تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

تعبیر خواب سوره انفال چیست؟

تعبیر خواب سوره انفال و دیدن این سوره در خواب بنابه گفته ابن سیرین پیروزی بر دشمنان و بدست آوردن مال و اموال فراوان است. امام صادق (ع) دیدن سوره انفال در خواب را نشانه کامیابی و خوشبختی برای بیننده خواب می داند.

تعبیر خواب سوره انفال


با مجموعه تعبیر خواب ستاره همراه باشید.
 

برای مشاهده تعبیر خواب سایر موضوعات حرف مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ستاره | سرویس سرگرمی - سوره انفال هشتمین سوره قرآن کریم و دارای ۷۵ آیه است. این سوره از زمان پیامبر صلى الله علیه و آله و صحابه به انفال شهرت داشته است، زیرا در نخستین آیه آن این واژه دو بار تکرار و درباره آن سخن گفته شده است. این سوره «بدر» نیز نامیده شده، چون درباره جنگ بدر نازل شده است.

جابر مغربی تعبیر دیدن هر آیه در قرآن را تفسیر آن آیه در زندگی بیداری می‌داند. پس می‌توان با توجه به دیدن آیه به تفاسیر مربوط به آن رجوع کرده و از فضای کالی خواب آگاه شد.

تعبیر خواب سوره انفال

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی سوره انفال را می‌خوانی، بر دشمنان پیروز می‌شوی و غنیمت بی اندازه و مال و اموال زیادی بدست می‌آوری.

کرمانی می‌گوید: قدر و جاه و بلندی و بلندپایگی و والایی به دست می‌آوری و کار تو رو به راه می‌شود.

امام صادق (ع) می‌فرمایند: کامیاب و خوشبخت می‌شوی.

مفهوم و محتوای سوره انفال آیات نخست سوره انفال (۱ ـ ۴) به بیان حکم خداوند درباره «انفال» و وظایف مؤمنان و ویژگی‌هاى آنان اختصاص دارد و به آنان یادآور مى‌شود که (با این پیروزى) از مسیر تقوا و توحید و اطاعت پیامبر صلى الله علیه و آله خارج نشوند و با یکدیگر سازش کنند.

آنگاه براى مؤمنان صفاتى همچون هراس از عظمت الهى، افزایش ایمان بر اثر استماع آیات خدا، توکل، برپا داشتن نماز و انفاق از مال را ذکر مى‌کند؛ صفاتى که همگى در آماده کردن نفس براى تقوا، اصلاح ذات البین و اطاعت از خدا و رسولش مؤثر است.

نظم آیات سوره از آیه ۵ تا انتهاى آن چنین است که ابتدا در هر فرازى برخى از امدادهاى غیبى الهى را بیان مى‌کند و سپس بر بخشى از وظایف مؤمنان که لازمه استمرار نصرت و یارى الهى است تأکید مى‌کند یا به فرجام شوم کافران و منافقان و خصلت‌هایى که موجب عذاب و دورى آنان از رحمت و نصرت الهى شده است، اشاره مى‌کند.

خوانندگان گرامی می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین صفحه با دیگران به اشتراک گذارند.

منابع: تعبیرستان / دانشنامه اسلامی اهل البیت علیهم السلام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار