تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

22 روش خانگی برای درمان سرفه های شدید خشک و از بین بردن خلط گلو

22 روش خانگی برای درمان سرفه های شدید خشک و از بین بردن خلط گلو

روش های درمان سرفه در منزل با داروهای گیاهی

یرفه یکی از واکنش های طبیعی بدن در هنگام بیماری است که خلط و دیگر عوامل محرک را از گلوی فرد پاک می کند و معمولا به دنبال سرماخوردگی و آنفلوآنزا ایجاد می شود و بعد از مدت کوتاهی خود به خود برطرف می شود. گاهی سرفه ها خیلی طولانی مدت و مزمن می شوند که نشانه بعضی از بیماری هی مانند آلرژی، عفونت ویروسی یا باکتریایی و حتی ریفلاکس معده می باشد.

می توان سرفه های ناشی از آلرژی، سرماخوردگی و یا عفونت های ویروسی را با مصرف داروهای بدن نسخه درمان کرد و برای درمان سرفه های عفونت باکتریایی نیاز به مصرف آنتی بیوتیک است که با توجه به عوارضی که داروهای شیمیایی دارند بعضی از افراد ترجیح می دهند که روش های درمانی خانگی و گیاهی را برای درمان سرفه انتخاب کنند.

سرفه دو نوع خشک و خلط دار است. در این مطلب روش های درمان دو نوع سرفه خشک و خلط دار را به شما می گوییم.

درمان های گیاهی و خانگی انواع سرفه خشک و خلط دار استفاده از زنجبیل

زنجبیل برای سرفه های خشک مفید است و از سوی دیگر مانند یک اکسپکتورانت طبیعی و خلط آور عمل می کند و برای سرفه های خلط دار عالی است. زنجبیل التهاب راه های تنفسی را برطف می کند و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

کمی زنجبیل تازه را ریز ریز کنید و خیلی آرام بکوبید، سپس 1 قاشق چای خوری زنحبیل را با 1 فنجان آب مخلوط کنید و بعد از جوشیدن، از روی حرارت بردارید و صاف کنید. برای تاثیر بهتر می توانید سه بار در روز این چای را بنوشید.

معجزه زنجبیل، نعناع و عسل برای سرفه

زنجبیل خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و ترکیب کردن آن با عسل می تواند آن را تبدیل به ماده ای ضد درد و ضد سرفه طبیعی کند. نعناع باعث درمان عفونت می شود و سینوس ها را آرام می کند و خارش گلو را هم از بین می برد.

3 قاشق زنجبیل خرد شرده و 1 قاشق غذاخوری نعناع خشک را به 4 فنجان آب اضافه کنید و بر روی حرارت قرار دهید تا نصف آن باقی بماند. بعد از اینکه سرد شد 1 فنجان عسل را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. سپس 1 قاشق غذاخوری از این ترکیب را میل کنید و بقیه را درون ظرف درب دار بگذارید و در یخچال نگهداری کنید. هر 4 ساعت یک قاشق از این مخلوط میل کنید.

نکته: این ترکیب به مدت سه هفته در یخچال قابل نگهداری است.

استفاده از پیاز

پیاز آلودگی و میکروب های اطراف خود را جذب می کند و از بین مبرد. برش های پیاز خام سفید یا قرمز را زیر پاهای خود بگذارید و روی آن جوراب بپوشید. یک یا دو شب همین گونه بخوابید. پیاز گاز اسید فسفریک ازاد می کند و وارد جریان خون می شود و باعث پاکسازی خون و از بین بردن ویروس و باکتری های عامل سرفه می شود.

استفاده از آب نمک

غرغره کردن آب نمک روشی ساده ولی موثر برای درمان گلو درد و سرفه خشک است و خلط گلو را دفع می کند. آب گرم گلو را تسکین می دهد و نمک باکتری های عامل عفونت را از بین برده و خلط گلو را هم کاهش می دهد.

نصف قاشق چای خوری نمک را با 1 فنجان آب گرم مخلوط کنید و خوب هم بزنید. روزی 2 یا 3 بار به مدت چند ثانیه آب نمک را در دهان غرغره کنید.

هشدار : کودکان زیر سن 6 سال نمی توانند این کار را انجام دهند.

استفاده از روغن اوکالیپتوس یا روغن درخت چای

روغن اکالیپتوس خاصیت اکسپکتورانت و با فعالیت انتی باکتریال می تواند سرفه، سردرد، بدن درد و گرفتگی بینی را درمان کند. روغن درخت چای هم ماده ای ضد میکروبی چند منظوره می باشد که برای درمان عفونت ها موثر است.

فقط باید روزی 2 بار به خصوص قبل از خواب چند قطره روغن اکالیپتوس یا روغن درخت چای را روی گردن و سینوس ها و 1 و 2 قطره از آن را بر روی سینه بمالید.

توجه : روغن های اکالیپتوس و درخت چای فقط به صورت موضعی هستند و نباید به صورت خوراکی مصرف شوند. برای آزمایش حساس بودن بدن به آن باید مقداری را به بازوی خود بزنید و اگر پوست قرمز شد و واکنش نشان داد نباید آن را مصرف کنید.

استفاده از شیر و زردچوبه

شیر گرم و به صورت کلی مایعات گرم برای مرطوب کردن گلوی خشک مفید هستند و باعث کاهش سرفه می شوند. شیر خلط سینه را از بین برده و زردچوبه به دلیل خواص آنتی باکتریالی که دارد برای سرفه مفید است. ترکیب این دو با هم برای درمان سرفه بسیار موثر است.

یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با 1 لیوان شیر گرم مخلوط کنید و هر روز بنوشید، در صورت تمایل می توانید کمی شکر یا عسل به عنوان شیرین کننده به آن اضافه کنید.

استفاده از عسل و دارچین

ترکیب عسل و دارچین می تواند مانند یک معجون معجره آسا عمل کند و سرفه های طولانی مدت را درمان کنید زیرا باعث پاکسازی سینوس ها می شود و التهاب دستگاه تنفسی را تسکین می دهد. این درمان برای کودکان هم عالی است.

کافی است 1 قاشق غذاخوری عسل را گرم کنید تا ذوب شود، سپس 1 قاشق چای خوری پودر دارچین به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. بعد از اینکه خنک شد آن را میل کنید. از این مخلوط می توانید دو و یا سه بار در روز برای درمان سرفه مصرف کنید.

22 روش خانگی برای درمان سرفه های شدید خشک و از بین بردن خلط گلو

روش هار درمان طبیعی و گیاهی سرفه خشک

سرفه خشک می تواند دلایلی مختلفی مانند آسم، رفلاکس معده، ترشحات پشت بینی و بعضی انوع عفونت ویروسی ایجاد شود.

عواملی نظیر دود، آلودگی، گرد و خاک، زندگی در نواحی با آب و هوای خشک، مصرف مهار کننده های ACE، سیاه سرفه و گاهی سرطان ریه در بروز سرفه های خشک تاثیرگذار است.

برای درمان سرفه های خشک می توان از داروهای گیاهی زیر استفاده کرد.

صرف نظر از علت سرفه خشک، می توان از داروهای گیاهی زیر برای درمان سرفه خشک استفاده کرد:

هشدار: از درمان خانگی انواع سرفه در کودکان کمتر از 4 سال خودداری کنید.

استفاده از عسل برای سرفه خشک

نتایج مطالعات نشان مدهد عسل برای درمان کردن سرفه خشک از داروهای ضد سرفه حاوی دکسترومتورفان بی موثر تر است و یکی از بهترین روش های درمان خانگی است.

عسل باعث تحریک غدد تولید کننده بزاق می شود و مسیر تنفسی را باز می کند و سرفه های خشک را کم می کند.

مقداری یکسان عسل، آب زنجبیل و اب انار را مخلوط کنید و هر روز 1 قاشق غذاخوری میل کنید. توصیه می شود این درمان را به مدت 2 یا سه روز انجام دهید.

می توانید روزانه 2 قاشق غذاخوری عسل را به 1 فنجان آب گرم اضافه کنید و میل کنید یا هر روز کمی عسل را به تنهایی با نان به عنوان میان وعده میل نمایید.

هشدار : این درمان برای کودکان مناسب است ولی نباید برای نوزدان کمتر از یک سال انجام شود.

استفاده از سرکه سیب طبیعی

سرکه سیب خواص ضد میکروبی دارد و می تواند PH بدن را متعادل کند و نقش مهمی در درمان سرفه دارد به خصوص برای درمان سرفه خشک ناشی از ریفلاکس معده یا سوزش سر دل هم موثر است.

2 قاشق غذاخوری سرکه سیب طبیعی را با 1 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و به 1 فنجان آب گرم اضافه کنید. برای تاثیر بهتر می توانید دو بار در روز میل کنید.

می توانید نصف فنجان سرکه سیب و نصف فنجان آب را مخلوط کنید و بر روی حرارت بگذارید تا به جوش آید، سپس با قرار دادن حوله ای روی سر خود به مدت 3 تا 5 دقیقه بخور سرکه سیب را از طریق بینی (دهان و چشم ها را ببندید) نفس بکشید. چند بار در روز این کار را تکرار کنید تا علائم سرفه بهبود پیدا کنند.

رو دیگر غرغره کردن سرکه سیب است، 3 قاشق چی خوری سرکه و 1/4 قاشق چای خوری پودر فلفل کاین را به 1 فنجان آب گرم اضافه کنید و هم بزنید. 2 تا 3 بار در روز این محلول را غرغره کنید.

استفاده از بخور روغن های گیاهی

بخور باعث کاهش التهاب دستگاه تنفسی می شود و سرفه خشک را درمان می کند. برای بخور بهتر است از روغن های ضروری اسانس مانند روغن نعناع یا اسطوخودوس استفاده کنید.

8 تا 10 قطره را به 1 کاسه آب داغ جوشیده اضافه کنید. سپس سر خود را با حوله بپوشانید و روی ظرف بگیرید تا بخار وارد بینی شما شود. این کار را به مدت 5 تا 10 دقیقه برای 2 یا 3 بار تکرار کنید.

بخور دادن برای رغع خلط مفید است.

استفاده از شیرین بیان

شیرین بیاناکسپکتورانت طبیعی و تسکین دهنده گلو می باشد و خلط سینه را نرم می کند و سرفه خشک را هم درمان می کند.

کافی است 2 قاشق غذاخوری ریشه شیرین بیان را به 1 فنجان آب گرم اضافه کنید و درب آن را به مدت 10 دقیقه بگذارید تا دم بکشد. دو بار در روز این چای را میل کنید.

می توانید نصف قاشق چای خوری پودر شیرین بیان را کمی عسل مخلوط کنید و چند بار در روز میل کنید. آب نبات شیرین بیان هم برای درمان سرفه خشک مفید است.

استفاده از بادام

مخلوط پودر بادام و یا بادام خرد شده با آب پرتقال برای درمان سرفه های خشک مفید است.

7 یا 8 عدد بادام کوبیده و پودر آن را با 1 فنجان آب پرتقال مخلوط کنید و در اوقاتی که سرفه های شدید دارید مصرف کنید.

استفاده از نعناع

برگ نعناع از زمان های قدیم به عنوان شفا دهنده مورد استفاده قرار می گیرفت. منتول موجود در نعناع گلو را آرام می کندو به عنوان یک داروی ضد احتقان عمل میکند و برای شکستن خلط گلو هم موثر است.

برای درمان سرفه می توانید هر روز چای نعناع میل کنید و یا بخور نعناع استفاده کنید. برای تهیه بخور می توانید به ازای 150 میلی لیتر آب حدود 3 تا 4 قطره روغن نعناع اضافه کنید و حوله را بر روی سر خود بکشید و در بخار نعناع نفس های عمیق بکشید.

استفاده از بروملین

میوه و ساقه آناناس آنزیمی به نام بروملین دارد که سرفه را از بین می برد و مخاط گلو را نرم می کند. بعضی از محققان اداعا می کنند آناناس برای درمان سینوزیت و الرژی ناشی از سینوس ها که به سرفه و مخلط گلو منجر می شود هم مفید است اگر چه نیاز به تحقیقات بیشتری در این مورد می باشد.

آناناس برای درمان التهاب و تورم هم مورد استفاده قرار میگیرد. توصیه می شود 3 بار در روی یک تکه از ایموه آناناس را با 100 گرم آب اناناس میل کنید.

می توانید 1.5 قاشق غذاخوری عسل را کمی پودر فلفل سیاه و نمک مخلوط کنید و به 1 فنجان آب آناناس اضافه کنید. 1.4 را همان لحظه بنوشید و بقیه را درون یخچال قرار دهید و 3 بار در روز این نوشیدنی را میل کنید.

هشدار: مصرف مکمل های بروملین برای کودکان و بزرگسالانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند مضر است. افرادی که آنتی بیوتیک هایی مانند آموکسی سیلین استفاده می کنند نیز در مصرف آن احتیاط کنند زیرا بروملین جذب آنتی بیوتیک را افزایش می دهد.

استفاده از  گل ختمی

از دوران قدیم برگ و ریشه گل ختمی برای درمان گلودرد و سرفه مورد استفاده قرار میگیرفت. گل ختمی نوعی چسبندگی دارد که گلو را می پوشاند و عوامل محرک را از بین می برد.

برای درمان سرفه و گلو درد می توانید از چای ریشه گل ختمی و یا مکمل های کپسول ریشه گل ختمی استفاده کنید.

هشدار: مصرف ریشه گل ختمی در کودکان توصیه نمی شود.

سایر نکات برای درمان سرفه خشک

برای درمان کردن سرفه خشک می توانید از دستگاه بخور برای مرطوب کردن منزل استفاده کنید، خواب کافی داشته باشید و در معرض هوای آلوده و دود سیگار هم قرار نگیرید.

برای سرفه های مزمن که بیش از 2 یا 3 هفته طول می کشد به پزشک مراجعه کنید.

روش های خانگی و گیاهی برای درمان سرفه خلط دار

سرفه خلط دار یا مرطوب نوعی دیگر از سرفه می باشد که با خلط همراه است و در بیشتر موارد به خصوص در کودکان نشانه عفونت ویروسی یا باکتریایی است. ترشح مخاط در بدن فرد مبتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا بیش از دیگران است و وقتی که خلط در سینه جمع می شود تنفس را مشکل می کند و خواب شبانه را مختل میکند.

با این حال سرفه خلطی معمولا نگران کننده نیست و بعد از چند هفته بدون درمانی خاص برطرف می شود.

برخی از روش های درمان سرفه خلط دار :

استفاده از آب لیمو

لیمو ماده ای عالی برای نرم کردن و دغع خلط از دستگاه تنفسی است و به دلیل خاصیت ضد باکتری و محتواری زیاد ویتامین سی از ابتلا به عفونت پیشگیری می کند.

کافی است 2قاشق چای خوری آب لیمو و 1 قاشق غذاخوری عسل را به 1 لیوان آب گرم اضافه کنید و خوب هم بزنید و حداقل 3 بار در روز میل کنید تا گلودرد کمتر شود و خلط سینه هم دفع شود.

روش دیگر این است که کمی نمک و فلفل روی تکه ای لیمو بپاشید و آن را بمکید، برای کاهش خلط گلو دو یا سه بار در روز این کار را انجام دهید.

استفاده از فلفل تند (کانن)

مصرف فلفل به بدن کمک می کند تا خلط و مخاط تولید شده در کانال بینی و گلو را از بین ببرد و طبیعت گرم و محرک ان برای کاهش درد قفسه سینه و تسکین ناراحتی های گلو مفید می باشد.

فلفل تند و زنجبیل رنده شده را با عسل و سرکه سیب و 2 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید و دو یا سه بار در روز آن را میل کنید. اضافه کردن فلفل به غذا برای دفع خلط دستگاه تنفسی مفید می باشد.

استفاده از پیاز و شکر

پیاز خاصیت آنتی بیوتیکی، ضد التهابی و اکسپکتورانت دارد و گلو را تسکین می دهد و خلط را هم برطرف می کند. پیاز سستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به درمان سریع بیماری کمک میکند.

1 عدد پیاز کوچک را به صورت ریز خرد کنید و با 2 قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید و به مدت نیم ساعت کنار قرار دهید تا آب بیندازد. هر دو یا سه ساعت 1 قاشق غذاخوری از این ترکیب میل کنید.

این ترکیب را می توانید به مدت یک یا دو روز در یخچال نگهداری کنید.

استفاده از دستگاه بخور

دستگاه مرطوب کننده و بخور می تواند خشکی هوای منزل را برطرف کند و برای تسکین سرفه های خلط دار به خصوص هنگام شب مفید می باشد زیرا حرکت خلط در دستگاه تنفسی را روان می کند و از التهاب گلو هم جلوگیری می کند.

حمام بخار

حمام بخار هم باعث مرطوب شدن دستگاه تنفسی فوقانی می شود و خلط سینه را روان می کند. توصیه می شود هر وقت سرفه های شما شدیدتر شد حدود 2 دقیقه در حمام بخار بمانید.

استفاده از ویتامین C

ویتامین سی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و باعث درمان انواع عفونت های ویروسی می شود. توصیه می شود مصرف روزانه 2 لیوان آب پرتقال یا میوه پرتقال را فراموش نکنید.

استفاده از آویشن و میخک

خیلی از افراد از اویشین برای درمان بیماری های تنفسی مصرف می کنند و معلوم شده اسانس به دست آمده از ترکیب برگ آویشن و گیاه عشقه برای درمان سرفه و برونشیت کوتاه مفید می باشد. برگ آویشن دارای ترکیبات فالونوئیدی است که عضلات گلو را آرام می کند و التهاب را هم کاهش می دهد.

میخک هم دارای خاصیت ضد میکروبی است و برای درمان عفونت های تنفسی و سرفه به خصوص سرفه های خلطی عالی است.

برای تهیه کردن چتای آویشن کفی است 2 قاشق چای خوری برگ خرد شده آویشن و میخک را در 1 فنجان اب جوش اضافه کنید و درب آن را بگذارید تا 10 دقیقه دم بکشد.

برگرفته از کوکا

[امتیاز دهنده: 1 نفر و میانگین امتیاز: 5]

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

 • علت حالت تهوع در سفر و راه های درمان آن چیست؟

  حالت تهوع بارداری، حالت تهوع به دلیل مسمومیت غذایی و … تا حدی برای همه‌ی ما شناخته شده هستند. اما علت حالت تهوع در سفر چیست؟ وقتی میان حس‌های...

 • خوراکی های مفید برای درمان زخم معده

  زخم معده معمولا با تجویز آنتی بیوتیک و روش‌های کاهش‌دهنده و خنثی‌کننده‌ی اسید معده، درمان می‌شود. اما برخی غذاها و درمان‌های طبیعیِ خانگی هم در...

 • برای از بین بردن جوش هورمونی چه کارهایی باید انجام داد؟

  اگرچه جوش هورمونی معمولا با نوسانات هورمونی دوران بلوغ در ارتباط است، ممکن است بزرگسالان در هر سن و سالی هم دچار آن شوند. این جوش در میان خانم‌ها...

 • راه‌های درمان جوش چرکی

  جوش چرکی شکل جدی‌تری از جوش است که سبب به وجود آمدن کیست‌ها و برآمدگی‌های بزرگ و ملتهب روی صورت می‌شود. برخلاف شکل‌های خفیف‌تر جوش، جوش چرکی بسیار...

 • چه خوراکی های سالمی باعث جوش زدن می شوند؟

  هرچیزی که می‌خورید و رژیم غذایی روزانه‌ی شما به‌طور مستقیم روی پوست‌تان تأثیر می‌گذارد. اگر می‌خواهید از شر جوش‌های غیرمنتظره خلاص شوید، باید توجه...

 • چه خوراکی هایی باعث زرد شدن رنگ دندان می شوند؟

  مصرف مکرر برخی خوراکی‌های خاص نیز درخشندگی و سفیدی دندان‌ها را از بین می‌برند و باعث ایجاد جرم دندان می‌شود. در این مقاله خوراکی هایی را به شما...

 • در مصرف این خوراکی های سالم زیاده روی نکنید

  افراط و تفریط در هیچ کاری خوب نیست و در مواردی زیاده‌روی در مصرف مواد غذایی مفید نیز ممکن است برای سلامت شما ضرر داشته باشد و موجب آسیب به...

 • روش های تسکین تهوع بارداری

  بارداری یک سفر شگفت‌انگیز است اما تهوع و استفراغی که اغلب با آن همراه است، اصلا چیز جالبی نیست. به گفته‌ی دکتر مارجوری گرینفیلد، متخصص زنان و...

 • علل حالت تهوع و راه های درمان آن

  موارد بسیاری می‌توانند باعث ایجاد حالت تهوع شوند. برخی از مردم نسبت به حرکت یا نسبت به برخی غذاهای خاص، داروها یا اثرات برخی شرایط پزشکی به‌شدت...

 • تمیز کردن ماشین لباسشویی

  تمیزی ماشین لباسشویی مساوی است با تمیزی لباس‌های شما، بنابراین بهتر است با هر بار تمیز کردن ماشین لباسشویی در ماه، به‌راحتی از شر قارچ‌ها و بوی...

 • راهنمای شستن سبزی و میوه‌ با سرکه

  براساس نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۰۳ در نشریه‌ی علمی «مراقبت از موادغذایی» منتشر شد، شستن سیب با محلول آب و سرکه در مقایسه با آب خالی موجب نابودی...

 • نکاتی برای نظافت خانه

  داشتن خانه ای تمیز و مرتب وظیفه سختی است. به نظر می رسد به محض آن که خانه را تمیز می کنید، همسر و فرزندانتان آن را دوباره به هم می ریزند. خانه...

 • آیا میوه‌ها سبب اضافه وزن می‌شوند؟

  میوه‌ها جزو خوراکی‌های سرشار از فیبر هستند و در عین حال کالری کمی دارند.یک پرتقال بزرگ می‌تواند ۱۶۳٪ نیاز روزانه‌ی شما به ویتامین C را تأمین کند....

 • ماسک جوش شیرین جهت پاکسازی پوست صورت

  استفاده از ماسک جوش شیرین روشی ارزان، طبیعی و مؤثر برای تغذیه، حفاظت و التیام پوست شماست.  در ادامه ۳ روش برای تهیه‌ی ماسک جوش شیرین جهت پاکسازی...

 • ماسک موز برای مراقبت از پوست

  موز نه‌تنها میوه‌ای خوشمزه و مقوی است، بلکه ظاهرا می‌تواند اثرات باورنکردنی بر روی سلامت و زیبایی پوست صورت شما داشته باشد. موز حاوی ویتامین A،...

 • فواید ماسک شیر برای شادابی صورت

  ماسک شیر به دلیل خواص فراوانی که دارد می‌تواند به شکلی معجزه آسا برای پوست عمل نموده و بسیاری از ضایعات و خستگی‌های پوست را از بین ببرد. ۱....

 • آموزش خشک کردن میوه در خانه

  همان‌طور که می‌دانید درختان میوه، بوته‌ها و گیاهان توت در فصل تابستان، پر از بار و محصول هستند؛ بنابراین مصرف انواع میوه‌های تازه و محلی در این...

 • ماسک‌های سیب‌زمینی خانگی برای پوست بدن و صورت

  سیب‌زمینی ویژگی‌های ناشناخته‌ی زیادی دارد. همین ویژگی‌ها هستند که باعث‌ می‌شوند این ماده‌ی غذایی نقش مهمی در مراقبت از پوست داشته باشد....

 • راه‌‌های از بین بردن بوی بد بدن

  اولین علامت بوی بد بدن، یک بوی نامتعارف و تند است که از بدن بلند می‌شود. سایر علائم شامل تعریق زیاد، کاهش وزن، تعریق شبانه و سردی دست‌ها می‌شود....

 • بوی بد بدن نشانه چیست؟

  در این مطلب، ۵ بوی خاص بدن را که باید به آنها توجه بیشتری داشته باشید، بررسی خواهیم کرد. این بوها ممکن است نشانه‌ی یک مشکل جدی باشند. تشخیص...

 • چگونه می توان بوی سیر را از بین برد؟

  سیر ماده‌ای بسیار خوش‌طعم و مغذی است که در بسیاری از غذاها استفاده می‌شود اما یک عارضه‌ی جانبی ناخوشایند دارد: بوی بد. متأسفانه بوی سولفوریک سیر...

 • چه چیزهایی باید روزانه تمیز شوند؟

  در خانه‌ی همه‌ی ما، وسایلی هستند که به‌مرور زمان باید آنها را تمیز کنیم تا هم ظاهر خوبی داشته باشند و هم اینکه به مکانی برای تجمع آلودگی و...

 • مصرف نوشابه چه عوارضی دارد؟

  مطالعات متعددی تاثیرات منفی نوشابه را روی وزن ، دندان نشان داده اند. با این حال نوشیدن نوشابه خطرات زیادی دارد. طبق گفته ارومانیتور ، میانگین...

داغ ترین اخبار