تبلیغات


هر روز صدها مطالب خواندنی و سرگرمی و خبری از سراسر اینترنت فقط در بروفان

پیدایش هزاران گلوله برفی غول پیکر در ساحل سیبری

برترین ها: شاید فکر کنید این ها یک اثر هنری یا یک فیلم علمی تخیلی هستند، اما این کره های سفیدرنگ که ساحل نیدا در سیبری را پر کرده اند درواقع گلوله های برفی غول پیکر هستند. پدیده ای طبیعی که از چند سانتیمتر تا 90 سانتیمتر عرض دارند و ظاهرا یک شبه به طول 18 کیلومتر در خط ساحلی کشیده شده اند. این گلوله های نادر آماده یک جنگ برفی هستند، فقط یک منجنیق نیاز است! حدود دو هفته پیش این توپ های برفی شروع به ظاهرشدن در ساحل کردند و موجب ترس و شگفتی روستاییان شدند. پدیده مشابهی نیز در اطراف دریاچه میشیگان در سال 2014 رخ داد، بنابراین گرچه این گلوله های برفی نادر هستند، اما بی سابقه نیستند.

اما چگونه این کره های یخی تشکیل می شوند؟ این یک ترکیب منحصربفرد از دمای انجماد، باد و آب است. هنگامی که آب خلیج افزایش می یابد، درتماس با سرما قرار می گیرد. ساحل شروع به پوشیده شدن با یخ می کند. سپس آب به آرامی عقب نشینی می کند و یخ باقی می ماند. قطعات آن در ماسه های خیس غلت می زنند و تبدیل به این توپ ها می شوند. این یک پدیده طبیعی نادر است.

پیدایش هزاران گلوله برفی غول پیکر در ساحل سیبری پیدایش هزاران گلوله برفی غول پیکر در ساحل سیبری پیدایش هزاران گلوله برفی غول پیکر در ساحل سیبری پیدایش هزاران گلوله برفی غول پیکر در ساحل سیبری 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار