تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

نکته هایی طلایی برای یک سفر دسته جمعی

نکته هایی طلایی برای یک سفر دسته جمعی مجموعه: دانستنی های سفر سفر دسته جمعی,سفرهای گروهی,نکات سفرهای گروهی مسن ترین یا باتجربه ترین و حتی زرنگترین فرد سفر می تواند مدیر سفر باشد

تصمیم گرفتن برای رفتن به یک سفر دسته جمعی یا تفریح جمعی کار سختی نیست که نیاز به زمان و مکان مناسب داشته باشد. سفرهای دسته جمعی به افراد کمک می کند طعم واقعی یک تفریح شاد و هیجانی را چشیده و تجربه کنند.

 از آنجایی که انسان موجودی جمع گراست، بیشتر دوست دارد در جمع حضور داشته باشد، حتی هنگام شادی و تفریح. بنابراین اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای مدت طولانی است، به یک سفر دسته جمعی نرفته اید توصیه ما را بپذیرید و این آخر هفته را با یک برنامه ریزی مناسب به این کار اختصاص دهید. البته اگر به نکات زیر هم توجه داشته باشید می توانید خاطره خوبی را از این گردش در ذهنتان ثبت کنید.

قبل از سفر نکات ایمنی را به همه گوشزد کنید.

اگر همراه خود افرادی با سنین کم دارید. به دلیل آسیب پذیرتر بودن بچه ها، آنها را در طول سفر به حال خود رها نکنید.

برای سفر یک مدیر انتخاب کنید
مسن ترین یا باتجربه ترین و حتی زرنگترین فرد سفر می تواند مدیر سفر باشد. اما هر که انتخاب شد باید تمامی افراد به نظرات او احترام بگذارند و حرف اول و آخر را او بزند. مدیر سفر نیز باید با در نظر گرفتن علایق و سلایق همه اعضای سفر برنامه های نسبتا دقیق طراحی کند.

پیش از اینکه سفر شروع شود با هماهنگی اعضاء، یک نفر را به عنوان مادر خرج انتخاب کنید
مادر خرج به کسی گفته می شود که بعد از گرفتن سهم هر فرد در هزینه های کلی سفر آن را در جای خود هزینه می کند و وظیفه دارد که تمامی هزینه ها را نوشته و در پایان سفر به اطلاع افراد برساند.

در سفر کارها به دو قسمت قبل و در هنگام سفر تقسیم کنید
کارهایی مثل خریدکردن، هماهنگی با همسفرها، برنامه ریزی سفر و تماس با مراکز اطلاع رسانی در مورد راه ها و شرایط آب و هوا، هماهنگی با ماشین ها، پیدا کردن هتل، تورمناسب یا تهیه بلیت و… از جمله امور قبلا از سفر هستند. هماهنگی اعضای سفر و پیدا کردن جای مناسب برای کمپ زدن، سرشماری و مواظبت ازاموال درهر توقف واسکان، و احیانا کشیک شبانه و همکاری برای درست کردن غذا و تهیه مایحتاج در زمان سفر و… هم در دسته کارهای حین سفر قرار می گیرند.

سفر دسته جمعی,سفرهای گروهی,نکات سفرهای گروهی سفرهای دسته جمعی به افراد کمک می کند طعم واقعی یک تفریح شاد و هیجانی را بچشند

حفظ حریم شخصی
وقتی همراه گروه زیادی هستید، اگر چه به شما خوش می گذرد، اما مطمئناً به زمان هایی هم برای تنها بودن نیاز دارید. هر فردی انتظار دارد از تعطیلات نهایت استفاده را برده و به آرامش برسد. بهتر است در مسافرت های دسته جمعی نیز زمان های مشخص شده ای را برای خود در نظر بگیرید تا به علایق خود برسید. به عنوان مثال در آرامش مطالعه کنید، در طبیعت قدم بزنید، ورزش کنید، موسیقی مورد علاقه تان را بشنوید و…

کاهش توقعات
وقتی در جمع هستید، لازم است انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید. همان طور که گفته شد اگر از ابتدای سفر برنامه ریزی داشته باشید، همه به کارها و علایق مورد نظر می رسند، اما گاهی همه چیز همان طور که پیش بینی شده پیش نمی رود و بهتر است فردی که در گروه قرار گرفته، برای آسایش خود و دیگران انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد.

بگومگو در سفر ممنوع
یکی از دوستان تعریف می کرد که از کودکی والدینش، استعداد عجیبی داشتند تا تمام دق دلی دوران چندساله زندگی مشترک شان را هنگام سفر بر سر هم خالی کنند. در سفر همه چیز به هم ربط پیدا می کرد، از خودروی آخرین مدل باجناق و دست پخت مادرشوهر تا هتل یک ستاره ماه عسل پدر و مادر و … همه چیز زمینه مرافعه داشت.

براساس توصیه یک مشاور سفر، باید مساله مورد اختلاف را در مدت حداکثر شش ساعت پس از بروز بحران رفع کنید تا ناراحتی در ذهن کسی نماند و احساس انتقام جویی از بین برود، اما توجه داشته باشید که گاهی دخالت های بی جا سبب به وجود آمدن سوءتفاهم و حتی شدت یافتن دعوا می شود. در صورت بروز چنین حادثه ای، باید تلاش کنید به طرفین بفهمانید که مسبب ناراحتی پیش آمده هر دو طرف بوده اند و منشأ آن فقط سوءتفاهم بوده است.

این کار سبب فروکش کردن بحث ها و تنش ها و روآوردن طرفین به گفت وگو می شود. توصیه می شود که در سفر بخصوص سفر با خویشاوندان از پیش کشیدن بحث های سیاسی، مذهبی، پولی و هر چیزی که در خانواده تبدیل به تابو شده است و صحبت درباره آنها سرانجام به دعوا ختم می شود، خودداری کنید.

احترام بزرگ ترها را نگه داریم. فکر می کنم سفر یعنی چند شبانه روز در کنار هم بودن، بی جهت نیست که قدیمی ها می گفتند دوست و دشمن را در سفر باید شناخت. خیلی از نقاط ضعف رفتاری آدم ها در سفر خود را نشان می دهد به همین دلیل رفتار ما به مدیریت جدی تری نیاز دارد.

در طول سفر تقسیم وظایف مهم ترین بخش کار است
در تقسیم وظایف به توانایی های افراد دقت داشته باشید و یادتان باشد تمام مسئولیت کارها را به یک یا چندنفر محدود نکنید و حتی از کودکان هم کمک بخواهید.

دسته جمعی غذا درست کنید
هرچند توصیه شده که در سفر غذاهای سبک بپزیم و بخوریم اما درست کردن غذا آن هم به صورت دسته جمعی لذت خاص خودش را دارد. بنابراین خرید مواد اولیه برای غذای همه هم مقرون به صرفه تر است و هم اعضای گروه را به هم نزدیک تر می کند.

گردآوری: بخش گردشگری

 yjc.ir

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار