تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

شرایط ازدواج دختران بدون اجازه پدر سن 28 و کارشناسی ارشد و 5 سال سابقه کار

ازدواج دختران بدون اجازه پدر شرایط جالب توجه نمایندگان مجلس برای ازدواج دختران بدون اذن و اجازه پدر دختران با سن 28 و دارای مدرک کارشناسی ارشد و دارای 5 سال سابقه کار .

بالا رفتن سن ازدواج در ایران بسیار امر نگران کننده ای است که گهگاه در مورد حل این مشکل از سمت مسئولین با ایده هایی رو به رو میشویم که شگفت آور است .

ازدواج دختران بدون اجازه پدر با سه شرط در قالب یک طرح به مجلس شورای اسلامی ایران ارائه شده است که این شروط ازدواج دختران بدون اذن پدر جالب توجه است .

ازدواح دختران بدون اجازه پدر

ازدواح دختران بدون اجازه پدر

طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر با شرایط دختران بالای 28 سال و دختران دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر یا دختران دارای 5 سال سابقه کار و بیمه بازنشستگی امکان پذیر خواهد بود .

این طرح جالب توجه در حالی در مجلس شورای اسلامی برده خواهد شد که شاید به صراحت بتوان گفت که مشکل جوانان ایرانی برای بالا رفتن سن ازدواج اجازه پدر نبوده که حال با این اتفاق در حل آن تسریع بخشیم .

حمیده زرآبادی نماینده زن مجلس شورای اسلامی درباره ازدواج دختران گفت که سه گروه از دختران میتوانند بدون اذن پدر ازدواج کنند .

حمیده زرآبادی گفت که دخترانی که مدرک تحصیلیشان فوق لیسانس و ۲۸ سال سن دارند و ۵ سال سابقه کار دارند میتوانند بدون اجازه پدرشان ازدواج کنند.

زرآبادی گفت : دخترانی که کارشناسی ارشد و پنج سال سابقه کار با بیمه دارند می توانند بدون اجازه پدر و مجوز دادگاه ازدواج کنند.

سیده حمیده زرآبادی عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو گفت:اصلاح ماده ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی در خصوص اذن پدر برای ازدواج تقدیم مجلس شد.

شروط ازدواح دختران بدون اجازه پدر

حمیده زرآبادی

وی گفت: طبق تبصره ای که اضافه شده است دیگر نه حکم دادگاه و نه اذن پدر برای کسانی که شرایط زیر را دارا هستند برای ازدواج نیاز است :

قوانین ازدواج بدون اجازه پدر

سن ۲۸ سال به شرط احزاز رشد از سوی مرجع قضایی

دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد

دارای ۵ سال سابقه کار و بیمه بازنشستگی

عضو فراکسیون زنان با بیان اینکه این طرح یک فوریتی است و دوشنبه این هفتهتقدیم هیئت رییسه مجلس شد گفت : افرادی که شرایط بالا را نداشته و نیازبه حکم دادگاه دارند ظرف مدت ۱ ماه تعیین تکلیف می شوند.

زرابادی با اشاره به طولانی بودن روند دادگاه برای تعیین تکلیف ازدواج افزود: یکسال طول می کشیدتا دادگاه تعیین تکلیف کند که زمانی طولانی بود . در صورت تصویب مجلس ؛مدت زمان رسیدگی دادگاه کاهش خواهد یافت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار