تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

تدریس زبان پاچه‌خواری

خود زبان فارسی هم دل خوشی از تدریس ‌شدن در مدارس ندارد. یعنی زبان فارسی برای خودش کلی شاعر و نویسنده دارد، بعد شما کتاب فارسی دبستان و دبیرستان را ورق می‌زنی، عین برنامه‌های تلویزیون است. یعنی یک سری آدم که نمی‌دانی کی هستند و نمی‌فهمی چه می‌گویند نصف صفحات کتاب را پر کرده‌اند.

 تدریس زبان پاچه‌خواریتدریس زبان پاچه‌خواری  به گزارش «تابناک باتو»؛ دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرده، «تدریس زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.»
این خبر چند مورد را روشن می کند؛

نخست اینکه این دلاوران فکر می‌کنند واقعا چیزی که توی مدرسه یاد می‌دهند مهم است! با این روش تدریس که مدارس ما دارند، طرف بعد از فارغ‌التحصیلی نمی‌تواند یک معادله یک‌مجهولی حل کند و وقتی می‌رود دانشگاه استاد دوباره از چهار عمل اصلی شروع می‌کند.

یا فارغ‌التحصیل ما وقتی می‌خواهد به زبان انگلیسی بگوید یک لیوان آب به من بدهید، انگار ای‌تی دارد سعی می‌کند با اهالی زمین ارتباط برقرار کند. شما فقط یک لحظه تصور کنید انگلیسی حرف زدن آقای احمدی‌نژاد را که نه تنها مدرسه ابتدایی را تمام کرده بود بلکه در دانشگاه هم درس می‌داد! یعنی وقتی دلاوران مسئول به این چیزها فکر کنند، اصلا نگران آموزش زبان انگلیسی در مدارس نخواهند بود.

بعد هم دلاوران یک ‌طوری می‌گویند تدریس زبان انگلیسی در مدارس ممنوع است که آدم خیال می‌کند زبان های دیگر شاکی خصوصی تدریس زبان انگلیسی بودند و زبان انگلیسی جا را برای آنها تنگ کرده است.

تدریس زبان پاچه‌خواری 
خود زبان فارسی هم دل خوشی از تدریس ‌شدن در مدارس ندارد. یعنی زبان فارسی برای خودش کلی شاعر و نویسنده دارد، بعد شما کتاب فارسی دبستان و دبیرستان را ورق می‌زنی، عین برنامه‌های تلویزیون است. یعنی یک سری آدم که نمی‌دانی کی هستند و نمی‌فهمی چه می‌گویند نصف صفحات کتاب را پر کرده‌اند. در واقع خود ما وقتی کتاب فارسی مدرسه را ورق می‌زنیم یک لغتنامه عربی به فارسی می‌گذاریم کنار دست‌مان ببینیم چی شد.

خلاصه که حرف درشت ما این است که اصل زبان هم نه زبان فارسی است نه زبان انگلیسی نه زبان ترکی نه زبان عربی نه زبان ژاپنی. اصل زبان زبان سرخ است که سر سبز را بر باد می‌دهد که خوشبختانه این زبان مدت‌هاست جایی تدریس نمی‌شود و نهایتا زبان چرب‌زبانی و پاچه‌خواری آموزش داده می‌شود.

روزنامه شرق

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار