مقدس یا تولسی متفاوت...

 • همه چیز درباره دندان عقل

  ابنای اولیهٔ بشر که بر روی این کرهٔ خاکی زندگی می‌کردند، از لحاظ خوراک مصرفی بسیار متفاوت از انسان امروزی بودند. خوراک اصلی آن‌ها شامل گوشت خام،...

 • زنیان چه خواصی دارد؟

  گیاه زنیان هم مانند رازیانه، بادیان رومی، شِوید و زیرهبه یک خانواده تعلق دارد. شکل: بیضی و مضرس (دندانه‌دار)؛ اندازه: بسیار کوچک؛ رنگ: بین...

 • چه کارهایی باعث کاهش استرس می شود؟

  دنیای مدرن شاید از بسیاری لحاظ آسان‌تر شده باشد اما آنچه را پرورش‌مان می‌داد از دست داده‌ایم با آنچه مغز و بدنمان نیاز داشت قطع‌ رابطه کرده‌ایم و...

 • علائم سردردهای هورمونی و روش های درمان آن

  سردردها به‌ویژه انواعی از آن مانند میگرن با استروژن هورمون زنانه ارتباط دارند. استروژن موادی شیمیایی در مغز را کنترل می‌کند که روی حس درد...

 • اعتیاد به اینترنت چه نشانه هایی دارد؟

  اعتیاد به اینترنت، اعتیادی رفتاری است که در آن، فرد به استفاده از اینترنت یا سایر دستگاه‌های آنلاین وابسته می‌شود تا از این طریق با استرس‌های...

 • خواص بادیان چیست؟

  این گیاه‌ گل‌دهنده، با نام علمی «Pimpinella anisum» مشهور است. میوه‌ی این گیاه را دانه‌ی بادیان می‌نامند؛ چون ظاهری شبیه به دانه‌های ریز دارد و...

 • دانه چیا چه خواصی دارد؟

  چیا از خانوادهٔ نعناعیان و بومی کشور مکزیک است. چیا مانند غلات کامل مصرف می‌شود، اما درواقع شبه‌غله است. یعنی این دانه‌های سرشار از کربوهیدرات در...

 • عادت های بدی که باید از برنامه روزانه حذف شوند

  وقتی سخن از بهره‌وری پیش می‌آید، چیزهای به ظاهر جزئی، می‌توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند. با دقت بیشتر، متوجه می‌شویم که عادت‌هایی که ظاهرا بی‌اهمیت...

 • راهکارهایی برای افزایش کارایی

  اکثر ما هفته‌ای ۴۰، ۵۰ یا حتی ۶۰ ساعت سر کار هستیم، اما اگر بخواهند ساعت کار مفید و مؤثرمان را حساب کنند معلوم نیست چند ساعتش را باید به خاطر...

 • علایم ،علل و درمان آرتروز گردن

  ستون فقرات هم با افزایش سن دچار کهولت می شود گردن درد یکی از دردهای متداول مردم شده است. عوامل زیادی باعث درد گردن میشوند از جمله...

 • آشنایی با برنامه روزانه انسانهای موفق

  با اندکی دقت در برنامه روزانه انسانهای موفق متوجه خواهید شد سبک زندگی این افراد به طریقی است که علی‌رغم مشغله‌های فراوان موجب تقویت بهره‌وری‌...

 • چطور می‌توانید یک برنامه ریزی روزانه‌ کارآمد داشته باشید؟

  با برنامه ریزی، مدیریت و کنترل کارها آسان‌تر می‌شود، می‌توانید میان اهداف کوتاه‌مدت و بلند‌مدت تعادل برقرار و کارها را بر اساس اهمیتی که برای‌تان...

 • روش های خانگی درمان معده درد

  معده درد آنقدر متداول است که همه زمانی آن را تجربه کرده‌اند و دلایل فراوانی می‌تواند داشته باشد. بیشتر این دلایل جدی نیستند و علائم آن فورا برطرف...

 • راهکارهایی برای کاهش خطر سکته قلبی و مغزی

  دانستن این که چه کسی به بیماری قلبی یا سکته مغزی دجار می شود غیر ممکن است. ما می دانیم که عده ای از ما با خطر بیش تری در مقایسه با دیگران رو به رو...

 • زنجبیل چه خواصی دارد؟

  کمک به کاهش وزن و داشتن پوستی زیبا تنها خواص زنجبیل نیستند، با ما همراه باشید تا با خواص‌ زنجبیل، این گیاه حیرت‌انگیز، آشنا شوید و بهترین نتایج را...

 • خواص سرکه سیب

  “ سرکه سیب” یک ماده عجیب و شگفت انگیز است که علاوه بر درمان بیماری ها و زیبایی پوست و مو ، یک تمیز کننده قوی و همچنین مفید برای حیوانات نیز می...

 • آشنایی با خواص پاپریکا

  پاپریکا سه برابر نیاز روزانه بدن حاوی ویتامین C می باشند ادویه پاپریکا که یک ادویه مجارستانی است به عنوان طعم دهنده در غذاها...

 • درمان‌های خانگی برای جلوگیری از ریزش مو

  هم زنان و هم مردان، ریزش مو را تجربه می‌کنند. با اینکه ژن‌ها در این مورد، نقش حیاتی دارند، اما دلایل دیگری نیز برای ریزش مو وجود دارند، از جمله،...

 • روش‌های طبیعی درمان شوره سر

  شوره سر اختلالی است که اگر درمان نشود ریزش شدید مو و ایجاد ظاهری بد را به دنبال خواهد داشتدانه های سفید شوره موی سر زمانی که بر روی لباس ظاهر می...

 • خواص عسل چیست؟

  عسل ماده‌ی غذایی فوق‌العاده‌ با روند ساخت و تولید بسیار جالب است. این ماده ترکیبی از قند، آنزیم‌ها، مواد معدنی، ویتامین‌ها و آمینو اسیدهاست. عسل...

 • هندوانه چه خواصی دارد؟

  دانشمندان متوجه شده‌اند که هندوانه دارای مقدار زیادی لیکوپن است (حدود ۱۵ تا ۲۰ میلی‌گرم در هر دو قاچ کوچک) که یعنی نسبت به سایر صیفی‌جات یا...

 • علائم و راهکارهای مناسب مقابله با کمبود آب بدن

  همه‌ی ما در اواسط تابستان بیشتر احساس تشنگی و کم‌آبی می‌کنیم؛ فصلی با روزهای طولانی، گرم، رطوبت بالا و دمایی که گاهی بسیار بالا می‌رود. در حالی که...

داغ ترین اخبار

 • خواص تخم شربتی برای سلامتی

  تخم شربتی، نام دانه ریحان و گیاهی یک‌ساله است. این گیاه ریحان، بومی هندوستان است. به آن ریحان شیرین نیز می‌گویند اما با ریحان مقدس یا تولسی متفاوت...

 • چه کارهایی باعث کاهش استرس می شود؟

  دنیای مدرن شاید از بسیاری لحاظ آسان‌تر شده باشد اما آنچه را پرورش‌مان می‌داد از دست داده‌ایم با آنچه مغز و بدنمان نیاز داشت قطع‌ رابطه کرده‌ایم و...

 • زنیان چه خواصی دارد؟

  گیاه زنیان هم مانند رازیانه، بادیان رومی، شِوید و زیرهبه یک خانواده تعلق دارد. شکل: بیضی و مضرس (دندانه‌دار)؛ اندازه: بسیار کوچک؛ رنگ: بین...

 • همه چیز درباره دندان عقل

  ابنای اولیهٔ بشر که بر روی این کرهٔ خاکی زندگی می‌کردند، از لحاظ خوراک مصرفی بسیار متفاوت از انسان امروزی بودند. خوراک اصلی آن‌ها شامل گوشت خام،...