تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

واکنش عجیب سعودی ها به یک شاخ اینستاگرامی

واکنش عجیب سعودی ها به یک شاخ اینستاگرامی

واکنش عجیب سعودی ها به یک شاخ اینستاگرامیاختصاصی «تابناک با تو»؛  کاربران فضای مجازی در عربستان سعودی از نیروهای امنیتی این کشور خواستند تا ستاره ی فضای مجازی «وداد سیری» را به دلیل صحبتهایش درباره مواد مخدر دستگیر و بازداشت کنند.

سیری، جوان مغربی می گوید اصالتاً سعودی است و در عربستان زندگی می کند. او در فیلمی که از خود در فضای مجازی منتشر کرده گفته آرزو دارد که بتواند مواد مخدر مصرف و تجربه کند اما از مادرش می ترسد!

این دختر مغربی که نخستین بار در برنامه ی کشف استعداد «أرب جوت تالنت: عرب گود تلنت» به دلیل رقص هندی به شهرت رسیده بود آرزو کرد بتواند مواد مخدر کوکایین مصرف کند.

شوخی و سبک کمدی این ستاره ی فضای مجازی هم سبب نشد تا سعودی ها علیه او کمپین راه نیندازند. پس از انتشار این فیلم از دختر مغربی کمپین بزرگی علیه او با هشتگ " وداد سیری را دستگیر کنید" به راه افتاد.

واکنش عجیب سعودی ها به یک شاخ اینستاگرامی

مهابت شعلان یک فعال در فضای مجازی نوشته:
شهرت چگونه باعث خروج از اصول و ارزش های جامعه و بروز چنین رفتارهایی می شود؟

منتقد و نویسنده سعودی به نام ابراهیم المنیف هم گفته:
از وزارت کشور عربستان می خواهم که بخشی را به سانسور سوشال مدیا اختصاص بدهند تا با هر کسی که امنیت جامعه را به خطر می اندازد برخورد شود.

سارا علی آل شیخ نویسنده سعودی با حمایت از این کمپین نوشته:
ما هم آرزو داریم که احترامی ساده به عُرف و رسومات کشورمان از سوی کسانی ببینیم که خودشان را به این کشور متعلق می دانند؛ کسانی که شعار سعودی کنار اسمهایشان قرار داده اند، اما بیهوده است و کژی راست نمی شود و نمی توان آدم کم فهم را نصیحت کرد، می خواهم تا او عبرتی برای بقیه شود...خدا فاسقان را لعنت کند.

واکنش عجیب سعودی ها به یک شاخ اینستاگرامی

رقاصه مغربی تاکنون پاسخی به درخواست مردم عربستان برای خروج از کشورشان نشان نداده و تنها به انتشار یک پست در اینستاگرامش بسنده کرد و نوشت:
من فقط می خواهم «معصوب» یکی از مشهورترین غذاهای عربستان رو امتحان کنم... من عاشق شهر جده ام... تجربه ی شگفت انگیز اینه!

واکنش عجیب سعودی ها به یک شاخ اینستاگرامی

معصوب

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار