تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

20 حقیقت جالب درباره سوسک ها!

1. همه آنها بد و زیان آور نیستند.

20 حقیقت درباره ی سوسک ها 2. نهایتا یک هفته می توانند بدون آب دوام بیاورند.اگرچه آنها مدت زیادی بدون غذا می توانند زندگی کنند.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 3. هرچه می خواهید بگویید ولی در غذای شما سوسک هست.پاها و شاخک های سوسک در هر قطعه شکلات، پنیر، کره بادام زمینی و پاپ کورن وجود دارد. اما نگران نباشید، این حقیقت حال به هم زن هست ولی خطرناک نیست! ( البته اگر به سوسک حساسیت نداشته باشید)20 حقیقت درباره ی سوسک ها 4. یک سوسک یک هفته می تواند بدون سر زنده بماند.زندگی آن به دهان یا بینی بستگی ندارد، چرا که می تواند از سوراخ های ریز دیگر قسمت های بدنش تنفس کند.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 5. سوسک ها در دوره ی ژوراسیک بر روی زمین وجود داشتند.بدون شوخی سوسک ها بیش از 200 میلیون سال سن دارند!20 حقیقت درباره ی سوسک ها 6. سوسک ها هر روز را بدون هیچ گونه خاطره از دیروزشان شروع می کنند.این حقیقت به عنوان نتیجه ی آزمایش وانیل و نعنا به دست آمد. در این آزمایش به سوسک ها با موفقیت آموزش داده شد که نعنا را به وانیل ترجیح دهند، اما روز بعد آنها دوباره به سمت وانیل رفتند.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 7. وقتی لمسشان می کنید، خوششان می آید.سوسک ها thigmotropic هستند. آنها دوست دارند خود را در جاهای تنگ فشار دهند، چرا که این کار احساس خوبی به آنها می دهد. 20 حقیقت درباره ی سوسک ها 8.  باکتری های درون بدنشان ویتامین مورد نیازشان را تامین می کنند.نوعی باکتری به نام Bacteroid در سلول های خاصی  در بدن سوسک ها وجود دارد که نسل به نسل منتقل می شود. این Bacteroid ها ویتامین و آمینو اسیدهای لازم برای ادامه حیات سوسک ها را تامین می کنند. 20 حقیقت درباره ی سوسک ها 9. سوسک ها برای افرادی که آسم یا آلرژی دارند، بد هستند.

آنها پروتئین تولید می کنند و باکتری هایی که باعث انتقال بیماری هاست  با خود حمل می کنند.

20 حقیقت درباره ی سوسک ها 10. سوسک ها منبع الهام دانش آموزانی از برکلی (Brekeley) شدند تا روباتی به نام دش (Dash) بسازند.این ربات ممکن است مستقیم از ارتفاع 28 متری به زمین بیافتد و با سرعت 10 کیلومتر در ساعت راه برود. یک نفر می تواند از یک تلفن همراه این ربات را هدایت کند.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 11.  یک سوسک ماده می تواند در یک مرتبه 400 سوسک به دنیا بیاورد.سوسک ها تنها یک مرتبه جفت گیری می کنند، اسپرم در بدن سوسک ماده ذخیره شده تا در طول سال در صورت نیاز استفاده شود.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 12. پرورش سوسک در چین در حال طرفدار پیدا کردن است.آنها خشک می شوند تا به عنوان منبع پروتئین در دارو و لوازم آرایشی استفاده شوند.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 13. سوسکی به نام Periplaneta Japonica فاجعه ی خانگی شهروندان نیویورک است.نیویورکی ها توانستند گونه ی قبلی را با سرما از بین ببرند ولی این یکی در برابر سرما مقاوم است.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 14. سوسک ها سریع هستند.با استفاده از شش پای خود سوسک ها می توانند 80 سانتی متر بر ثانیه حرکت کنند.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 15. سوسک های مناطق گرمسیری  بسیار بزرگ هستند.یکی از گونه ها در استرالیا 33.5 گرم  وزن دارد. سوسک های اشپزخانه ی شما در برابر این سوسک ها با نمک به نظر می رسند.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 16. مثل سگ های پاولوف (dogs of Pavlov) سوسک ها هم شرطی می شوند.قبل از گرفتن یک جایزه ی شیرین، بوی نعنا و وانیل به مشام سوسک ها رسید. در نهایت هر وقت بوی نعنا یا وانیل می آمد دهان سوسک ها آب می افتاد!20 حقیقت درباره ی سوسک ها 17. سوسک های بزرگتر لزوما خطرناک تر نیستند.سوسک های ریز می توانند آفات خطرناکی باشند در حالی بزرگتر ها بی خطرند.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 18. سوسکی که در تاریکی می درخشید!این سوسک Luchihormetica Luckae  نام دارد و در سال 1939 در اکوادر کشف شد، این گونه اکنون منقرض شده چرا که محل زندگی اش توسط یک اتشفشان نابود شد.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 19. میز کردن، سوسک ها را دور نمی کند.سوسک ها به آب و غذا جذب می شوند و نه گرد و خاک.20 حقیقت درباره ی سوسک ها 20. سوسک ها همه چیز می خورند.آنها حتی از خوردن پوست حیوانات مرده، آشغال و یا مدفوع  صرف نظر نمی کنند. غذای شما هم البته برایشان مناسب است.20 حقیقت درباره ی سوسک ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار