تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

چگونه دوست واقعی خود را بشناسیم؟

How to Recognize a True Friend

اگر میخواهید در میان دوستان فعلی خود آنهایی که بیشتر از بقیه به شما اهمیت میدهند را بشناسید بهتر است در این مقاله با ما همراه شوید.

به گزارش آلامتو به نقل از powerofpositivity؛ در دنیای مدرنی که در آن ما به داشتن صدها دوست فیسبوکی و اینستاگرامی مجازی عادت کرده ایم، به نظر می رسد داشتن دوستی های واقعی مبتنی بر احترام متقابل، علائق مشترک و خاطرات بی نظیر به چیزی دور از دسترس و ناپیدا تبدیل شده که از ما فاصله ی زیادی گرفته است.

ما می توانیم بلافاصله با هر کسی که بخواهیم به صورت آنلاین دوست شویم و با آن ها ارتباط برقرار کنیم و آن ها را دوست خود بنامیم، اما آیا اینگونه دوستی ها یک دوستی محکم و طولانی مدت را برای ما رقم خواهند زد یا خیر؟ البته از سویی دیگر، مطالعات نشان داده اند که برخی دوستی های دنیای واقعی که تصور می کنید می توانید بر روی آن ها حساب کنید هم می توانند به اندازه ی دوستان دنیای مجازی که با آن ها در دنیای اینترنت در ارتباط هستید، غیر قابل اعتماد، ضعیف و سطحی باشند.

مطالعات نشان داده اند که حتی اگر افراد هزاران دوست فیسبوکی و اینستاگرامی هم داشته باشند، باز هم معمولا فقط با چند نفر از دوستان خود در زندگی واقعی ارتباط عمیق و نزدیکی را حفظ خواهند کرد.

بنابراین، سوالی که در اینجا پیش می آید این است که چطور می توانید اطمینان حاصل کنید که دوستی هایی که از لحاظ احساسی بر روی آن ها سرمایه گذاری کرده و بدان ها دل بسته اید واقعا واقعی هستند؟ در اینجا 11 نشانه ی یک دوست واقعی ذکر شده که از طریق آن ها می توانید دوستان واقعیتان را بشناسید.

دوستان واقعی همه چیز شما را قبول دارند و حتی عیب هایتان را نیز می پذیرند

دوستان واقعی هرگز نمی خواهند شما را تغییر دهند. آنها همه چیز را در مورد شما می پذیرند و از عیب های اخلاقی تان گرفته تا بهترین ویژگی های شخصیتان، همه را قبول دارند. این بدان معنا نیست که آنها باید همیشه با آنچه که شما می گویید و بدان اعتقاد دارید موافق باشند، بلکه بدین معناست که آن ها در تلاش نیستند تا شما را اصلاح کنند و یا سعی در تغییر شخصیت شما ندارند.

بنابراین شما احساس می کنید که می توانید در کنار آن ها بدون داشتن هیچگونه استرسی از آرامش بی حد و حصری لذت ببرید و هیچ نیازی نداشته باشید تا خود را به گونه ای دیگر جلوه دهید، زیرا در دنیایی پر از میلیاردها میلیارد انسان، شما شخصی را پیدا کرده اید که چیزهایی مثبتی را در درونتان می بیند حتی زمانی که خودتان هیچ ویژگی مثبتی را در درون خود نمی یابید.

دوستان واقعی چه در اوقات خوب و چه در اوقات بد، به شما چسبیده اند و شما را رها نمی کنند

احتمالا بهترین زمانی که می توان یک دوست واقعی را از یک دوست غیر واقعی و سطحی تشخیص داد در زمان های سخت و مشکلات بزرگ است، یک دوست واقعی هرگز در چنین شرایطی شما را تنها نخواهد گذاشت. در عوض، به شما کمک می کند، تا بر مشکلات فایق آیید و دوباره به دوران اوج خود باز گردید.

دوستان سطحی و تقلبی، اغلب در چنین شرایطی به شما توهین می کنند و شما را تحقیر خواهند کرد، زیرا فقط می خواستند هنگامی که در اوج بودید در کنارتان باشند و هم اکنون احساس می کنند که کمک کردن به شما برای غلبه بر مشکلاتتان، باری بر روی دوششان خواهد بود و حتی ممکن است آن ها را هم در منجلاب گرفتاری ها فرو برد.

آن ها از موفقیت هایتان شاد می شوند و هنگامی که هدف جدیدی را دنبال می کنید، به شما تبریک می گویند و تشویقتان می کنند.

هنگامی که پیشرفت می کنید و به مراتب بالایی در زندگی تان دست می یابید دوستان تقلبی و سطحی، به شما حسادت می کنند و از هر فرصتی برای تحقیر و مسخره کردنتان بهره می جویند اما دوستان واقعی موفقیت هایتان را جشن می گیرند و در کنارتان خواهند بود.

برای درک این موضوع که چه کسی دوست واقعی تان است فقط دقت کنید که در هنگام موفقیت و زمانی که زندگیتان به اوج خود رسیده بود چه کسانی در کنارتان ماندند و بدون حسادت و بخل ورزی از موفقیتتان خوشنود شدند.

بعضی از مردم که در لباس دوست پنهان شده اند سعی می کنند تا شما را پایین بکشند، اما دوستان واقعی نه تنها از موفقیتتان خشنود می شوند بلکه به موفق شدنتان نیز کمک می کنند.

همچنین بخوانید: فواید داشتن دوست خوب شما در کنار دوستان واقعیتان احساس راحتی می کنید و احتمالا آن ها راز هایی را در موردتان می دانند که هر کسی از آن ها اطلاع ندارد

دوستان واقعی معمولا کسانی هستند که از اسرار سر به مهر شما، رویاهای بلند پروازانه تان و آروزهای کوچک و بزرگ و دست یافتنی و دست نیافتنی تان که تنها با افراد خاصی در زندگی در میان گذاشته اید اطلاع دارند. آن ها از تمام اتفاقات روی داده در زندگی عشقیتان، خاطرات دوران کودکی و تمام داستان های شرم آوری که تنها با افراد خاصی در میان گذاشته اید خبر دارند و این رازها را در سینه ی خود نگاه داشته اند.

این دوستان کسانی هستند که عمق وجودتان را می شناسند نه فقط خود سطحی را که به تمام افراد جامعه نشان می دهید و این همان چیزی است که یک دوست واقعی را از یک دوست تقلبی متمایز می سازد.

دوست یابی

دوستان واقعیت، کسانی هستند که منتظر نمی مانند تا شما به دیدارشان بروید و یا برای پرسیدن حالشان تماس بگیرید بلکه خودشان گاه و بی گاه به سراغتان می آیند و جویای احوالتان می شوند.

دوستان واقعی کسانی هستند که هر زمان بخواهید می توانید به دیدارشان بروید و برای این کار، نیازی به تماس گرفتن یا پیام دادن ندارید. آن ها به طور مداوم علاقه خود را به شما نشان می دهند و دایما با شما در تماس خواهند بود. بنابراین هرگز احساس نمی کنید که مجبورید برای حفظ و نگه داشتن این افراد در زندگیتان، مدام تعقیبشان کنید تا بتوانید آنها را در زندگی خود حفظ نمایید چرا که این افراد خودشان برای ماندن در زندگیتان تلاش می کنند و وقت کافی را برای گذراندن با شما کنار می گذارند و از مصاحبت با شما لذت می برند.

دوستان واقعی فقط زمانی که همه چیز مساعد است با شما صحبت نمی کنند؛ بلکه همواره به دیدارتان می آیند و جویای احوالتان می شوند زیرا آن ها واقعا به شما به عنوان یک دوست می نگرند و می خواهند که شما به عنوان یک دوست در زندگیشان حضور داشته باشید.

دوستان واقعی شما کسانی هستند که باعث می شوند احساس شادتر و سر زنده تری داشته باشید و احساس استرس و تنش به درونتان راه نیابد

دوستان واقعیتان کسانی هستند که با هر بار دیدنشان، احساس می کنید جوان تر و پر جنب و جوش تر شده اید و امید به زندگیتان افزایش یافته است. دوستی های واقعی ، باید دوستی هایی مملو از انرژی باشند؛ در غیر این صورت، تنها یک نفر به طرف مقابل انرژی می دهد و این درست همانند آن است که شما با دراکولایی دوست باشید که مدام خونتان را می مکد. برای اینکه دریابید فردی دوست واقعیتان هست یا نه، به این موضوع فکر کنید که پس از دیدار با او چه احساسی دارید. یک دوست واقعی، شما را به خودتان و زندگیتان امیدوار می کند و اجازه نمی دهد افسردگی به درونتان راه یابد.

دوستان شاد

دوستان واقعی همیشه حقیقت را به شما می گویند حتی اگر نخواهید آن را بشنوید

دوستان واقعی هرگز حرف های خوشایندی را که می خواهید بشنوید به شما نمی گویند بلکه همیشه واقعیت را چه خوشتان بیاید یا نه بازگو می کنند. آنها این کار را حتی به بهای این که از دستشان ناراحت شوید انجام می دهند و شما نیز باید از این کارشان قدردانی کنید چرا که اگر برای کسی مهم نباشید او بر حقایق ناخوشایند موجود در موردتان تاکید نخواهد کرد. دوستان واقعی ، حقیقت را به شما نمی گویند تا افسرده و ناراحت شوید بلکه این کار را می کنند تا انتخاب های مناسبی در زندگی خود داشته باشید و به شخصیت بهتری تبدیل شوید.

هنگامی که سهوا اشتباهی را مرتکب می شوید، دوستان واقعیتان مدام آن را به رختان نمی کشند و شما را می بخشند

دوستان واقعی انتظار ندارند کامل و بی عیب و نقص باشید و شما مجبور نیستید در برابر آن ها خودتان را جور دیگری جلوه دهید. شما به راحتی می توانید مرتکب اشتباه شوید و پس از آن عذرخواهی کنید چرا که می دانید آن ها شما را خواهند بخشید. دوستان واقعیتان شما را خواهند بخشید و می دانند که با وجود اشتباهاتی که انجام می دهید انسان خوبی هستید.

همچنین بخوانید: ویژگی های دوست خوب دوستان واقعی هرگز پشت سرتان در مورد شما صحبت نمی کنند.

زمانی که اتاق را ترک می کنید می توانید مطمئن باشید که دوستان واقعیتان پشت سر شما صحبت نمی کنند. آن ها مانند یک بزرگسال عمل می کنند و اگر بخواهند در مورد شما صحبت کنند با خودتان در این مورد گفت و گو خواهند کرد.

دوستان واقعیتان کسانی هستند که به اندازه کافی به شما احترام می گذارند و به شایعاتی که در موردتان می شنوند دامن نمی زنند و باعث نمی شوند که شهرت بدی پیدا کنید؛ آن ها ترجیح می دهند مسائل را با خود شما در میان بگذارند تا به صورت منطقی در مورد موضوع پیش آمده بحث کنید.

دوستان خوب چه ویژگی هایی دارند

دوستان خوب چه ویژگی هایی دارند

دوستان واقعیتان کسانی هستند که بدون حسادت و بخل ورزی اجازه می دهند دوستان دیگری هم داشته باشید

دوستان واقعی شما کسانی هستند که دارای آنچنان اعتماد به نفس بالایی هستند که هرگز به حسادت و زور متوسل نمی شوند تا شما را برای خود نگه دارند و از دوست شدنتان با دیگران جلوگیری نمی کنند. آن ها به شما آزادی عمل کافی می دهند تا دوستان دیگری هم داشته باشید و به فعالیت های دیگر زندگیتان نیز اهمیت بدهید، زیرا می دانند که شخصیت بی نظیرشان سبب می شود که شما همیشه با آن ها دوست باشید. این افراد می دانند که لازم نیست 7 روز هفته و 24 ساعت روز را برای تایید دوستیتان با آن ها سپری کنید.

دوستان واقعیتان کسانی هستند که شما جوک ها و خاطرات زیادی با آن‌ها دارید که هر کدام برایتان معنای خاصی دارند

دوستان واقعیتان کسانی هستند که شما ساعت های بی شماری را صرف بودن با آن ها کرده اید و در مورد هر چیزی دیوانه وار خندیده اید و بسیاری از خاطرات فراموش نشدنی دارید که در تمام طول عمرتان در ذهن و یادتان باقی خواهند ماند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

 • روش های درمان سردرد با ماساژ

  بیشتر سردردها به سه دستهٔ کلی تقسیم می‌شوند؛ سردرد های تنشی، سردردهای میگرنی و سردرد های خوشه ای. سردردهای تنشی از مشکلات ماهیچه‌ای و حالت...

 • اثرات مصرف شکر بر عملکرد روانی

  وقتی غذای مناسب می‌خوریم، احساس بهتری داریم. آیا می‌دانستید با خوردن غذای مناسب، فکر و عملکردمان هم بهتر می‌شود؟ یکی از دوستان من، اغلب تسلیمِ...

 • نشانه های دیابت نوع ۲

  دیابت معمولا در افراد بالای ۴۰ سال یا دارای سوابق وراثتی بروز می‌کند و فاکتورهای مختلفی مثل اضافه‌وزن، کم‌تحرکی، چربی یا فشار خون بالا در ابتلا به...

 • علل گرفتگی شبانه پا

  علت گرفتگی شبانه پا به‌طور دقیق، نامشخص است، گرفتگی شبانه عضلات، انقباض موقتی و ناگهانی عضلات در طول شب یا زمان استراحت است. به‌جز ساق پا،...

 • دلایل شایع سردرد شدید و حالت تهوع

  دلایل مختلفی برای بروز سردرد همراه با تهوع وجود دارد. برخی از این دلایل به شرح زیر هستند: آنفولانزا؛ سرماخوردگی؛ دی‌هیدراته‌شدن بدن (کم آب...

 • تاثیر افزودن آجیل و روغن زیتون به رژیمِ مدیترانه‌ای

  در سال ۲۰۱۵ پژوهشی در مجله‌‌ی بین‌المللی پزشکی جاما (JAMA Internal Medicine) منتشر شد که به بررسی تاثیر افزودن آجیل و روغن زیتون به رژیمِ...

 • تغذیه مناسب برای ورزشکاران خانم

  ذخایر گِلیکوژن (فرم ذخیره‌ شده‌ی کربوهیدرات در ماهیچه‌ها) در ماهیچه‌های زنان بیشتر از مردان دوام می‌آورد، این یعنی نیاز‌های مربوط به تأمین انرژی...

 • راهکارهایی برای درمان اسپاسم عضلانی

  اسپاسم عضلانی ممکن است است هر زمان از روز اتفاق بیفتد و دردی ناگهانی و غیرقابل تحمل ایجاد کند. اگر از این درد خسته شده‌اید و گرفتگی عضلات...

 • آیا خوراکی‌های ارگانیک واقعا سالم‌تر هستند؟

  نتایج یک تحلیل جامع آماری جدید که به تازگی در مجله‌ی تخصصی British Journal of Nutrition منتشر شده، نشان می‌دهد که محصولات ارگانیک می‌توانند مواد...

 • چه عواملی باعث چاقی می شود؟

  چاقی مفرط در نتیجه عوامل مختلفی بروز می‌کند در نتیجه درمان آن نیز متفاوت است. در واقع انواع مختلفی از چاقی داریم که اگر افراد مبتلا تحت نظر یک...

 • آشنایی با علل خستگی مداوم

  موقع خستگی، اولین فکری که به سر ما می زند، کمی استراحت است، مثلا تصمیم می گیریم بخوابیم تا بعد از بیدار شدن، سرحال کارمان را انجام دهیم. اما بعد...

 • فواید نوشیدن آب گرم

  اهمیت نوشیدن آب گرم از لحاظ ایجاد تناسب اندام و جلوگیری از پیری زودرس در صدر قرار می گیرد ، به همان اندازه که نوشیدن آب در طول روز تاکیید می...

 • تقویت مچ دست در باشگاه

  مچ دست لزوماً در اول لیست عضلاتی که افراد دوست دارند به نمایش بگذارند نیست. بسیاری از افراد بر روی عضلات جلو بازو، سینه، شکم و یا دیگر عضلات زیبای...

 • سردرد ناشی از کم آبی بدن چیست؟

  اگر مایعات کافی در بدن نداشته باشید، دچار سردرد ثانویه می‌شوید. یعنی به عنوان علامتی از یک مشکل دیگر در بدن (کم‌آبی) رخ می‌دهند. شدت سردردهای ناشی...

 • علامت های کم‌آبی بدن

  تقریبا ۵۵ تا ۶۰ درصد بدن یک فرد بزرگ‌سال از آب تشکیل شده است، که همین درصد، خود نشان‌دهنده‌ی دلیل اهمیت آب‌رسانی به این ارگان‌های حیاتی است....

 • ۹ حرکت مفید برای رفع درد شانه

  به آخرین باری که در طی روز از فناوری استفاده کرده‌اید، فکر کنید. روی کیبورد لپتاپ خم شده‌اید یا گردن خود را آن‌قدر خم کرده‌اید تا پاسخ پیامکی را...

 • علت صافی کف پا و راه‌های درمان آن

  بیشتر افراد در کف پای خود قوسی می‌بینند. کف پای آنهایی که این قوس را نداشته باشد، صاف است. ممکن است این عارضه در یک یا هر دو پا دیده شود. قوس کف...

 • گام هایی برای شیک پوشی

  پست شده بوسیله zinati / در تاریخ دوشنبه, 23 اردیبهشت, 1398 / بدون نظر شیک‌پوشی فرآیندی است که افراد بر حسب...

 • انتخاب فریم عینک مناسب با چهره

  برای بسیاری از ما، مهم‌ترین دلیل وسواس در انتخاب فریم عینک این است که روی صورت‌مان چطور به‌نظر می‌رسد. برای همین شما می‌توانید با مراجعه به...

 • عصاره قهوه سبز و کاهش وزن

  عصاره‌ی قهوه سبز از قهوه‌ی رُست‌نشده (قهوه‌ای که بوداده نشده) تهیه می‌شود. دانه‌ی قهوه محتوی ماده‌ای به‌نام «اسید کلروژنیک» است. درباره‌ی اسید...

 • معرفی چشمه مرغاب، بهترین مکان برای کسب آرامش و لذت

  چشمه مرغاب اصفهان “چشمه مرغاب” یکی از معروف‌ترین چشمه‌های  اصفهان است که از دل زمین می‌جوشد. به دلیل عبور آب از میان سنگ‌های آهکی آب...

 • رنگی‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما

  برترین ها – ترجمه از حسین علی پناهی: رنگ با سینما همان کاری را کرد که مزه‌های مختلف با بستنی کردند: تبدیل کردن یک چیز خوب به یک چیز فوق العاده....

 • طرز تهیه بامیه دارچینی ترکی

    طرز تهیه بامیه دارچینی ترکی بامیه دارچینی ترکی یک بامیه خوشمزه و متفاوت از بامیه هایی که تا حالا خوردید. مواد لازم برای بامیه...

داغ ترین اخبار

 • نشانه های دیابت نوع ۲

  دیابت معمولا در افراد بالای ۴۰ سال یا دارای سوابق وراثتی بروز می‌کند و فاکتورهای مختلفی مثل اضافه‌وزن، کم‌تحرکی، چربی یا فشار خون بالا در ابتلا به...

 • دلایل شایع سردرد شدید و حالت تهوع

  دلایل مختلفی برای بروز سردرد همراه با تهوع وجود دارد. برخی از این دلایل به شرح زیر هستند: آنفولانزا؛ سرماخوردگی؛ دی‌هیدراته‌شدن بدن (کم آب...

 • علل گرفتگی شبانه پا

  علت گرفتگی شبانه پا به‌طور دقیق، نامشخص است، گرفتگی شبانه عضلات، انقباض موقتی و ناگهانی عضلات در طول شب یا زمان استراحت است. به‌جز ساق پا،...

 • اثرات مصرف شکر بر عملکرد روانی

  وقتی غذای مناسب می‌خوریم، احساس بهتری داریم. آیا می‌دانستید با خوردن غذای مناسب، فکر و عملکردمان هم بهتر می‌شود؟ یکی از دوستان من، اغلب تسلیمِ...

 • روش های درمان سردرد با ماساژ

  بیشتر سردردها به سه دستهٔ کلی تقسیم می‌شوند؛ سردرد های تنشی، سردردهای میگرنی و سردرد های خوشه ای. سردردهای تنشی از مشکلات ماهیچه‌ای و حالت...

 • راهکارهایی برای درمان اسپاسم عضلانی

  اسپاسم عضلانی ممکن است است هر زمان از روز اتفاق بیفتد و دردی ناگهانی و غیرقابل تحمل ایجاد کند. اگر از این درد خسته شده‌اید و گرفتگی عضلات...

 • تغذیه مناسب برای ورزشکاران خانم

  ذخایر گِلیکوژن (فرم ذخیره‌ شده‌ی کربوهیدرات در ماهیچه‌ها) در ماهیچه‌های زنان بیشتر از مردان دوام می‌آورد، این یعنی نیاز‌های مربوط به تأمین انرژی...

 • تاثیر افزودن آجیل و روغن زیتون به رژیمِ مدیترانه‌ای

  در سال ۲۰۱۵ پژوهشی در مجله‌‌ی بین‌المللی پزشکی جاما (JAMA Internal Medicine) منتشر شد که به بررسی تاثیر افزودن آجیل و روغن زیتون به رژیمِ...