تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

۱۲۰۰ تست دوپینگ در سال ۲۰۱۶ خواهیم داشت

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

۲۲ آبان ۱۳۹۵ سایر ورزش ها 5 بازدید کد خبر:9927

خبرگزاری ایسنا: دکتر رامین طباطبایی افزود: با توجه به این که برنامه توزیع نمونه‌گیری را از ابتدای سال ۲۰۱۶ با هدف انجام تست‌های هدفمند و هوشمند آغاز و بیشتر به سمت کیفی‌سازی حرکت کردیم، تا الان که تقریباً دو ماه تا پایان سال ۲۰۱۶ زمان باقی‌ مانده، بیش از هزار نمونه تست دوپینگ از رشته‌های مختلف به عمل آوردیم. پیش‌بینی ما بر این است که این رقم به بیش از ۱۲۰۰ نمونه برسد که در جای خود افتخار بزرگی برای نادوی ایران است.

وی با اشاره به برگزاری رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی جوانان جام شاهد و انجام نمونه گیری از کشتی‌گیران توسط نادو، اظهار کرد: برای اولین‌بار بود که فدراسیون جهانی کشتی با اعلام تعدادی اسامی در هر وزن برای انجام تست دوپینگ به نادوی ایران مجوز چنین کاری را داده بود. این نقطه عطفی هم برای فدراسیون کشتی و هم نادوی ایران بود که فدراسیون جهانی با اهمیت دادن به این جام و گنجاندن آن در تقویم سالانه کشتی، حتی مسئولیت انجام تست دوپینگ را نیز به نادو واگذار می‌کند. البته نتایج تست‌ها از سوی فدراسیون جهانی کشتی اعلام و در اختیار نادو قرار خواهد گرفت.

طباطبایی در پاسخ به این پرسش که تا این لحظه تعداد نمونه‌های مثبت در رشته‌های مختلف ورزشی چند درصد بوده است، افزود: در سال ۲۰۱۵ این آمار ۲٫۷ درصد و در حدود ۳۰ تست مثبت داشتیم. اما برای سال ۲۰۱۶ هنوز آمار مشخصی نداریم. البته پیش‌بینی خود من بر این است که تعداد تست‌های مثبت نسبت به ۲۰۱۵ با توجه به این که رقابت‌های  المپیک و پارالمپیک را پیش‌رو داشتیم و تمام تلاشمان انجام تست‌های هدفمند و هوشمند بود، کمتر خواهد بود.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ  خاطر نشان کرد: چون از ابتدای سال ۲۰۱۶ برنامه توزیع نمونه گیری هدفمند و هوشمند را داشتیم، سعی کردیم در این زمینه استانداردها را رعایت کنیم و مطابق با قوانین وادا، به سمت کیفی سازی نمونه‌ها حرکت کنیم.

طباطبایی در مورد این پرسش که امسال چه رشته‌هایی بیشتر تحت کنترل و نظارت نادو بود، تصریح کرد: امسال نیز همانند سال ۲۰۱۵، برنامه‌ریزی خود را روی رشته‌های پر خطر، کم خطر و رشته‌هایی که امکان ابتلا به دوپینگ آنها کمتر است، معطوف کردیم تا آمار دقیقی را در پایان سال از نظر ابتلا به دوپینگ در رشته‌های مختلف داشته باشیم. البته با توجه به این که امسال به خاطر بازی‌های  المپیک و پارالمپیک ،تعداد نمونه‌گیری‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر بود، اما آمار ابتلا به دوپینگ کاهش محسوسی داشت.

وی در پایان با بیان این که طی هفت ، هشت سال اخیر هیچ نمونه مثبتی در جریان بازی‌های  المپیک، پارالمپیک و بازی‌های آسیایی اینچئون و گوانگجو نداشتیم، گفت‌: این مساله حساسیت بالای نادو را در انجام نمونه گیری‌ها و عملکرد خوب ستاد ملی مبارزه با دوپینگ را در طی هفت ، هشت سال گذشته نشان می‌دهد که توانسته در مسیر درست و هدفمندی حرکت کند.

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار