تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

معتبرترین گذرنامه جهان متعلق به کدام کشور است؟

کد خبر: 273455تاریخ انتشار : ۱۱:۴۸:۱۱ - پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷

در جدیدترین رده بندی جهانی، گذرنامه ژاپنی توانست در صدر فهرست معتبرترین گذرنامه های جهان و ایران در رتبه ۹۸ قرار گرفت.

www.dustaan.com معتبرترین گذرنامه جهان متعلق به کدام کشور است؟

با استفاده از گذرنامه ژاپنی می توان بدون ویزا به ۱۹۰ کشور جهان سفر کرد. در این رتبه بندی ۲۰۱ کشور لحاظ شده‌اند.

گذرنامه ایرانی در این فهرست، همراه با جمهوری دمکراتیک کنگو با امکان ورود بدون ویزا به ۴۳ کشور جهان در رتبه ۹۸ قرار دارد.در این رتبه بندی ۱۸۲ کشور قبل از ایران قرار گرفته اند.

این فهرست با استفاده از اطلاعات دریافتی از انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) تهیه و توسط سایت اینترنتی موسسه “هنلی پاسپورت” منتشر شده است.

تا قبل از این، گذرنامه سنگاپوری در رتبه اول قرار داشت که با آن می توان به ۱۸۹ کشور جهان سفر داشت اما هم اکنون گذرنامه سنگاپوری به رتبه دوم فهرست کاهش یافته است.

برتری گذرنامه ژاپنی بر گذرنامه سنگاپوری پس از آن صورت گرفت که در ماه گذشته میلادی، ژاپن توانست موافقت میانمار (برمه) را برای سفر بدون ویزای شهروندان به این کشور کسب کند.

در رتبه سوم هم به صورت مشترک سه کشور آلمان، فرانسه و کره جنوبی قرار دارند که دارنده گذرنامه هر کدام از این ۳ کشور، می تواند بدون نیاز به ویزا به ۱۸۸ کشور دنیا سفر داشته باشد.

همچنین به مانند گذشته، معتبرترین گذرنامه در میان کشورهای عربی، از آن امارات است که دارنده آن می تواند بدون نیاز به ویزا به ۱۶۱ کشور جهان سفر کند.

امارات در سال گذشته طرحی را با عنوان “تقویت گذرنامه اماراتی” آغاز کرد که هدف از آن رسیدن به جمع ۵ گذرنامه قوی جهان است.

یمن در این فهرست در جایگاه ۱۰۳، سومالی و سوریه در رتبه ۱۰۵ و افغانستان و عراق هر دو در رتبه ۱۰۶ یعنی آخرین رتبه قرار دارند و دارندگان این گذرنامه ها می توانند بدون ویزا به ۳۰ کشور جهان سفر کنند.

رتبه ۱ : ژاپن (ورود به ۱۹۰ کشور بدون ویزا)
رتبه ۲ : سنگاپور (ورود به ۱۸۹ کشور بدون ویزا)
رتبه ۳ : فرانسه، آلمان، کره جنوبی (ورود به ۱۸۸ کشور بدون ویزا)
رتبه ۴ : دانمارک، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا، سوئد (ورود به ۱۸۷ کشور بدون ویزا)
رتبه ۵ : بریتانیا، آمریکا، اتریش، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتغال ( ورود به ۱۸۶ کشور بدون ویزا)

رتبه ۶ : کانادا ( ورود به ۱۸۵ کشور بدون ویزا)
رتبه ۱۰ : مالزی (ورود به ۱۸۰ کشور بدون ویزا)
رتبه ۲۱ : اسرائیل، امارات متحده عربی (ورود به ۱۶۱ کشور بدون ویزا)
رتبه ۳۶ : ونزوئلا (ورود به ۱۳۸ کشور بدون ویزا)
رتبه ۴۷ : روسیه (ورود به ۱۱۹ کشور بدون ویزا)
رتبه ۵۵ : کویت (ورود به کشور بدون ویزا)
رتبه ۶۰ : قطر (ورود به ۸۵ کشور بدون ویزا)
رتبه ۶۴ : بحرین (ورود به ۸۱ کشور بدون ویزا)
رتبه ۶۷ : عمان (ورود به ۷۸ کشور بدون ویزا)
رتبه ۷۰ : عربستان سعودی (ورود به ۷۵ کشور بدون ویزا)
رتبه ۷۱ : چین (ورود به ۷۴ کشور بدون ویزا)
رتبه ۷۳ : سوئیس (ورود به ۷۱ کشور بدون ویزا)
رتبه ۷۵ : آذربایجان (ورود به ۶۶ کشور بدون ویزا)
رتبه ۷۷ : زیمبابوه (ورود به ۶۴ کشور بدون ویزا)
رتبه ۸۰ : ارمنستان (ورود به ۶۱ کشور بدون ویزا)
رتبه ۸۱ : هند (ورود به ۶۰ کشور بدون ویزا)
رتبه ۸۴ : بورکینافاسو (ورود به ۵۷ کشور بدون ویزا)
رتبه ۹۱ : اردن (ورود به ۵۰ کشور بدون ویزا)
رتبه ۹۲ : مصر (ورود به ۴۹ کشور بدون ویزا)
رتبه ۹۸ : ایران (ورود به ۴۳ کشور بدون ویزا)
رتبه ۹۹: کره شمالی (ورود به ۴۲ کشور بدون ویزا)
رتبه ۱۰۰ : لبنان (ورود به ۴۱ کشور بدون ویزا)
رتبه ۱۰۲: فلسطین (ورود به ۳۹ کشور بدون ویزا)
رتبه ۱۰۳ : یمن (ورود به ۳۷ کشور بدون ویزا)
رتبه ۱۰۴ : پاکستان (ورود به ۳۳ کشور بدون ویزا)
رتبه ۱۰۵ : سوریه، سومالی (ورود به ۳۲ کشور بدون ویزا)
رتبه ۱۰۶ (آخرین رتبه): افغانستان، عراق (ورود به ۳۰ کشور بدون ویزا)

پربیننده ترین مطالب روز

div class=”crp_related “>

www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! تولد محمود دینی در کنار دخترش! +عکس www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! عکس: بهرام شفیع روز قبل از فوتش کجا بود؟ www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! بازیگر مشهور سینما: حمام نمی روم تا دختر ها به من نزدیک نشوند! www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! مردی با سر بریده مادرش به کلانتری رفت! +عکس www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! خانم بازیگر چاق‌ تر از همیشه در آنتالیا! +عکس www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! گزارش تکان‌ دهنده‌ ازخانه‌ ای که دختران و پسران با اسم رمز وارد آن می‌ شوند! www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! ماجرای قتل 4 زن زیبای عراقی چیست؟ +تصاویر www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! درگیری مرگبار دو خانم معلم در زنجان/ معلم خشمگین همکارش را با کارد سلاخی کرد و کشت! www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! فیلم تجاوز وحشیانه داعش به دو خواهر اهل سنت عراقی www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! احمدرضا عابدزاده در کنار همسر و فرزندانش + عکس و بیوگرافی www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! زن مطلقه: زنان مرا تهدیدی برای مردان متاهل می‌ دانند! www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! تعرض جنسی داماد شیطان صفت به خواهرزن ۸ ساله اش +عکس www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! رونمایی از بیزینس لاکچری «نیکی کریمی»! +تصاویر www.dustaan.com مرد مسافرکش : وقتی این خانم به من سلام کرد،فکر کردم قصد برقراری رابطه دارد! ارتباط شیطانی مرد 30 ساله با زن متاهل در مشهد/ تصویربرداری «دم اسبی» از صحنه جنایت +تصاویر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار