تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

بازدید از جاذبه‌های دیدنی نورنبرگ

Share

نورنبرگ یکی از شهر های جنوبی کشور آلمان است که بر اساس سرشماری های انجام شده جمعیتی در حدود 500 هزار نفر دارد. این شهر به عنوان یکی از مهم ترین مراکز ایالت بایرن شناخته می شود. بسیاری اعتقاد دارند که نورنبرگ مرکز علمی آلمان است چرا که در آن مراکز آموزشی برجسته ای مانند دانشگاه فریدریش-آلکساندر ارلانگن-نورنبرگ و دانشگاه صنعتی نورنبرگ قرار دارند. یکی دیگر از دلایل شهرت این شهر بدون تردید دادگاه های نورنبرگ است که در آن رهبران نازی مورد محاکمه قرار گرفتند. اگر دوست دارید در مورد جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر اطلاعات به دست بیاورید، ما را همراهی کنید.

نورنبرگجاذبه های گردشگری نورنبرگقلعه نورنبرگ

این قلعه که در شمال شهر واقع شده به عنوان یکی از برجسته ترین جاذبه های این شهر و ایالت بایرن به شمار می رود چرا که جزو معدود استحکامات دفاعی باقی مانده از دوران قرون وسطی می باشد. این قلعه در سال 984 ساخته شده و از همین رو از نظر تاریخی ارزش بالایی دارد. برای سال ها قلعه نورنبرگ به عنوان منزلگاه رسمی پادشاهان و حکمرانان منطقه به شمار می رفت. خوشبختانه در طول دو جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم هیچ گونه صدمه ای به این قلعه وارد نشد. از مهم ترین قسمت های این قلعه می توان به برج باروکی سین وِل اشاره کرد.

موزه ملی ژرمنی

این موزه یکی از برترین مراکز نگهداری از آثار تاریخی، فرهنگی و هنری در تمام آلمان می باشد به طوری که در آن می توانید با یک میلیون و 200 هزار اثر مختلف آشنا شوید که بعضی از آنها قدمتی بیش از 5 هزار سال دارند. به عنوان مثال در بخشی از این موزه سلاح های ما قبل تاریخی وجود دارد که انسان های اولیه آنها را ساخته بوده اند. بازدید از این موزه بدون تردید می تواند شما را برای ساعت ها سرگرم کند. آمار ها نشان می دهد که موزه ملی ژرمنی در طول سال بیش از 1 میلیون بازدید کننده دارد.

کلیسای سنت لورنس

نورنبرگ

آلمان یکی از اصلی ترین قسمت های قلمرو امپراتوری مقدس روم شرقی بوده و به همین دلیل در اکثر شهر های آن چندین کلیسای تاریخی وجود دارد. نورنبرگ نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد. شما می توانید در مرکز شهر و در میدان لورنسر، با بنایی گوتیکی که در قرن چهارم ساخته شده است و با نام کلیسای سنت لورنس شناخته می شود، رو به رو شوید. از این بنا به عنوان بزرگترین کلیسای شهر و یکی از نماد های اصلی نورنبرگ یاد می شود. از دیگر بخش های بی نظیر این کلیسا می توان به فواره پاک‌دامنی اشاره کرد که در سال 654 میلادی ساخته شده است.

موزه اسباب بازی

در این شهر چندین موزه وجود دارد که هیچکدام مانند موزه اسباب بازی منحصر فرد نیستند. اگر با خانواده از شهر دیدن می کنید، مسلما این موزه می تواند یک مقصد بسیار جذاب برای شما باشد. این موزه فقط بچه ها را سرگرم نمی کند چرا که در آن می توانید با هزاران اسباب بازی مختلف از سراسر دنیا آشنا شوید. یکی از بخش های هیجان انگیز این موزه، قسمت وسایل مدرن می باشد که در آن جدید ترین محصولات اسباب بازی در آلمان به معرض عموم گذاشته می شوند.

دیوار های شهر

همان طور که اشاره شد نورنبرگ یکی از شهر های قدیمی ایالت بایرن است. یکی از مهم ترین ویژگی های این شهر، دیوار های قدیمی هستند که از قرن 14 و 15 میلادی باقی مانده اند. این دوار ها در دور تا دور شهر کشیده شده اند و در طول سال گردشگران زیادی را جذب خود می کننند. از مهم ترین قسمت های این دیوار ها می توان به برج های نگهبانی اشاره کرد که ارتفاعی 25 متری دارند.

منبع: www.zigil.ir

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار