تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

​راه حل فرار از ریاضیات

مردم چیزهای مختلف را دوست دارند. هیچ چیزی وجود ندارد که همه انسان‌ها از آن خوششان بیاید .ریاضی استثنا نیست .

اساتید ریاضی اغلب به دانشجویان خود در مورد زیبایی ریاضیات الهام نمی‌دهند. به جای آن به وسیله حفظ کردن ریاضیات تدریس می‌کنند.

برخی از دانش آموزان احساس می‌کنند ریاضی یک زبان خارجی است که از زمان ریاضیات نمی‌توانند خودشان را جهت گیری کنند و چیزی را فراموش کنند که مدتی پیش یاد گرفتند .

وقتی دانش آموزان در کلاس ریاضی پیشرفت نمی‌کنند ممکن است احساس حماقت کنند و از ریاضیات به اندازه ممکن اجتناب کنند . این در حالی است که بسیاری از مردم اعتقاد ندارند که ریاضیات برای زندگی مدرن ضروری است و از اینکه مجبور به مطالعه یک علم انتزاعی شود، ناراحت می‌شود.

از طرفی دیگر یادگیری ریاضیات مثل یادگیری زبان جدید است و ما از یادگیری زبان جدید خوشمان نمی‌اید .

این در حالی است که در تمامی رشته های فنی و بسیاری رشته های دیگر، ریاضیات یکی از اصلی ترین پایه های درسی در مقاطع دانشگاهی به شمار می رود. به همین دلیل لازم است تا نگرش جدیدی به علم ریاضیات در دروس دانشگاهی ایجاد شود.

امروزه انجام محاسبات ریاضی توسط نرم افزار های مختلف بسیار ساده و آسان شده است. یکی از جدیدترین و بهترین نرم افزارهای محاسبات ریاضی نرم افزار MATLAB می باشد.

MATLAB یک زبان سطح بالا و با محیطی جذاب و امکانات فراوان از جمله برنامه نویسی پایه، شبیه سازی سیستم های مختلف، الگوریتم های فراابتکاری، شبکه عصبی و … می باشد. این محیط برنامه نویسی در ابتدا براساس زبان برنامه نویسی سی توسعه داده شد. واژه متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژه Matrix (ماتریس) و Laboratory (آزمایشگاه) ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه ‌است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند.

گروه تحقیقاتی متلب آنالیز پس از سه سال بررسی و تحقیق در حوزه مطالعات دانشگاهی، تلاش دارد تا زمینه های آموزش ریاضیات در محیط نرم افزار MATLAB را تسهیل کند. این گروه تحقیقاتی سعی شده است تا فایل های آموزشی و پروژه های آماده در خصوص نرم افزار MATLAB با کمترین قیمت ممکن و نیز در بسیاری از موارد به صورت رایگان در اختیار عموم دانشجویان قرار گیرد.

در ادامه لینک مهمترین بخش های پایگاه این گروه آموزشی ارائه شده است.

دانلود رایگان کد های متلب

آموزش قدم به قدم نرم افزار متلب

مجموعه کدهای آماده متلب

مقالات شبیه سازی شده با متلب

در خصوص نرم افزارهای کلیدی همچون متلب، گمز، لینگو، SPSS ، MINITAB ، سوپر دسیژن، اکسل و …. نمونه فایل های پیاده سازی شده به همراه توضیحات و گزارش کامل ارائه شده است که میتوان از آنها در انجام تحقیقات جدید بهره برد. مجموعه فایل های آموزشی نرم افزاری از جمله

مجموعه کدهای آماده متلب با دانلود رایگان در اختیار دانشجویان و محققین قرار گرفته است

استفاده از این ابزارها و مطالب آموزشی شما را در تحقق بخشیدن به رشد و پیشرفت علمی یاری خواهد رساند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار