تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

مکان‌های دیدنی کن در کشور فرانسه

Share

کن یکی از مهم ترین شهر های فرانسه است که دارای شهرت جهانی می باشد. سرشماری ها نشان می دهد که این شهر جمعیتی در حدود 73 هزار نفر دارد. این شهر کوچک در نزدیکی نیس قرار دارد و از همین رو عده زیادی کن را بخشی از نیس می دانند. احتمالا شما هم نام جشنواره فیلم کن را شنیده اید، این جشنواره در این شهر برگزار می شود و در واقع مهم ترین دلیل شهرت آن نیز محسوب می شود. همین موضوع باعث شده تا در طول سال افراد زیادی به این شهر مسافرت کنند. ما در این مقاله شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری کن آشنا می کنیم.

کنجاذبه های گردشگری کنبلوار کرووازت

از این بلوار به عنوان نماد شهر و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری آن یاد می شود. در امتداد این بلوار تعداد زیادی نخل وجود دارد که تندیس های جشنواره نیز برگرفته از آنها می باشند. از این بلوار به عنوان یکی از اصیل ترین خیابان های فرانسه شناخته می شود و به همین دلیل است که بیشتر برند های معروف فرانسه در آن شعبه دارند. علاوه بر این، تعداد زیادی هتل های قدیمی و چند ستاره نیز در این بلوار پیدا می شوند که یکی از مهم ترین آنها هتل کارلتون می باشد. بیشتر ساختمان هایی که در این بلوار ساخته شده اند، سبک آرنوو دارند.

بافت قدیمی شهر

کن با این که یک شهر نسبتا کوچک است، اما قدمت زیادی دارد. هنوز هم بخشی از این شهر بافت های قدیمی خود را حفظ کرده که به آن سوکه می گویند. این بخش از شهر بر روی تپه های شوالیه واقع شده و زمانی یک دهکده کوچک ماهیگیری محسوب می شده است. خیابان های این محله همگی باریک و سنگ فرش شده هستند. هنوز هم شما می توانید تابلو های چوبی کافه ها را که با زنجیر به در آویزان شده اند را ببینید. تمام المان های این محله شما را به یاد اروپای قرن 17 می اندازد و همین موضوع باعث علاقه شدید گردشگران به آن شده است.

نوتردام اسپرانس

کن

یکی دیگر از جاذبه های مهم گردشگری این شهر نوتردام اسپرانس می باشد که از آن به عنوان بزرگترین کلیسای شهر نیز یاد می شود. این کلیسا گوتیکی که در قرن 14 ساخته شده است، سرشار از زیبایی های منحصر به فرد می باشد. نه تنها معماری آن دارای مجسمه های دیو و فرشتگان قدیمی می باشد، داخل کلیسا نیز شما می توانید با بسیاری از آثار هنری و تاریخی آشنا شوید که از میان مهم ترین آنها می توان به نقاشی ادوارد رنو اشاره کرد که در قرن 13 میلادی کشیده شده است.

جشنواره فیلم کن

همان طور که اشاره کردیم مهم ترین دلیل شهرت این شهر، جشنواره معروف فیلم آن می باشد. پس بازدید از شهر بدون بازدید از این جشنواره هیچ وقت تکمیل نمی شود. اگر خوش شانس باشید و در هنگام جشنواره خود را به شهر برسانید می توانید با بسیاری از سرشناس ترین بازیگران و کارگردانان دنیا ملاقات کنید. یکی از باشکوه ترین لحظه های این جشنواره، مراسم فرش قرمز می باشد که در آن عوامل اصلی فیلم های شرکت کنند و تعدادی از مهمانان اصلی، از روی فرش قرمز به سالن اصلی حرکت می کنند.

موزه‌ کستر

در این شهر چندین موزه بی نظیر وجود دارد که سرشناس ترین آنها بدون شک موزه‌ کستر می باشد. این موزه در بالای تپه ژاناک واقع شده است. کستر در گذشته یک صومعه گوتیکی بوده که در سال 1954 به شکل یک موزه تغییر کاربری داد. در این صومعه شما می توانید با طیف گسترده ای از آثار تاریخی و هنری و سیاهچال های قرون وسطایی آشنا شوید.

منبع: www.zigil.ir

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار