تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان‌ها انجام داده اند

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: انسان‌ها در طول مدت زندگی خود کارهای مختلفی انجام می‌دهند که بیشتر این کارها تکراری به نظر می‌رسند. در این بین کارهای عجیب و غریب و گاهی اوقات مخاطره‌انگیزی نیز وجود دارد که کمتر کسی جرأت انجام آن‌ها را دارد.

این کارها به همان اندازه که خطر دارند به همان اندازه نیز هیجان‌انگیز هستند و به همین دلیل هر از گاهی افراد جسور و شجاعی را می‌بینیم که کارهای مخاطره‌انگیز و خطرناکی انجام می‌دهند. در ادامه با هم قصد داریم با هم نگاهی به خطرناک‌ترین کارهایی داشته باشیم که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است.

1. پرش از فضا

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲، فلیکس مگارتنر، با ۴۳ سال سن از ارتفاع ۳۸.۵ کیلومتری به سمت کره زمین پرید. ارتفاع زیاد باعث شد تا فلیکس به سرعتی حدود ۱۳۵۷ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. فلیکس به عنوان اولین انسانی شناخته شد که توانسته بود بدون کمک ماشین و تجهیزات مختلف به چنین سرعتی برسد.

فلیکس در دقیقه اول پس از پرش توانست دیوار صوتی را بشکند و حدود ۴ دقیقه بدون هیچ تجهیزات و چتری از فضا به سمت زمین با سرعتی سرسام آور در حرکت بود. نهایتاً نیز چیزی حدود یک ربع زمان صرف شد تا فلیکس به زمین فرود بیاید.

ناگفته نماند دو سال بعد آلن استیس، یکی از مدیران ارشد شرکت گوگل نیز از ارتفاع ۴۱ کیلومتری به سمت زمین پرید اما وی برای این پرش از چتر بسیار مجهزی استفاده کرده بود.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

2. شیرجه به اعماق اقیانوس

مارس سال ۲۰۱۲، جیمز کامرون، کارگردان افسانه‌ای توانست لقب اولین انسانی که به عمیق‌ترین نقطه اقیانوس سفر کرده را از آن خود کند. کامرون چیزی حدود ۳ ساعت در عمق ۱۱ کیلومتری اقیانوس سپری کرد، وی در این پروژه نمونه‌های گونه‌های مختلف جانوران دریایی را جمع‌آوری کرد و فیلمی نیز در همین راستا ساخت که مدتی بعد توسط شبکه نشنال جئوگرافیک پخش شد. جالب است بدانید در سال ۱۹۶۰، ژاک پیکارد و ستوان دان والش به عنوان اولین انسان‌ها موفق شدند به کف عمیق‌ترین نقطه اقیانوس دست پیدا کنند.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

3. موج‌سواری بر بزرگترین موج دنیا

در سال ۲۰۱۷، رودریگو کوکسا، موج‌سوار معروف برزیلی توانست بر بزرگترین موج دنیا غلبه کند. این موج چیزی حدود ۲۴ متر ارتفاع داشت و یک سال بعد انجمن جهانی موج‌سواران رکورد این موج‌سوار برزیلی را به رسمیت شناخت. این رکورد در کتاب‌ رکوردهای گینس نیز به ثبت رسیده است.

جالب است بدانید بزرگترین موج دنیا در ساحل Nazare در پرتقال شکل گرفته بود. این منطقه به داشتن موج‌های بزرگ و خروشان معروف است.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

4. طی مسافتی بیشتر از ۱۳۸ هزار کیلومتر با پای برهنه

ولادمیر نِسیم، پیرمرد ۶۹ ساله‌ اهل روسیه است که چیزی حدود ۲۲ سال از عمر خود را با پای برهنه گذرانده است. او مدعی است چیزی بیشتر از ۱۳۸ هزار کیلومتر را با پای پیاده طی کرده و در مسیر خود از بیشتر از ۱۲۰ کشور گذشته است.

ولادمیر مدعی است پیاده‌روی باعث می‌شود زمین را حس کند و ارتباط خوبی با مادر طبیعت برقرار نماید. جالب است بدانید ولادمیر در مسافرت‌‌های خود از قطب‌نما یا نقشه استفاده نمی‌کند و شب‌ها در چادر می‌خوابد. او با این سبک زندگی موفق شده در روز چیزی حدود ۱ دلار خرج کند.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

5. یک ساعت زندگی در بین ۶۳۷ هزار زنبور عسل

در سال ۲۰۱۲ یک مرد شجاع چینی توانست ۵۴ دقیقه را در شرایطی زندگی کند که ۶۳۷ هزار زنبور روی بدن او نشسته بودند. این امر باعث شد رکورد جدیدی در کتاب‌ گینس ثبت شود. جالب است بدانید زنبورهای عسلی که روی بدن ولادمیر نشسته بودند مجموعاً چیزی حدود ۶۷ کیلوگرم وزن داشتند.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

6. اسکی روی خودرو با سرعت ۲۵۷ کیلومتر در ساعت

در سال ۱۹۸۵ دو اسکی‌سوار با نام‌های شان کریدلند و کریستن کالور توانستند رکورد جدیدی در اسکی بر روی خودرو را به ثبت برسانند. در آن زمان کریستن با سرعت ۲۴۴ و شان با سرعت ۲۵۷ کیلومتر در ساعت روی خودرو اسکی کردند. این حرکت ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد اما نیازمند تمرین‌های زیادی است و به همین دلیل از آن زمان تاکنون به‌رغم اینکه اسکی‌سواران زیادی سعی به شکستن این رکورد داشته‌اند اما هیچ کدام موفق نشده‌اند.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

7. قایق‌سواری با سرعت ۵۲۹ کیلومتر در ساعت

کن وارسبی، قایق‌سوار استرالیایی در سال ۱۹۷۶ توانست رکورد سریع‌ترین قایق دنیا را از آن خود کند. این قایق با سرعتی معادل ۵۲۹ کیلومتر در ساعت پهنای موج‌های آبی را پشت سر می‌گذاشت و از آن زمان تاکنون هیچ کسی نتوانسته است این رکورد را جابجا کند.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

8. بندبازی بدون رعایت نکات ایمنی

فردی ناک، بدل‌کار اهل سویس‌ است که در سال ۲۰۱۱ برای جمع‌آوری پول با یونسکو در پروژه‌ای مخاطره‌انگیز همکاری کرد. او توانست در عرض ۷ روز، ۷ رکورد جدید از خود به جای بگذارد. فردی ناک بندبازی را به سمت مرتفع‌ترین قله آلمان انجام داد بدون اینکه طناب‌های ایمنی به وی متصل شده باشد.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

9. پرش از ارتفاع ۷.۶ کیلومتری بدون چتر نجات

در سال ۲۰۱۷، لوک آیکینز، چترباز موفق آمریکایی از ارتفاع ۷.۶ کیلومتری بالاتر از سطح زمین بدون اینکه چتر نجات داشته باشه بیرون پرید. وی به عنوان اولین کسی شناخته می‌شود که بدون چتر نجات توانسته است به زمین فرود بیاید. ناگفته نماند لوک آیکینز ۴۲ ساله استاد چتربازی است و چیزی بیشتر از ۱۸ هزار بار با چتر از آسمان فرود آمده است.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

10. بانویی با ۵۲ عمل جراحی پلاستیک

گاهی اوقات کارهای عجیب و غریبی هستیم که خانم‌ها برای زیبایی انجام می‌دهند. یکی از این موارد را می‌توان سیندی جکسون نام برد. نام او در کتاب گینس با انجام ۵۲ عمل زیبایی به چشم می‌خورد. به این ترتیب با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت جایی در بدن سیندی وجود ندارد که عمل زیبایی روی آن انجام نشده باشد. سیندی این عمل‌های زیبایی را زمانی شروع کرد که متوجه شد ارثیه هنگفتی از پدرش به او به ارث رسیده است. سیندی در حال حاضر ۶۱ ساله است و به لطف عمل‌هایی که انجام داده همچنان در اوج زیبایی و جذابیت به سر می‌برد.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

11. مردی که ۶۰ سال است حمام نکرده

برای اینکه کاری مخاطره‌آمیز قلمداد شود حتماً نباید از ارتفاع زیاد به زمین بپرید یا اینکه به اعماق اقیانوس سفر کنید. گاهی اوقات حتی کارهای ساده و معمولی مانند نظافت شخصی نیز اگر به‌موقع انجام نشود خطرهای مختلفی را می‌تواند به دنبال داشته باشد.

در این زمینه می‌توان به فردی با نام عمو حاجی اشاره کرد. وی که دست‌ برقضا ایرانی هم هست چیزی بیشتر از ۶۰ سال می‌شود که حمام نکرده و معتقد است پاکیزگی وی را مریض می‌کند. از قرار معلوم عمو حاجی در دوران جوانی با مشکلاتی روبرو شده و به همین دلیل تصمیم گرفته بقیه عمر خود را در گوشه عزلت به‌سر ببرد.

کار‌های مخاطره‌انگیزی که انسان جسارت انجام آن‌ها را به خود داده است

در این قسمت به پایان فهرست مخاطره‌آمیزترین کارهایی رسیدیم که انسان تاکنون جرأت انجام آن‌ها را به خود داده است. پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم اهل ماجراجویی هستید و کارهای خطرناک مختلفی تاکنون انجام داده‌اید، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان این تجربه‌های مخاطره‌آمیز خود قرار دهید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار