تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

بیوگرافی امیر دلاوری و همسرش و تصاویرشان در اینستاگرامبیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

در این قسمت از سایت نسیم فان بیوگرافی و تصاویر امیررضا دلاوری بازیگر سینما و تلویزیون را در اختیار شما همراهان همیشگی سایت قرار خواهیم داد.

امیررضا دلاوری در ۱۷ مرداد ماه سال ۱۳۵۵ در یک خانواده پنج نفری متولد شد. او دارای دو برادر کوچکتر از خود بنام های اشکان و احسان است. مادر امیررضا دبیر ریاضی و پدرش بازنشسته نیروهای هوایی است.

امیررضا دارای مدرک دیپلم تجربی است و در عرصه موسیقی دستی بر اتش دارد و در زدن تنبک و سه تار مهارت خاصی دارد.

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

گفت و گو با امیررضا دلاوری و همسرش الهام مرادی:

بازی های امیررضا دلاوری و دخترش دیار:

امیررضا دلاوری: دیار در خانه بیشتر با من بازی می‌کند تا مادرش. بعضی وقت‌ها با هم ساز می‌زنیم و می‌خوانیم. جالب اینکه من برای تمرین یکی از نقش‌هایم مدتی در اتاقم آهنگی کردی را می‌خواندم و دیار بدون آنکه کنار من حضور داشته باشد این آهنگ را یاد گرفته بود و می‌خواند.

برایش کتاب زیاد می‌خوانم و چیدن پازل بازی مورد علاقه ماست. البته کشیدن نقاشی و تماشای فیلم و کارتون هم جزو برنامه همیشگی‌مان است. من به ورزش بوکس علاقه دارم و برای دیار هم دستکش بوکس خریده‌ام و با هم بوکس‌بازی هم می‌کنیم. (می‌خندد)

دیار دلاوری: خیلی دوست دارم با بابا بازی کنم. بوکس‌بازی را خیلی دوست دارم. کارتون تماشا کردن و آواز خواندن را هم دوست دارم. کارتون فروزن را از همه بیشتر دوست دارم.

زندگی با یک بازیگر سخت است
الهام مرادی: اگر با همسرتان هم‌حرفه نباشید، منظورم همسری است که بازیگر باشد، خب، واقعا زندگی به خصوص در سال‌های اول کمی سخت است. در ابتدا از توجه مردم به همسرم و اینکه مدام هر جا می‌رویم زیر نگاه کنجکاو مردم باشیم خوشم نمی‌آمد و به آن عادت نداشتم اما الان دیگر به این موضوع عادت کرده‌ام و می‌دانم این هم بخشی از شغل همسرم است.

بخش دیگری از سختی ها، نداشتن شرایط مالی ثابت و مطمئن برای بازیگر است. همچنین این حرفه شرایط کاری سخت و زمانبری دارد.

گاهی امیر صبح خیلی زود از خانه خارج می‌شود و نیمه‌شب برمی‌گردد و اگر هم این میان وقتی داشته باشد به باشگاه ورزشی می‌رود چون به خاطر شغلش باید همیشه بدنی آماده و ورزیده داشته باشد. خلاصه دشواری‌های زندگی با یک بازیگر کم نیست. (می‌خندد)

فرزند‌ دار شدن شبیه و قابل مقایسه با هیچ حس دیگری نیست
امیررضا دلاوری: من فکر می‌کنم هیچ مرحله‌ای در زندگی نیست که مانند بچه‌دار شدن باشد. بعضی از احساسات ممکن است شبیه هم باشند و شما قبلا تجربه کرده باشید

اما فرزند‌دار شدن شبیه و قابل مقایسه با هیچ حس دیگری نیست و هرچقدر هم برای کسی که هنوز صاحب فرزند نشده این حس را تعریف کنید و او هم در جواب بگوید« درک می‌کنم » باز هم مطمئن باشید تا خودش این حس را تجربه نکند به درک درستی هم نخواهد رسید.

حس عاشقانه و حس مسوولیتی که نسبت به فرزند دارید نسبت به هیچ چیز و هیچ شخص دیگری ندارید و آنقدر این حس قوی است که می‌توان ادعا کرد زندگی را به دو بخش قبل و بعد از تولد فرزند تقسیم می‌کند.

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

حس پدر و مادر شدن
الهام مرادی: همان طور که همسرم اشاره کردند حس مادر یا پدر شدن تا برای کسی پیش نیاید به درستی آن را درک نخواهد کرد. من تازه می‌فهمم وقتی یک مادر می‌گوید فرزندم همه زندگی‌ام است یعنی چه.

چون الان دیار همه زندگی من است. یک دوستی داشتم که می‌گفت: « هر وقت خواستی خودت رو فراموش کنی بچه‌دار شو» و حالا مفهوم آن جمله را درک می‌کنم چون اولویت زندگی‌ام دخترم است؛

مثلا من تا پیش از تولد دیار اهل ورزش بودم ولی به خاطر دخترم خیلی از علایقم را کنار گذاشته‌ام و به کارها و کلاس‌های او می‌رسم.

دوست داشتم دختر‌دار شوم
امیررضا دلاوری: من خواهر نداشتم و دختری در خانه‌مان نبود؛ به همین خاطر دوست داشتم فرزندم دختر باشد. فکر می‌کنم اکثر آقایون دوست دارند دختر داشته باشند و من هم وقتی فهیمدم فرزندمان دختر است خوشحال شدم.

البته معتقد بودم فرقی ندارد و مهم سالم بودن بچه است و در صورتی که پسر هم بود خوشحال می‌شدم ولی با دختر‌دار شدن خوشحال‌تر شدم. (می خندد)

نوزاد زیبای ما
امیررضا دلاوری: روزی که دیار به دنیا آمد پشت در اتاق عمل منتظر بودم تا اینکه صدایم کردند و نوزادی را روی تخت کوچکی نشانم دادند که خیلی کوچک و شبیه عروسک بود.

اولش فکر کردم با من شوخی می‌کنند چون نوزاد کوچولو لب‌های قرمز و لپ‌های صورتی داشت و درست شبیه یک عروسک بود. حسابی جا خورده بودم و پرسیدم: «خودش کجاست؟ دخترم کجاست؟ »

و پرستار جواب داد: « همین دخترتونه دیگه! » (می‌خندد) در بیمارستان همه می‌گفتند چه نوزاد قشنگی و حتی رئیس بیمارستان هم وقتی با ایشان صحبت کردم گفتند: « شنیدم دخترتو خوشگل‌ترین نوازدی هست که امروز به دنیا اومده.»

ولی من با خودم فکر می‌کردم خب، همه نوزاد‌ها شبیه هم هستند؛ مگر چه فرقی دارند؟ تا اینکه به اتاق نوزاد‌ها رفتم و متوجه تفاوت چهره‌ها شدم.

تا قبل از به دنیا آمدن دخترم، نوزاد‌ها را دورادور دیده بودم و به نظرم همه شبیه هم بودند اما آن روز با دقت بیشتری به چهره‌هایشان نگاه کردم. البته همچنان فکر می‌کنم همه نوزاد‌ها وقتی به دنیا می‌آیند خیلی زیبا و دوست داشتنی هستند.

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

دوست داشتم اسم دخترم تک باشد
امیررضا دلاوری: پیش از به دنیا آمدن دخترم یک سری اسم که با دال شروع می‌شوند انتخاب کردیم و دوست داشتیم اسمش با نام فامیلی‌اش هماهنگ باشد.

همچنین دوست داشتیم دخترمان نامی متفاوت و تک داشته باشد. همسرم اسم دیار را شنیده بود و به نظر من هم زیبا آمد. ضمن اینکه « دیار دلاوری » سر هم خیلی خوش معنا می‌شود.

به این نکته هم توجه داشتیم که بعضی اسم‌ها در کودکی با مزه و زیبا هستند ولی در بزرگسالی وقتی پیشوند آقا یا خانم کنارشان قرار می‌گیرد مضحک می‌شوند.

دختر کم‌توقع ما
امیررضا دلاوری: دیار اصلا از آن دسته بچه‌هایی نیست که مرتب به ما بگوید فلان چیز را بخر. حتی تا همین اواخر با اینکه همه دوستانش تبلت داشتند او از ما نخواسته بود برایش تبلت بخریم و خودمان برایش تهیه کردیم.

گاهی که برای بازگرداندنش از کلاس زبان دنبال او می‌روم در مسیر می‌پرسم چیزی دوست دارد برایش بخرم؟ یا دوست دارد برویم چیزی بخوریم؟ اما معمولا می‌گوید نه. البته چون علاقه به دوغ در ما ارثی است گاهی می‌گوید: « مرسی یه دوغ کوچولو فقط. » (می‌خندد)

الهام مرادی: اگر هم چیزی را دوست داشته باشد معمولا مستقیم نمی‌گوید؛ مثلا در مورد تبلت هم پرسید:« مامان تبلت چیه؟ چطوری باهاش بازی می‌کنن؟ » این طوری شد که من و پدرش متوجه شدیم دوست دارد تبلت داشته باشد.

دخترم بابایی است
الهام مرادی: من به نظم و دیسیپلین معتقدم ولی همسرم با دیار برخورد منعطف‌تری دارد؛ به همین خاطر دخترمان بابایی شده. (می‌خندد)

امیررضا دلاوری: دیار زمان بیشتری را در کنار مادرش است و با او احساس راحتی بیشتری دارد. ممکن است کاری را من با یک نگاه از او بخواهم و انجام دهد ولی چون با مادرش خودمانی‌تر است همان کار را پشت گوش بیندازد.

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

وقتی تلویزیون ال‌ای دی ما خط‌خطی شد
امیررضا دلاوری: دیار نزدیک به شش سال دارد اما من به یاد ندارم در این مدت که خدا او را به ما داده در خانه خرابکاری کرده باشد. اتفاقا خانه ما پر است وسایل شکستنی و… حتی خود من وقتی راه می‌روم می‌ترسم این وسایل بیفتند و بشکنند اما دیار تا به حال چیزی را نشکسته یا روی دیوارها نقاشی نکشیده و کلا اهل این طور شیطنت‌ها نیست.

اما یک روز وقتی سه ساله بود من دیدم روی تلویزیون خانه کلی خط‌های عمیق افتاده و تعجب کردم. از دیار دلیلش را پرسیدم و متوجه شدم وقتی من در اتاق بودم و همسرم در آشپزخانه، تلویزیون فیلمی پخش کرده که در آن فیلم دختری که دم در خانه نشسته بوده توسط یک مرد در حال ربوده شدن بوده و دیار با چاقوی پلاستیکی‌اش سعی داشته از دختر کوچولوی داستان دفاع کند و روی دست مرد رباینده با چاقویش خط می‌کشیده است.

الهام مرادی: دخترم با بغض و ناراحتی این ماجرا را تعریف کرد و گفت: « آخه مامان؛ اون آقاهه می‌خواست نی‌نی رو از مامانش جدا کنه. »

دختر مودب من
امیررضا دلاوری: بخشی از تربیت فرزند به تجربه برمی‌گردد. آنچه در اطراف می‌بینیم و البته تجربه شخصی خودم، چون با برادرم پانزده سال اختلاف سنی داشتم و تا حدودی خلق و خوی کودکان را می‌شناختم.

بخش دیگری هم مربوط می‌شود به مطالعاتی که دارم و توصیه‌هایی که مشاوران کودک می‌کنند و می‌توان در مقالات خواند. اما بخش عمده‌ای از رفتارهای هر فرد به ذات او بستگی دارد و به نوع تربیت والدین چندان وابسته نیست.

دختر مظلوم و معصوم بابا
دیار ژن مظلومیت و معصومیت و ادب را از مادرم به ارث برده است؛ مثلا وقتی خیلی کوچک بود بدون اینکه ما از او خواسته باشیم موقع عطسه و سرفه کردن جلوی دهانش را می‌گرفت یا چند روز پیش که لوزه سومش را جراحی کردیم و با بی‌حالی ناشی از بی‌هوشی از اتاق عمل خارج شده بود گفت: « گلوم خشکه. میشه لطفا یه کم بهم آب بدید»

واقعا در آن لجظه از بچه‌ای که این قدر بی‌حال است و درد دارد، انتظار نمی‌رود تا این حد مودبانه صحبت کند ولی دیار ذاتا همینطور است.

من به یاد ندارم به دیار گفته باشم وقتی وارد جایی می‌شویم سلام کند چون خودش همیشه به محض ورود به افراد بزرگ‌تر و بچه‌ها سلام می‌کند.

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

دیار و پیشنهاد بازیگری
دیار دلاوری: شغل بابا را دوست دارم اما دلم نمی‌خواهد بازیگر شوم. موسیقی را بیشتر دوست دارم.

امیررضا دلاوری: دیار استعداد خواندن و استعداد موسیقایی دارد و ریتم و آهنگ را می‌شناسد. چند سال پیش آهنگ« چرا رفتی » آقای همایون شجریان را با صدای کودکانه‌اش خواند و مهدی پاکدل آن را در صفحه اینستاگرامش گذاشت که به سرعت در شبکه‌های اجتماعی پخش شد.

عشق آهنگ های بنیامین بهادری
الهام مرادی: دیار عاشق آهنگ‌های بنیامین است و به زبان خودش به ایشان می‌گوید « بی‌نامین ». ما معمولا در ماشین حق نداریم آهنگ خواننده دیگری را گوش کنیم؛ مگر اینکه دیار به ما اجازه دهد بین آهنگ‌های به قول خودش « بنامین » یک آهنگ گوش کنیم؛ تازه به شرطی که حتما آهنگ بعدی باز هم بنیامین باشد. (می‌خندد)

جالب است بدانید نخستین‌بار که دیار را برای تماشای کنسرت بنیامین برده بودیم، در پشت صحنه بنیامین ما را دید و از شباهت دیار با دخترش بارانا تعجب کرد.

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

فعالیت های بازیگری امیررضا دلاوری:

فیلم های سینمایی امیررضا رلاوری:

عنوان فیلمسال ساختکارگردانچ۱۳۹۲ابراهیم حاتمی کیافردا۱۳۹۲مهدی پاکدلروز روشن۱۳۹۱حسین شهابیمهتاب روی سکو۱۳۸۹فیما امامیمخمصه۱۳۸۶محمدعلی سجادیعاشق مترسک۱۳۸۲مهدی نوربخشمتولد ماه مهر۱۳۷۸احمدرضا درویشنفوذی۱۳۸۷احمد کاوریسایاب۱۳۸۶محمدعلی سجادیجنایت۱۳۸۲محمدعلی سجادیخودزنی۱۳۹۰احمد کاوری

فیلم های تلویزیونی امیررضا رلاوری:

عنوان فیلمسال ساختکارگردانمهر خوبان۱۳۷۴یوسف سیدمهدویترور——فروغ بی پایان——شن‌ها روی کف رودخانه——قلب یخی۱۳۸۹محمد حسین لطیفیبگذار آفتاب برآید۱۳۷۷حسین مختاریآبی مثل دریا۱۳۸۱ابوالقاسم معارفیآهوی ماه نهم۱۳۸۳مسعود نوابیپایان نمایش۱۳۸۴بهمن زرین‌پورما چند نفر۱۳۸۵فیاض موسویبیداری۱۳۸۶بهرام عظیم پورمختار نامه۱۳۸۳داود میرباقریبیدار باش۱۳۹۱احمد کاوریهوش سیاه۱۳۸۹مسعود آب‌پرورساختمان ۸۵۱۳۸۹مسعود آب‌پرورعملیات ۱۲۵۱۳۸۷بهروز افخمییادداشت‌های زن خانه‌دار——زخم۱۳۹۳مسعود آب‌پرورکاراگاه علوی۱۳۸۶حسن هدایتشب مهتابی نادر۱۳۸۰نادر قدرت فتحیپریا۱۳۹۵حسین سهیلی زادهبیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

تله فیلم های امیررضا رلاوری:

عنوان فیلمسال ساختکارگردانسوپ تلخ۱۳۸۷حسین قاسمی جامیقهرمان۱۳۸۷یوسف سید مهدیعزیزی که ناپدید شد۱۳۸۸منوچهر هادیمرگ شاعر۱۳۸۸حسن هدایت“انتخاب سیاوش۱۳۸۸شاهین باباپورآنجا که زاده شدم۱۳۹۳مسعود آب‌پرورآینه‌ای در غبار۱۳۸۹ایمان افشاریانمرخصی۱۳۹۱مسعود آب‌پروردنده معکوس۱۳۹۱حسن فتحیفقط بیست۱۳۸۹مسعود کرامتی

بازی امیررضا رلاوری در تئاتر:

عنوان تئاترسال ساختکارگردانشام با دوستان ۱۳۹۲آیدا کیخاییالو ببخشید…۱۳۷۷سیروس همتیهفت کردار۱۳۷۹هرمز هدایتقصیده بلند باران۱۳۸۰حسین پارساییبرگریزان۱۳۸۱سیروس همتیفرات۱۳۸۲حسین پارساییتنگنا۱۳۸۲افشین هاشمیاین کدوم پنج شنبه است؟۱۳۸۳حمیدرضا آذرنگزنی که تابستان گذشته رسید۱۳۸۳سیما تیراندازتئاتر اجباری۱۳۸۳حسین کیانیسراب۱۳۸۳حسین پارساییتکیه ملت۱۳۸۴حسین کیانیمرگ دستفروش۱۳۸۴اکبر زنجانپوردن کامیلو۱۳۸۴کوروش نریمانیآب مرا قصه کرد۱۳۸۴عباس غفاریزمستان ۶۶۱۳۷۵محمد یعقوبیشوایک۱۳۸۵کوروش نریمانیسکوت میراث تبار من است۱۳۸۵علیرضا اولیائیهمسایه آقا۱۳۸۵حسین کیانیدخترک و مرد مرده—چیستا یثربیشب مهتابی۱۳۸۰نادر قدرت‌فتحیدایره—سیروس همتیانتظار—سیروس همتیدختر گل فروش—پروانه مژدهآبگوشت زهرماری۱۳۸۰آرش آبسالانحسن سنتوری۱۳۷۹معصومه تقی‌پورهملت۱۳۸۱مجید جعفریآنتیگونه۱۳۸۱مجید جعفریباغ وحش شیشه‌ای——مردی برای تمام فصول۱۳۹۳بهمن فرمان آرااهل قبور۱۳۸۸حسین کیانیبیداری خانه نسوان۱۳۸۷حسین کیانیکابوس‌های پیرمرد خائن ترسو۱۳۸۷نادر برهانی مرندماچیسمو۱۳۸۷محمد یعقوبیداستان پلکان۱۳۸۸رضا گورانآوازیک۱۳۸۶پانته‌آ بهرامآنتیگونه۱۳۸۱مجید جعفریبیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

بیوگرافی امیررضا دلاوری و همسرش و تصاویرشان

جوایز امیررضا دلاوری

دریافت جایزه اول بازیگری برای نمایش”شب مهتابی“ از جشنواره دفاع مقدس و دریافت دیپلم افتخار برای نمایش خیابانی”فجر“ علاوه بر این ها سه کلیپ موسیقی به نام های مثنوی شهادت, مسافر و کاری از مجید اخشابی که به خاطرش جایزه گرفت.

منبع: بیتوته

گردآوری: سایت تفریحی نسیم فان

مطالب متنوع دیگر

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار